تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۰
 

سفر هیئت عالیرتبه دیپلماتیک از ایران به کابل برای بررسی حادثه اخیر مرزی

Share/Save/Bookmark
سفر هیئت عالیرتبه دیپلماتیک از ایران به کابل برای بررسی حادثه اخیر مرزی
 
وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که معاون وزارت خارجه ایران در رأس یک هیئت دیپلماتیک برای بررسی حادثه مرزی به افغانستان سفر خواهد کرد.وزارت خارجه افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که برای تحقیقات همه‌جانبه درباره حادثه مرزی اخیر در امتداد مرز مشترک افغانستان و ایران یک هیئت عالیرتبه دیپلماتیک از ایران به کابل سفر خواهد کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
بیانیه می‌افزاید که «محسن بهاروند» معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران در رأس این هیئت قرار دارد و هیئت مذکور در تحقیق درباره حادثه مرزی با طرف افغانستان همکاری و اشتراک خواهد داشت.
وزارت خارجه افغانستان همچنین تاکید کرد که سفر هیئت عالیرتبه وزارت خارجه ایران به کابل و تحقیق مشترک بر روی اسناد و مدارک حادثه می‌تواند به تنویر جزئیات آن، اخذ تصمیمات بعدی توسط دو دولت و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در آینده مساعدت نماید.
گفتنی است که چند روز پیش وزارت خارجه ایران با درخواست دولت افغانستان برای ایجاد هیئت مشترک جهت بررسی حادثه اخیر مرزی جواب مثبت داد و این هیئت تحقیقات‌ خود را در محل حادثه آغاز می‌کند.
وزارت خارجه افغانستان با اعلام این خبر همچنین ابراز امیدواری کرده بود که نتایج حاصل از تحقیقات مشترک سبب تأمین عدالت شود.

پیش از تشکیل هیئت مشترک، مرزبانی نیروی انتظامی ایران، ادعاها مبنی بر بازداشت و شکنجه مهاجران غیرقانونی افغانستانی در مرز ایران و افغانستان را تکذیب کرده است.


ح

 
کد مطلب: 412825
مرجع : خبرگزاری خبرگزاری تسنیم