تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴
 

واکنش هیئت دولت عربستان به حمله موشکی انصارالله به تأسیسات نفتی آرامکو

Share/Save/Bookmark
واکنش هیئت دولت عربستان به حمله موشکی انصارالله به تأسیسات نفتی آرامکو
 
هیئت وزیران عربستان به حمله موشکی انصارالله به تأسیسات نفتی آرامکو واکنش نشان داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، هیئت وزیران عربستان سعودی حمله انصارالله با موشک قدس2 به تأسیسات نفتی آرامکو در جده عربستان را که به‌تلاقی حملات ائتلاف سعودی به زیرساخت‌های یمن و حمله به غیرنظامیان صورت گرفته است حمله به شاهراه اقتصادی جهان و هدف قرار دادن امنیت سوخت قلمداد کرد.

شورای وزیران عربستان در این جلسه که به‌ریاست ملک سلمان از طریق ویدیوکنفرانس برگزار شد، همچنین این حملات را اقدامی خرابکارانه خواند و خواستار مقابله با انصارالله و طرف‌هایی شد که به‌زعم این شورا پشت این حملات قرار دارند.
شرکت آرامکوی عربستان گزارش داد که در پی عملیات موشکی انصارالله به تأسیسات این شرکت یک مخزن نفتی آتش گرفته است.

پیش از این نیز یک مقام در وزارت انرژی عربستان سعودی با اعتراف به عملیات موشکی موفق انصارالله به تأسیسات نفتی عربستان گفت: ساعت سه و 50 دقیقه بامداد دوشنبه، مخزن سوختی در ایستگاه توزیع محصولات نفتی در شمال جده در پی یک حمله موشکی آتش گرفت.
همچنین ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی نیز با تأیید این حمله تأکید کرد که این حمله، شاهرگ انرژی جهان را هدف قرار داده است.
یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد دوشنبه اعلام کرد که یگان موشکی ارتش موفق شد با استفاده از موشک قدس2 ایستگاه توزیع نفت شرکت نفتی آرامکوی عربستان را در بندر جده هدف قرار دهد.
بر اساس بیانیه‌ای که از سوی سخنگوی نیروهای مسلح یمن منتشر شد این حمله موشکی که با استفاده از موشک‌های هدایت‌پذیر قدس2 انجام شد موفقیت‌آمیز بود.

م
کد مطلب: 416487
مرجع : تسنیم