تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۰
۱
 

مظفر: آژیر خطر مشکلات جمعیتی کشور به صدا درآمده است

Share/Save/Bookmark
مظفر: آژیر خطر مشکلات جمعیتی کشور به صدا درآمده است
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آژیر خطر مشکلات جمعیتی در کشور از سوی مقام معظم رهبری به صدا درآمده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:«حسین مظفر» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: این در حالی است که باید مسئله مزبور پیشتر از سوی مراکز ذیربط انجام می ‌شد.
وی اظهار داشت: کار رهبری این نیست که رصد کند و در این حد به مسائل جزئی وارد شود و مسئولیت مسئولان اجرایی کشور را بر عهده گیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کار مرکز آمار ایران فقط این نیست که آمار ارائه دهد بلکه باید آژیرها را هم به صدا درآورد.
وی افزود: وقتی این مرکز متوجه می‌شود جمعیت کشور به سمت کهنسالی در حرکت است و نرخ رشد جمعیت رو به کاهش می‌رود باید آژیر خطر را به صدا در آورد، بعد رهبری پیگیری و حمایت کند.
مظفر بیان داشت: این از تیزبینی های رهبر انقلاب است که بسیاری از کاستی های مسئولان اجرایی را خود جبران می‌کند.
وی ادامه داد: انتظار بر این بود مسئله جمعیت با جدیت بیشتری از سوی دستگاه های اجرایی دنبال شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این مجمع بلافاصله دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش نرخ باروری و پیر شدن جمعیت در کشور را در دستور کار خود قرار داد و در ضمن سیاست‌های کلی جمعیت، مسائل حمایتی و موانع را در این زمینه مطرح کرد.
وی افزود: هرچه گذشت مشاهده شد که این کار به نتیجه نمی‌رسد و تحقق پیدا نمی کند تا اینکه نظارت بر سیاست‌های کلی جمعیت را در سال گذشته در دستور کار خود قرار داد.
مظفر بیان داشت: سه تا چهار گروه پژوهشی از قبیل صدا و سیما، شورای عالی انقلاب فرهنگی و پژوهشکده ها و پژوهشگران در این زمینه کار کرده اند حتی کمیسیون های دیگر مجمع تشخیص مصلحت نظام مثل کمیسیون امنیت ملی نیز از جنبه های امنیتی روی مسئله جمعیت کار کرده است.
وی ادامه داد: گزارش های واصله در هیئت عالی نظارت تجمیع و جمع بندی شد و متاسفانه در این زمینه خبر خوبی به گوش نمی‌رسد چرا که حداقل اقدامات برای جبران این کاستی ها در صحنه اجرا دنبال نشده است البته مجمع در حال تدوین گزارشی در این زمینه است تا خدمت مقام معظم رهبری تقدیم و از طرف معظم له به قوای مربوطه به خصوص قوه مجریه ابلاغ شود.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآورشد: با کمال تاسف برخی از محدودیت های که از گذشته های دور در مورد مسئله جمعیت مطرح بوده که منجر به کاهش جمعیت شده هنوز در کشور لغو نشده است.
ش
کد مطلب: 413264
 
Germany
۱۳۹۹-۰۳-۲۲ ۲۰:۵۹:۳۰
جناب آقای مظفر مردم در حال حاضر بمعنای کامل دچار مشکلات عظیم در نقطه مقابل ابر تورم تحمیل شده از خارج ومتاسفانه در داخل از طرف دولت هستند دولتی که از افزایش تورم برای چند ماه دوران مانده از عمر کاریش درآمد کسب می کند آیا نمی داند در این بین استخوان قشر کم در آمد در لابلای آن خورد وخمیر میشود.آنوقت انتظاردارید مردم بفکر فرزند آوری باشند!؟