تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۷
 

رَد گم‌کنی "فرماندهان آشوب" با لباس بسیجی

Share/Save/Bookmark
رَد گم‌کنی "فرماندهان آشوب" با لباس بسیجی
 
علیرضا علوی‌تبار، از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب به تازگی در یادداشتی با عنوان "هیچکس از جنگ سالم برنمی‌گردد! " که در وبسایت مشق‌نو منتشر شد به انتشار خاطرات خود از دوران حضور در جبهه‌ها و صحبت با دوستان شهیدش پرداخته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:او در خطوط پایانی این یادداشت می‌نویسد:
"بیش از سی سال از آن وقایع می‌گذرد. جا مانده یک کاروان رفته‌ام. ظاهرا من سلامت از جنگ برگشتم، اما در واقعیت هیچکس از جنگ سالم برنمی‌گردد. تکه‌ای از دل شکسته ما آنجا می‌ماند. هنوز هم از یکسو دائم نگران آینده‌ام. از سوی دیگر همراهان تلاشگر را که می‌بینم، آرامش پیدا می‌کنم. هنوز هم نشانه‌های زندگی و تلاش دیده می‌شود. آیا این همان آینده نیست که در حال می‌بینیم؟ تداوم این راه طوفانی تنها با همان میراثی ممکن است که از حبیب، علی، مجتبی و حسن به جا مانده: خدا، زندگی معنادار، شجاعت و امید. "
این فرد همچنین تصویری از خود با لباس بسیجی که گفته می‌شود در هنگام حضور او در جنگ بوده است را نیز در متن این گزارش منتشر کرد.
انتشار این یادداشت در مقطع فعلی توسط علوی‌تبار که صراحتا دست به معارضه تئوریک علیه نظام اسلامی زده است جای سؤالات و تأملات فراوان دارد...
*دقت شود که همانطور که سوابق مجاهدت برای نظام اسلامی و همراهی با شهیدان محل احترام و افتخار است اما تصور اینکه داشتن چنین سابقه‌ای باید جاده صاف کن رفتارهای غلط برخی افراد باشد نیز حتما غلط است.
مثلا ما در تاریخ صدر اسلام چهره‌هایی مثل طلحه، شمربن‌ذی‌الجوشن و زبیر بن عوام را نیز داریم که از سوابق بسیاری در مجاهدت و حضور در جبهه حق برخوردار بودند اما بعدا به سرسخت‌ترین و خونریزترین دشمنان راه حق تبدیل شدند.
و بدیهیست که در هنگام بروز این خطاهای فاحش و غیر قابل بخشش دیگری کسی نباید خواستار نادیده گرفتن خطا به دلیل آن سوابق مجاهدت باشد.
در بحث آقای علوی‌تبار نیز باید گفت با توجه به اظهاراتی که از این فرد در سال‌ها و ماه‌های اخیر در دست است حتی می‌توان گفت التجا بردن وی به خاطرات و عکس‌های دوران دفاع مقدس می‌تواند امری مشکوک نیز تلقی شود...
مردم باید بدانند که این فرد طی سالیان اخیر اظهاراتی داشته است از این قبیل که: معترضین خیابانی باید نقاط حساس نظام را اشغال کنند، هدف اصلاح‌طلبی حفظ نظام نیست و شاید از روش‌های غیر قانونی علیه نظام بهره بگیریم!
مردم ایران همچنین در جهت حفظ امنیت خودشان و حفظ نظام اسلامی باید بدانند که این فرد چند سال قبل نیز به خرج دولت آقای روحانی و تحت نظارت حسام‌الدین آشنا به مرکز بررسی‌های استراتژیک دولت رفت و طی اظهاراتی خواستار زمینه‌سازی برای اغتشاش میلیونی مسالمت‌آمیز! علیه نظام اسلامی شد.
او در اظهارات سیاسی خود پیرامون نظام اسلامی همچنین از مفهومی به نام "ایفای نقش دوباره جمهور در بنیان‌گذاری" نیز حرف می‌زند که ارزیابی راهبردی نشان می‌دهد منظور او لزوم انقلاب دوباره است.
ما اکنون این قضاوت را به عهده مردم و مخاطبان محترم می‌گذاریم که وقتی چنین فردی با چنین نظرات و تئوری‌هایی اقدام به انتشار خاطرات خود از دوران جنگ و رونمایی از تصویرش در لباس رزمندگی می‌کند؛ دقیقا این اقدام او به چه معناست!؟
آیا با یک سفید سازی از جانب کسی مواجه هستیم که پروژه‌های خود را شکست خورده می‌بیند!؟
یا با طراحی برای ایجاد یک "سنگر امن" طرفیم که سنگرنشینانش مطمئن از آماده بودن هیمه فتنه اقتصادی و موفق بودن فرماندهی خود در این فتنه؛ مشغول پراکندن فرکانس‌های رادیویی برای منحرف کردن چشمان رصدگر جامعه هستند؟
اینها سؤالاتی است که خواص و نخبگان کشور بایستی پیرامون آنها به اقتراح بنشینند.
در راستای تئوری پیش‌گفته می‌توان به گزارش چند روز  قبل روزنامه شرق نیز استناد کرد که در یک سفیدسازی آشکار منکر هرگونه تقلای اصلاح‌طلبان برای ایجاد اغتشاش و یا تحریم انتخابات شده بود!
این در حالی است که مثلا رفتار تحریمی اصلاح‌طلبان در جریان انتخابات مجلس یازدهم حتی مورد سرزنش کسانی مثل بهزاد نبوی یا محسن هاشمی نیز قرار گرفته است.


ح
کد مطلب: 415435