تاریخ انتشار : شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴
 

سرلشکر سلامی خبر داد؛ الحاق سیستم‌های غافلگیرانه به سازمان رزم سپاه در آینده نزدیک

Share/Save/Bookmark
سرلشکر سلامی خبر داد؛ الحاق سیستم‌های غافلگیرانه به سازمان رزم سپاه در آینده نزدیک
 
فرمانده کل سپاه گفت: آن چیزی که بیگانگان در مورد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی مطرح می‌کنند، اثری در قدرت دفاعی ما ندارد و در آینده نزدیک شاهد ورود سیستم‌های غافلگیرانه خواهیم بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مرکز جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه در جمع خبرنگاران گفت: ما در تحریم تسلیحاتی جهانی هستیم؛ از یک طرف تحریم‌های تسلیحاتی وجود دارد و از سوی دیگر آمریکا و متحدانش جزو تهدیدات ما هستند. 
وی افزود: با این وجود تحریم تسلیحاتی فرصتی را برای دانشمندان اسلامی به وجود آورد تا نیازهای دفاعی را با تکیه بر توان بومی تهیه کنند.
فرمانده کل سپاه که در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای مرکز جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه سخن می‌گفت، عنوان کرد: آن‌چیزی که امروز دیدیم، تنوع خوبی از تسلیحات زمینی بود. متخصصان نیروی زمینی جهت‌گیری خوبی در پیش گرفته‌اند. این جهت‌گیری تمامی سامانه‌های رزم زمینی مورد نیاز را پوشش می‌دهد. 
وی تاکید کرد: نکته مهم استفاده از تجهیزات برترساز است که نیروی زمینی را برای یک جنگ تمیز آماده می‌سازد. هم در بعد تخریب کار شده، هم در دقت‌افزایی، کوچک‌سازی و هم بی‌خدمه‌سازی سلاح‌ها. 
سرلشکر سلامی بیان کرد: یکی از اتفاقات خوبی که صورت گرفته علاوه بر اینکه تمرکز فرمانده نیرو بر تقویت این مرکز است، رابطه خوبی بین جهاد خودکفایی و هسته‌های رشد و دانش‌بنیان ایجاد شده است. این موضوع باعث شده تا در ساخت هیچ یک از سیستم‌های سلاح زمینی به خارج نیاز نداشته باشیم. این چیزی که بیگانگان در مورد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی مطرح می‌کنند، اثری در قدرت دفاعی ما ندارد و در آینده نزدیک شاهد ورود سیستم‌های غافلگیرانه خواهیم بود.  


ح
کد مطلب: 413542
مرجع : خبرگزاری خبرگزاری تسنیم