تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۲
 

آغاز جشنواره مقاومت از کنار مزار حاج قاسم

Share/Save/Bookmark
 
آیین افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با ادای احترام به سردار مقاومت شهید قاسم سلیمانی در کرمان، برگزار می‌شود. فیلم‌های این دوره از طریق سامانه‌های اینترنتی عماریار و نمافیلم قابل مشاهده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مرحله دوم شانزدهمین دوره شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، امروز(شنبه؛ یکم آذرماه) با حضور جمعی از مدیران این جشنواره و هنرمندان بر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی و ادای احترام به مقام شامخ این سردار بزرگ محور مقاومت، آغاز به کار می‌کند.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به منظور پاسداشت و تکریم شهدای محور مقاومت به خصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بخش «سیدالشهدای مقاومت» را در این دوره برگزار کرد.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.
همزمان با برگزاری مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، آثار راه‌یافته به این جشنواره به صورت همزمان در دو سامانه «نما فیلم» namafilm.ir و «عماریار» ammaryar.ir اکران می‌شود.

* برنامه نمایش آثار در روز اول برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در «نمافیلم»

برنامه نمایش آناین آثار منتخب اولین روز مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در پلتفرم «نما فیلم» اعلام شد.

بر همین اساس و در قسمت اول از ساعت ۱۰ تا ۱۴، در بخش «مسابقه اصلی» مستند کوتاه «بابا آمد» ساخته سیامک مختار و سید جمال عود سیمین، تله‌فیلم «خط مقدم» به کارگردانی بهرام صادقی و در بخش «سیدالشهدای مقاومت» نماهنگ «انتقام سخت» کاری از عقیل عباسی و نماهنگ «سیاه و سفید» اثر محمدرضا ملاعباسی و در بخش «فیلمسازان بسیجی» فیلم کوتاه «پیرمرد و دوچرخه» ساخته سلیم معزی، نمایش داده می‌شود.

در قسمت دوم نمایش‌ها و از ساعت از ساعت ۱۴ تا ۱۸، در بخش «مسابقه اصلی» مستند بلند «نت‌های مسی یک رویا» اثر رضا فرهمند، فیلم کوتاه داستانی «معبر» به کارگردانی علی جعفرآبادی، پویانمایی winter memories ساخته زهرا کبابیان و امیرمهدی صفدری، نماهنگ «میریم بالا بالاتر» ساخته مجید رستگار و صادق لطفی‌زاده، در بخش «سیدالشهدای مقاومت» مستند «ام غیاث» ساخته مجید ذوالفقاری و در بخش «فیلمسازان بسیجی»، پویانمایی «بالانس برزان» ساخته رستمی، نماهنگ «دو همراه – نبلاء» ساخته هادی ابوالقاسم، مستند «زخم الماس» کاری از عزیز بابانژاد، نمایش داده خواهد شد.

 در قسمت سوم و از ساعت از ساعت ۱۸ تا ۲۲ نیز در بخش «مسابقه اصلی» نماهنگ TRUMP ET ساخته امین حق‌شناس و فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر، اکران می‌شود.

* برنامه نمایش آثار در اولین روز جشنواره فیلم مقاومت در «عماریار»

برنامه نمایش آن‌لاین آثار منتخب اولین روز مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در پلترفرم «عماریار» اعلام شد.

در قسمت اول از ساعت ۱۰ تا ۱۴، در بخش «مسابقه اصلی» مستند کوتاه «سنگربان» به کارگردانی ایوب مروانی‌پور، تله‌فیلم «آوازهای باد» ساخته محسن سوهانی، در بخش «سیدالشهدای مقاومت» نماهنگ «تضادها» اثر حمید و حمید ابراهیمی‌فرد و نماهنگ «انتقام سخت» اثر عقیل عباسی، در بخش «فیلمسازان بسیجی» پویانمایی «سلمانی» ساخته علیرضا عرشیا و فیلم کوتاه «یک آن زندگی» اثر ولی‌الله صاحبکاری نمایش داده می‌شود.

در قسمت دوم نمایش‌ها و از ساعت ۱۴ تا ۱۸، در بخش «مسابقه اصلی» مستند بلند «عابدان کهنز» به کارگردانی مجید رستگار، فیلم کوتاه «سکوت» ساخته داستانی عمار خطی، نماهنگ «خاک مهرآئین» ساخته جواد اشرفیان، پویانمایی BLEUET اکران می‌شود.

 در قسمت سوم و از ساعت از ساعت ۱۸ تا ۲۲ نیز در بخش «مسابقه اصلی» مستند بلند Forgotten on  Sinjar، فیلم کوتاه داستانی Subjection به کارگردانی علیرضا میرزایی، پویانمایی «سنگ‌های سپید» ساخته فاطمه حسنی، نماهنگ «فتح غریب» اثر عباس یوسفی و در بخش فیلمسازان بسیجی فیلم داستانی «برف می‌بارد» به کارگردانی رضا قاضی، اکران می‌شود.
ش
کد مطلب: 416214