تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
۴
 

اردشیر زاهدی: زمان ما هواپیما می‌خریدیم اما ایران امروزه آن را می‌سازد/«ایران»، آمریکا و همپیمانانش را به زانو درآورده

Share/Save/Bookmark
اردشیر زاهدی: زمان ما هواپیما می‌خریدیم اما ایران امروزه آن را می‌سازد/«ایران»، آمریکا و همپیمانانش را به زانو درآورده
 
اردشیر زاهدی گفت: من به او[ قاسم سلیمانی] افتخار می‌کردم، افتخار می‌کنم و افتخار خواهم کرد، کسی که جان خودش را در راه مملکتش فدا کرد نه کسانی که خودشان را به پول فروخته‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:اردشیر زاهدی، وزیر امورخارجه دوران پهلوی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی صحبت‌هایی انجام داد، هرچند که مجری این شبکه چند بار سعی کرد حرف‌های خودش را در دهان وی بگذارد اما در این کار موفق نبود و در نهایت به استفاده از تیتر زیر اکتفا کرد.
بخش‌هایی از صحبت‌های داماد شاه پهلوی که زمانی سفیر ایران در انگلستان و آمریکا بود را می‌خوانید:
* در پاسخ به این سوال که: مخالفت شما با تحریم، نتیجه‌ای جز تقویت جمهوری اسلامی ندارد و نوعی حمایت از جمهوری اسلامی تلقی می‌شود آیا شما از جمهوری اسلامی حمایت می‌کنید گفت: راجع به دولت و جمهوری اسلامی هیچ وقت صحبت نکردم و نمی‌کنم، در این موضوع عقیده‌ام بوده و هست درحالی که ما در اینجا[خارج] خوش می‌گذرانیم و خوب می‌خوریم، دلم با ایرانی‌هایی است که در ایران شرایط اقتصادی مساعد و حتی دارو ندارند. آن‌ها را برادران و خواهران خودم می‌خوانم.
* دیپلما‌ت‌های ایران الحق و الانصاف ۵ سال زحمت کشیدند و توافقنامه‌ای را امضا کردند اما رئیس جمهور آمریکا[ترامپ] آمد گفت چون رئیس‌جمهور قبلی[اوباما] که امضا کرده سیاه پوست من آن را قبول ندارم؛ این چیزها در دنیای امروز قابل قبول نیست.
* ایرانی‌هایی که در خارج می‌گویند بروید آنجا بمب بیاندازید، به نظرم آن‌‌ها دیگر ایرانی نیستند و شرافتشان را فروختند و از خارج پول بگیرند.
* من به قدرت ارتش ایران که برای مملکت خودش قسم خورده افتخار می‌کنم، به همین دلیل با یک ژنرالش بد بودند آن برخلاف قوانین بین‌المللی چه کردند؟ بعد به سایرین می‌گویند شما تروریست هستید تروریست کسانی هستند که برخلاف قوانین ترور می‌کنند و بعد می‌گویند افتخار می‌کنیم که ترور کردیم.
* درپاسخ به این سوال که آیا حمایت شما از آقای سلیمانی به این معنا نیست که شما به سمت حمایت جمهوری اسلامی کشیده شده اید؟ بگذارید هرکسی هرچیزی دلش می‌خواهد بگوید این سربازان و افسران و به بالا[فرماندهان] به قرآن و مملکتشان قسم خوردند و برای مملکتشان مقابل اسرائیل جنگیدند و از مملکتشان دفاع کردند.
 * من به او[ قاسم سلیمانی] افتخار می‌کردم، افتخار می‌کنم و افتخار خواهم کرد، کسی که جان خودش را در راه مملکتش فدا کرد نه کسانی که خودشان را به پول فروخته‌اند.
* 60 میلیون از جمعیت امروز ایرانی سواد دارند و 40 میلیون آن‌ها مدرسه و دانشگاه رفته و یا دکتر و مهندس هستند 20 میلیون از این جمعیت خانم‌ها هستند و این سرمایه‌ای است که بسیاری از کشورها آن را ندارند.من به منابع انسانی ایران افتخار می‌کنم.
* آینده ایران در اختیار کسانی است که اراده دارند و می‌توانند خودشان دولت را بیاورند و ببرند و ما در خارج چنین حقی را نداریم.
* غلط می‌کنند کسانی که تغییر حکومت در ایران را عامل پیشرفت می‌دانند.
* آمریکا و شرکایش مانند اسرائیل  و سعودی در برابر ایران به زانو درآمدند. آن‌ها خلاف قانون سازمان ملل که خودشان در آن حضور دارند و در آنجا رای دادند عمل می کنند.
* اگر می‌خواهید علیه مردم ایران زور بگوید، من طرفدار هرکسی[ جمهوری اسلامی] می‌خواهید بگویید هستم.
* دولت ایران امروز مال مردم ایران است. آن جوانان هستند که برای خودشان تصمیم می‌گیرند. ما کسانی که از ایران رفتیم پول هم برای خودمان برداشتیم و آوردیم حق نداریم بگوییم لنگش کن! این خلاف شرف است.
*  ایران بیدی نیست که با این بادها بلرزد.
* ما چندین میلیارد پول برای خرید طیاره(هواپیما) و ... دادیم اما امروز ایران خودش هواپیما  و زیردریایی می‌سازد، من به آن‌ها افتخار می‌کنم.
* وزیر خارجه آمریکا غلط می‌کند که از خلیج ع ر ب ی به جای خلیج فارس استفاده می‌کند، کجا خوانده؟ او بچه بوده.
* من  صریح بگویم آینده ایران برای جوانان ایران است. من به این جوان ها سر تعظیم فرود می‌آورم، من به آن ها حسادت نمی‌کنم چرا که بیشتر از من می‌فهمند و مناسبات زندگی امروزی را هم رعایت می‌کنند حتی در مساجد ما هم امروزه کامپیوتر است.
* من نمی‌خواهم کسی از خارج برای ما تصمیم بگیرد.
ح

 
کد مطلب: 412183
 
احمد باغ گلی
Romania
۱۳۹۹-۰۲-۰۸ ۱۱:۴۲:۳۷
واقعیتهای ایران به لطف خدا روز به روز آشکار تر میشود و کسی نمی تواند انکار کند مگر عده ای معدودی مغرض وطن فروش
 
سعید
Romania
۱۳۹۹-۰۲-۰۸ ۱۷:۰۱:۳۷
باز زاهدی که چند حرف حق میزنه حداقل میفهمه ولی فکر کن پمپئو عرب زاده باشد یعنی پدرش عرب باشه چون همه اش از عرب ها حمایت میکند.
 
علی محمودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۸ ۱۷:۴۰:۳۶
شرفت می ارزه به هزارتاامثال رفسنجانی و خانواده اش
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۸ ۱۸:۵۷:۲۴
این سادگی است حرف های کسی که دستانش تا آستین به خون ملت ایران آلوده است و سرش در آخور ربع پهلوی است باور کرد این و ربع پهلوی همانهایی هستند که از آمریکا میخواستند میخواهند به ایران حمله کند الان چهره ناسیونالیستی گرفته و ضد آمریکایی شدند.اینا وقتی بشنوند آمریکا به ایران حمله کرد جشن می گیرند اینا میخوان دربین ملت ایران دولتمردان ایران جایی پیدا کنند وبه اصطلاح دلی بدست آورند