بوکوحرام به هیچ وجه نماینده مسلمانان نیست

فارس , 12 آذر 1399 ساعت 22:42

دفتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور شهروندان بیگناه یکی از ایالت‌های این کشور، رژیم حاکم بر نیجریه را مقصر شرایط کنونی حاکم بر این کشور برشمرد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  دفتر «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه  چهار شنبه شب به وقت تهران با صدور بیانیه‌ای کشته شدن جمعی از کشاورزان این کشور از سوی عوامل گروه تروریستی بوکوحرام را محکوم کرد.

دفتر شیخ زکزاکی در بیانیه خود ضمن محکوم کردن کشتار کشاورزان بیگناه در ایالات «بورنو»  اعلام کرد، این افراد به هیچ وجه نماینده مسلمانان  نیستند.

در بخش دیگر این بیانه آمده است: «این گروه توسط نیروهایی ایجاد شده که تصمیم دارند چهره صلح آمیز اسلام را نابود کنند. افزایش حملات تروریستی  و آدم ربایی آخرین نمونه از اقدامات رژیم حاکم بوهاری  در نیجریه است. رژیم حاکم به جای محافظت از جان و مال مردم که وظیفه هر دولتی است، در تلاش برای کشتن  و از بین بردن معیشت مردم بیگناه است.»

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: «حتی اخیرا معترضان صلح طلب به دلیل اعتراض مسالمت آمیز به ادامه بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی در «آبوجا» مورد حملات بیرحمانه عوامل امنیتی قرار گرفته اند.»

اعضای گروه تروریستی بوکوحرام امروز یکشنبه به کشاورزان روستای «گارین کواشبه» در ایالت بورنوی نیجریه که در حال کار در مزارع برنج بودند، یورش بردند. «حسن زبرماری» رئیس سابق اتحادیه کشاورزان ایالت بورنو پیشتر اعلام کرده بود که در این حمله تروریست‌‌ها، حداقل ۴۴ کشاورز کشته و چند تن زخمی شدند.

بوکوحرام، در سال ۲۰۰۹ یک شورش و جنگ خونین را در شمال شرقی نیجریه به راه انداخت و بتدریج دامنه حملات خود را به کشورهای همسایه شامل نیجر، چاد و کامرون گسترش داد. این گروه تروریستی همچنین در سال ۲۰۱۵ ارتباط و بیعت خود را با داعش اعلام کرد.

بنا بر اعلام دفتر هماهنگی امور انسان‌دوستانه سازمان ملل، در نتیجه فعالیتهای تروریستی یک دهه‌ اخیر بوکوحرام در نیجریه، بیش از ۳۰۰۰۰ نفر کشته و نزدیک به ۳ میلیون شخص بی‌خانمان شده‌اند
ش


کد مطلب: 417280

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/417280/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir