تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۷
 

وقت کشی وزارت کار برای برگزاری شورای عالی کار

Share/Save/Bookmark
وقت کشی وزارت کار برای برگزاری شورای عالی کار
 
رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه در بند ۷ و ۸ بخشنامه مزد ۹۹ به افزایش حق مسکن و بازنگری مولفه های مزدی اشاره شده است گفت: عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت کشی دولت است، لغو جلسه دستمزد منطقی نبود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: درباره لغو جلسه شورای عالی کار برای بررسی مولفه های مزدی و افزایش حق مسکن کارگران گفت: دلایل بیان شده برای لغو جلسه منطقی نبود، چرا که طی سال های اخیر پای ثابت جلسات وزیر کار بوده است. فقط وزیر کار است که همیشه در جلسات شورای عالی کار شرکت می کند. معاونی که از سوی وزرات صمت طی سال های اخیر در جلسات شورای عالی  کار شرکت می کرد با تغییر وزرا باز هم فرد ثابتی بود.
 وی با اشاره به گره زدن افزایش دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی به دستمزد کارگران گفت: وارد سومین ماه سال 99 شده ایم و پیش بینی می شود که  عدم افزایش دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی باعث ایجاد التهابی جدید در جامعه شود. 
رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار با اشاره به وقت کشی وزارت کار در برگزاری جلسات شورای عالی کار برای بازنگری  دستمزد 99 کارگران گفت:اگر قرار است در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای شنیده شدن نظرات کارگران و رعایت عدالت مزدی، قدمی برداشته شود، ضرورت دارد که این کار زودتر انجام گیرد. طولانی شدن جلسات دستمزد باعث بدبینی کارگران می شود، چرا که دستمزد فعلی کفاف زندگی را نمی دهد. 
 وی با اشاره به بخشنامه دستمزد 99 گفت: در بند 7 و 8 این آیین نامه شرایط برای بازنگری در دستمزد 99 فراهم شده است. شرکای اجتماعی در بستر قانون همواره آمادگی مذاکره پیرو رسیدن به یک وفاق و همدلی مناسب  را دارند. 
در بند 7 و 8 بخشنامه مزد 99 آمده است: شورای‌عالی کار جابه‌جایی بخشی از مبلغ ریالی مزایای مستمر موضوع تبصره (3) ماده (36) قانون کار با مزد مصوب را طی سال 1399 در صورت فراهم بودن شرایط اقتصادی کشور در دستور کار قرار خواهد داد. پیشنهاد افزایش کمک‌هزینه مسکن سال 1399 با توافق طرفین و تصویب شورای‌عالی کار به هیأت وزیران ارسال خواهد شد.


ح
کد مطلب: 412724
مرجع : خبرگزاری خبرگزاری تسنیم