تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶
 
درخواست تدبیر درباره ویروس کرونا اروپایی!

شیوع گسترده ویروس منحوس در انگلیس خبیث!/ دولت تدبیر و امید باید از مردم ایران در برابر اروپای مریض و کرونایی دفاع کند

Share/Save/Bookmark
 
نمونه جدیدی از این ویروس به سرعت در لندن و جنوب شرقی انگلیس در حال گسترش یافتن است. وزیر بهداشت انگلیس گفته است، کنترل نوع جدید ویروس کرونا بسیار دشوار است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در پی انتشار خبری مبنی بر کشف نمونه جدید و جهش‌یافته‌ای از ویروس کرونا که به سرعت در انگلیس در حال گسترش است شماری از کشورها از جمله ایتالیا، کویت، هلند و بلژیک پروازهای خود را از مبدأ و به مقصد این کشور به حالت تعلیق درآورده‌اند.

ایرلند، آلمان، فرانسه، استرالیا، بلغارستان و سوئد هم همه پروازها و سفرهای خود را متوقف کرده اند و کشورهای بیشتری در حال اضافه شدن به این لیست هستند.پرواز ایرلاین‌های ایرانی به انگلیس نیز دو هفته تعلیق شده است.

نمونه جدیدی از این ویروس به سرعت در لندن و جنوب شرقی انگلیس در حال گسترش یافتن است. مقامات بهداشتی انگلیس گفتند که شواهدی دال بر کشنده تر بودن یا مقاومتر بودن این نوع جدید از ویروس کووید-19 به واکسن یافت نشده، اما ثابت شده که تا 70 درصد  سریعتر از گذشته انتقال می‌یابد.

این در حالیست که وزیر بهداشت انگلیس گفته است، کنترل نوع جدید ویروس کرونا بسیار دشوار است.
وی درباره اعمال محدودیت های جدید کرونایی در لندن و جنوب شرق انگلیس نیز گفت: ما واقعا باید این ویروس را کنترل کنیم و راهی طولانی برای دستیابی به این هدف داریم. تا زمانی که واکسن کرونا به طور گسترده‌ای توزیع و استفاده نشود، مهار و کنترل شکل جدید این ویروس بسیار سخت خواهد بود.

در همین حال، طبق گزارش وزارت بهداشت انگلیس، تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس، طی شبانه‌روز گذشته 35 هزار و 928 نفر افزایش یافت که این میزان تقریباً 9 هزار نفر بیشتر از روز گذشته است.
در مجموع از ابتدای شیوع ویروس کرونا در انگلیس تاکنون 2میلیون و 40 هزار و 147 مورد ابتلا به ثبت رسیده است و 67 هزار و 401 نفر قربانی این بیماری شده‌اند.

ابتلای چندین نفر به گونه جدید کرونا در بلژیک، هلند و دانمارک/نشست اضطراری رئیس شورای اروپا
امام موضوع به انگلیس نیز ختم نشده و مرکز پیشگیری از بیماری اتحادیه اروپا امروز یکشنبه اعلام کرد موارد جدیدی از مبتلایان به گونه جدید ویروس کرونا در بلژیک، هلند و دانمارک شناسایی شده است.

نگرانی شهروندان اروپایی از پیچیده‌تر شدن روند درمان کرونا
به گزارش تسنیم، در تمام کشورهایی که از شهروندان آنها پرسش شده، مهم‌ترین نگرانی ابتلا به ویروس کرونا و ترس از پیچیده شدن روند درمان بیماری کووید19 عنوان شده است؛ نیمی از پرسش‌شوندگان در این زمینه اتفاق نظر دارند.

20 درصد شهروندان مهم‌ترین نگرانی خود را طولانی شدن دوره محدودیت‌ها عنوان کرده‌اند و 13 درصد آنها ادامه محدودیت‌های سفر را دلمشغولی اصلی خود معرفی می‌کنند.

مطابق نظرسنجی یاد شده بحران کرونا تا کنون در آلمان و به نسبت دیگر کشورهای اروپایی تاثیرات عمیق کمتری برجا گذاشته است. فقط 27 درصد شهروندان در این کشور گفته‌اند که در ماه‌های گذشته به خاطر پاندمی کرونا با کاهش درآمد روبرو بوده‌اند.

این تعداد در اسپانیا 48 درصد، در لهستان 43 درصد و در ایتالیا 39 درصد پرسش‌شوندگان بوده‌اند. در سوئد که راه متفاوتی برای مقابله با بحران کرونا در پیش گرفته و تا کنون محدودیت‌های شدید در آن اعمال نشده 19 درصد شهروندان گفته‌اند که درآمدشان در ماه‌های گذشته کاهش یافته است.

در آلمان 55 درصد پرسش‌شوندگان گفته‌اند که تعطیلات کریسمس را فقط در جمع نزدیک‌ترین افراد خانواده می‌گذرانند در اسپانیا 77 درصد، در بلژیک 78 و در ایتالیا 85 درصد.

موسسه افکارسنجی یوگاو, برای این که این نظرسنجی بازتاب دقیق‌تری از افکار عمومی شهروندان اروپایی ارائه کند پرسش‌های خود را از دوم تا نهم دسامبر با حدود 10 هزار و 600 نفر در کشورهای آلمان، اسپانیا، سوئیس، بلژیک، لهستان، ایتالیا، سوئد، فرانسه و بریتانیا در میان گذاشته است.

لزوم تدبیر درباره ویروس کرونا اروپایی!
این روزها ایران به لطف زحمات کادر درمانی خود و همچنین رعایت بهداشتی مردم، در حال مهار موج سوم کرونا هست. اما به گفته کارشناسان حوزه بهداشت و درمان، روند کاهش کرونا در ایران شکننده است و با بازگشت عادی سازی رفتار جمعی با کرونا، دوباره شاهد روند صعودی ابتلا به این ویروش در کشور خواهیم بود.

در این میان با توجه به گسترش ویروس جدید کرونا در انگلیس و برخی کشورهای اروپایی، لزوم تدبیر بیشتر در عدم سرایت این کرونای جدید به داخل کشور از طرف دولت تدبیر و امید امری ضروری است. یکی از بهترین روش‌ها در اینباره محدود سازی ارتباطات اروپایی با ایران منجمله پروازها و کنترل شدید مسافران و محموله‌های ارسالی از اروپا به ایران است.

با این وجود این نکته نیز قابل یادآوری است که رسانه های غربی در روزهای اول شیوع کرونا در ایران، با فضاسازی گسترده تلاش کردند که راه های تجارت خارجی غربی و حتی همسایگان با ایران را محدود کنند و به بهانه کرونا ضربه اقتصادی به جمهوری اسلامی وارد کنند. آن روزها رسانه های فارسی زبانی همچون بی‌بی‌سی فارسی و اینترنشنال در اوج خباثت در خط مقدم چنین فضاسازی های علیه مردم ایران بودند.

م
کد مطلب: 418331
مرجع : جهان