تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
 

درخواست عشایر سوریه برای تشکیل «ارتش عشایر» برای مقابله با آمریکا

Share/Save/Bookmark
درخواست عشایر سوریه برای تشکیل «ارتش عشایر» برای مقابله با آمریکا
 
یک شیخ عشیره سوریه از دولت این کشور خواست تا ارتش عشایر را برای مقابله با شبه‌نظامیان قسد و نیروهای آمریکایی تشکیل دهد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:«نوافق البشیر» شیخ عشیره «البقاره» در شمال شرق سوریه، از دولت این کشور خواست تا ارتش عشایر را با هدف مقابله با عناصر «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) و نیروهای آمریکایی تشکیل دهد.
البشیر به وبسایت الوطن آنلاین سوریه گفت که عشایر در صورت حمایت دولت سوریه می‌توانند به یک مقاومت مسلحانه قدرتمند در مقابل عناصر قسد و نیروهای آمریکایی تبدیل شوند.
او همچنین خواستار آغاز «جنگ آزادسازی» شرق فرات با هماهنگی میان عشایر، دولت و ارتش سوریه شد و در بُعد سیاسی نیز گفت که باید با هماهنگی دولت دمشق «شورای رهبری» و هیأت سیاسی قبائل شکل گیرد و در مناطق آزادسازی شده پرچم سوریه نصب شود.
عشیره «البقاره» که نسب آن‌ها به امام محمد باقر (ع) باز می‌گردد از بزرگترین عشایر منطقه فرات و حومه حلب به شمار می‌رود که اعضای آن در کشورهای عراق وترکیه نیز حضور دارند. تعداد اعضای این عشیره در سوریه به ۱.۲ میلیون نفر می‌رسد.
با این حال در هفته‌های گذشته چندین تن از رهبران عشیره‌های مختلف از جمله عشیره «البقاره» و «العکیدات» با تیراندازی عناصر نامعلوم کشته شده‌اند که این حوادث موجب خشم آن‌ها شده است.
شیوخ و عشایر قبیله العکیدات نیز روز یکشنبه در شهر دیرالزور واقع در شرق سوریه، در نشستی از تشکیل «ارتش العکیدات» برای مقابله با اشغالگران آمریکایی خبر داد.
علاوه بر ترور بزرگ این دو عشیره، بازداشت‌های خودسرانه عناصر قسد و تلاش برای تغییر بافت جمعیتی برخی مناطق، خشم عشایر عرب استان دیرالزور و رقه را برانگیخته است.

م
کد مطلب: 414512
مرجع : فارس