تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۸
 

روایتی تلخ از بلایی که منافقین سر یک شهید آوردند

Share/Save/Bookmark
روایتی تلخ از بلایی که منافقین سر یک شهید آوردند
 
دادستانی انقلاب اسلامی تهران از خانواده‌های قربانیان دعوت کرد تا برای شناسایی و تشخیص هویت اجساد پاسداران مراجعه کنند، حال آن که تغییر شکل و دگرگونی جنازه‌ها به حدی زیاد بود که کار تشخیص هویت دشوار و غیرممکن ساخته بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:"عملیات مهندسی" عنوان جنایتی است که منافقین با دستگیری و شکنجه پاسداران کمیته‌ انقلاب اسلامی رقم زدند. جلادهای دهه شصت با شکنجه‌های مشمئزکننده و وحشتناک پس از به شهادت رساندن پاسداران کمیته، بدن نیمه جان آن‌ها را در بیابان‌ها دفن کردند.

در بخشی از کتاب «عملیات مهندسی» که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است درباره نحوه کشف اجساد و شناسایی پیکر شهدای کمیته آمده است: دادستانی انقلاب اسلامی تهران از خانواده‌های قربانیان دعوت کرد تا برای شناسایی و تشخیص هویت اجساد پاسداران مراجعه کنند، حال آن که تغییر شکل و دگرگونی جنازه‌ها به حدی زیاد بود که کار تشخیص هویت دشوار و غیرممکن ساخته بود.

برادر شهید طالب طاهری در این خصوص اظهار داشت: «روزی که ربایش شد، آقای فکور از دادستانی به من زنگ زد... گفت برای اخوی شما چنین اتفاقی افتاده است. جزئیات را هم نگفت. سریع به همان منطقه رفتم و از بچه‌های کمیته سؤال کردم...

تا اینکه فردی رفته بود یک نفر را ترور کند، مردم ریختند و او را گرفتند. موقعی که او را آوردند، در ملات‌هایش چیزی پیدا می‌کنند و عملیات چال‌کردن را در ملات‌هایش پیدا می‌کنند... به سردخانه اوین رفتم. همین که بدن‌ها را نگاه کردم، او را برگرداندم و جای زخمش را در کمرش دیدم و گفتم این است. بیشتر از همه آسیب دیده بود. دندان‌ها، صورت، چشم، سر، بدن و پشت بدنش کاملاً جای داغ باقی مانده و پوستش ور آمده بود. ناخن‌هایش را کشیده بودند. از روی دست‌های بلندش می‌توانستم او را تشخیص بدهم، منتهی می‌خواستم بیشتر مطمئن شوم و شدم. بچه‌ها نمی‌گذاشتند اعصاب ما خیلی به هم بریزد. گفتم این اخوی ماست، ولی بقیه را نمی‌شناسم...

 
ح
 
 
کد مطلب: 414528
مرجع : سايت خبری جهان