تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۴
 

در سکوت خبری؛ رئیس پنتاگون با همتای خود در بحرین دیدار کرد

Share/Save/Bookmark
 
سرپرست وزارت دفاع آمریکا در سفر به بحرین با وزیر دفاع و رهبران و همچنین نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور دیدار کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:«کریستوفر میلر» سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه در سفر به بحرین با وزیر دفاع  این کشور دیدار کرد.

پایگاه خبری «نشنال نیوز» هم روز پنجشنبه درباره این سفر بی ‌سروصدا نوشت، «عبدالله ابن حسن النعیمی» وزیر دفاع بحرین در فرودگاه از میلر استقبال کرد. رئیس موقت پنتاگون همچنین با رهبران بحرین دیدار کرد. خبر این دیدار روز چهارشنبه در خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) منتشر شد. 

وزارت دفاع آمریکا نیز در بیانیه‌ای در این باره نوشت، هدف از این سفر میلر، قدرانی او از سربازان آمریکایی در منطقه و گذراندن عید شکرگذاری در کنار آن‌ها است.

پنتاگون در این بیانیه آورده است، میلر با هدف رسیدگی به «منافع امنیتی و اولویت‌های مبارزه با افراط‌گرایی و مقابله با فعالیت‌های مخربی است که حق حاکمیت و ثبات در منطقه را تهدید می‌کنند».

نشنال نیوز همچنین نوشت، با اینکه در بیانیه پنتاگون به مقاصد بعدی سفر میلر به غرب آسیا اشاره‌ای نشده، وی احتمالاً به شماری دیگر از کشورهای منطقه از جمله  عراق سفر خواهد کرد.

از سوی دیگر پایگاه خبری «استارز اند استرایپس»، میلر روز چهارشنبه مراسم عید شکرگذاری را در کنار سربازان آمریکایی حاضر در بحرین گذراند.

میلر در این دیدار با اشاره به انتخابات جنجالی اخیر آمریکا تأکید کرد: «تضمین می‌کنم که روند انتقال قدرت موثری را [در آمریکا] شاهد خواهیم بود زیرا این چیزی است که مردم آمریکا از متخصصان امنیت ملی انتظار دارند».


دیدار میلر با سربازان آمریکایی در بحرین

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا چندی پیش خروج ۲۵۰۰ نیروی آمریکایی از افغانستان و همنی تعداد نیرو از عراق را خواستار شد.سفر رئیس موقت پنتاگون به غرب آسیا تنها چند روز پس از دور سفرهای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا به چند کشور در این منطقه صورت می‌گیرد.

وبگاه آمریکایی «اکسیوس» در این‌باره گزارش کرد، میلر تصریح کرده که آمریکا سطح نیروهای نظامی خود را تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۶ دی ماه، کریسمس) در هر دو کشور افغانستان و عراق به دو هزار و پانصد نیرو کاهش خواهد داد.

«مارک اسپر» وزیر دفاع سابق آمریکا که به شدت مخالف کاهش حضور نظامی آمریکا تا زمان بهبود اوضاع در افغانستان بود، چندی پیش توسط ترامپ برکنار شد و میلر که از طرفداران پایان جنگ‌های ناتمام آمریکا در جهان است، بعنوان جانشین وی معرفی شد.


ش
کد مطلب: 416678
مرجع : فارس