تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۹
 

تاکید حماس و جهاد اسلامی بر آمادگی کامل مقاومت برای پاسخ به تجاوزات اشغالگران

Share/Save/Bookmark
تاکید حماس و جهاد اسلامی بر آمادگی کامل مقاومت برای پاسخ به تجاوزات اشغالگران
 
جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین تاکید کردند که همه گروه‌های مقاومت آماده پاسخگویی به تجاوزات دشمن صهیونیستی هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به نقل از پایگاه خبری العهد روز گذشته رهبران جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه به منظور بررسی تحولات سیاسی و موضعشان درباره تجاوزات دشمن صهیونیستی-چه در خصوص غصب مساحت زیادی از زمین‌های فلسطینیان در راستای منافع پروژه‌های شهرک‌سازی و گسترش اشغالگری در کرانه باختری و چه اوضاع امنیتی در قدس اشغالی و کرانه باختری و شرایط اسرا در زندان‌های رژیم اشغالگر و همچنین ادامه محاصره نوار غزه و تشدید جنایت‌های دشمن در این منطقه نشستی برگزار کردند.
رهبران دو جنبش طی این نشست بر حمایت کامل از تحرکات ملی برای حمایت از سرزمینشان در مقابله با نقشه‌های موسوم به الحاق تاکید و گروه‌های فلسطینی را به مشارکت گسترده در فعالیت‌های جمعی و نبردهای میدانی به منظور ایستادگی دربرابر پروژه شهرک‌سازی و تروریسم دشمن صهیونیستی دعوت کردند.
در همین راستا حاضران در این جلسه چشم‌انداز ملی گروه‌های عمل فلسطینی و اسلامی در نوار غزه را ستوده و رهبران دو طرف بر آمادگی مقاومت فلسطین برای ایستادگی در برابر تجاوزات رژیم اشغالگر صهیونیستی تاکید کردند.
شرکت‌کنندگان در نشست مذکور همچنین به برسی اوضاع در قدس اشغالی و تحرکات دشمن صهیونیستی برای تعرض به نمادهای دینی و اسلامی پرداخته و تاکید کردند که در کنار اهالی قدس هستند و آنها را به تقویت اراده و مقاومت دعوت کردند.
در این نشست همچنین شرایط داخلی نوار غزه و چالش‌هایی که در سایه وخامت شرایط انسانی به دلیل محاصره‌های ظالمانه در آن به وجود آمده مورد بررسی قرار گرفت و حاضران بر عدم تسلیم شدن ر برابر توطئه‌هایی که زندگی و معیشت شهروندان فلسطینی را هدف گرفته تاکید کردند.
در همین راستا رهبران جنبش حماس و جهاد اسلامی بر ضرورت حمایت از جبهه داخلی و مقابله با هرگونه تلاش برای شکست مقاومت مردم به ویژه در شرایطی که دشمن با محاصره غزه و انزوای کرانه باختری از طریق گسترش اشغالگری در آن و شهرک‌سازی و یهودی‌سازی نمادهای فلسطینیان قصد تحمیل نقشه‌های خود را دارد٬ تاکید کردند.
روز  جمعه در پی یورش نظامیان صهیونیست به شمال کرانه باختری برای سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز فلسطینیان در اعتراض به طرح موسوم به الحاق کرانه باختری٬ ده‌ها فلسطینی توسط گلوله‌های مشقی و گاز اشک‌آور دچار سوختگی و خفگی شدند.
شهرک‌نشینان صهیونیستی در غرب شهر کیفیل حارس از حدود یک ماه و نیم پیش درختان زیتون را ریشه‌کن کرده بودند.
در پی اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی برای سرکوب تظاهرکنندگان فلسطینی در روستای «کفر قدوم» 9 نفربر اثر گلوله‌های مشقی زخمی و ده‌ها نفر دیگر به دلیل استنشاق گاز اشک‌آور دچار خفگی شدند.

«مراد شتوی» هماهنگ کننده مقاومت مردمی در روستای کافر قدوم در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که بیش از 40 نظامی صهیونیست از یگان‌های مختلف با گلوله‌های مشقی و گاز‌‌های اشک‌آور به معترضان فلسطینی دراین راهپیمایی حمله کردند که در این اقدام 9 نفر زخمی و ده‌ها نفر دچار خفگی شدند.ح
کد مطلب: 413560
مرجع : خبرگزاری خبرگزاری تسنیم