تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶
 

مصاحبه|نماینده نجباء: پاسخ به تجاوزات آمریکا دردناک خواهد بود/ اشغالگران هیچ برگ برنده‌ای ندارند

Share/Save/Bookmark
مصاحبه|نماینده نجباء: پاسخ به تجاوزات آمریکا دردناک خواهد بود/ اشغالگران هیچ برگ برنده‌ای ندارند
 
نماینده دبیرکل جنبش نجباء عراق با تاکید بر آمادگی کامل گردان‌های حشد شعبی برای مقابله با هرگونه اقدام امریکا پاسخ مقاومت به هرگونه اقدام تجاوزکارانه را دردناک توصیف کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: "سید عباس الموسوی" نماینده دبیرکل جنبش نجباء عراق از آمادگی کامل نیروهای مقاومت اسلامی عراق برای رویارویی با آمریکایی ها خبر داد و گفت: در این روزها رسانه های وابسته به آمریکا به طور گسترده ای به اخبار حاکی از احتمال حمله نظامی آمریکا به نیروهای حشدشعبی می پردازند. این رسانه ها اخبار تحرکات نظامی گسترده نیروهای آمریکایی و احتمال وقوع کودتا در عراق را مطرح کرده و صراحتا هدف آمریکا را برخی گردان های مقاومت همچون گردان های النجباء و حزب الله عراق اعلام می کنند. در پاسخ می گوییم که ما به لطف خدا در آمادگی کامل برای پاسخگویی به هرگونه اقدام نظامی احتمالی هستیم.

وی تاکید کرد: تمام گروه های مقاومت عراق با یکدیگر متحد شده و تاکید می کنند که آماده رویارویی با آمریکا هستند و پاسخ آنان این بار بسیار دردناک خواهد بود. جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مقاومت قدرت مادی و هیبت آمریکا را درهم شکستند و آمریکا دیگر همچون گذشته نیست، به اذن خداوند متعال سقوط آنان نزدیک است.

او همچنین گفت:البته وقوع عملیات نظامی گسترده در عراق را بعید می دانیم و به نظر می رسد که انتشار خبرهای متعدد از احتمال حمله آمریکایی ها به حشد شعبی بیشتر جنبه جنگ روانی علیه نیروهای مقاومت و فرزندان ما در دولت و پارلمان عراق داشته باشد. با این وجود تاکید می کنیم که تمام تحرکات تجاوزکارانه آمریکایی ها را مخصوصا در این روزها زیر نظر داریم و آماده مقابله با هر اقدامی هستیم.

سید عباس الموسوی به هدف قرار گرفتن چندین پایگاه نظامی آمریکا در هفته های گذشته اشاره کرد و گفت: عملیات متعددی که اخیرا علیه پایگاه های آمریکایی انجام شدند عامل اصلی تخلیه برخی پایگاه های نظامی است و دشمن قصد دارد برای حفاظت بیشتر از نیروهایش آنان را در پایگاه های مشخصی همچون عین الاسد مستقر کند. نیروهای مقاومت اسلامی در چارچوب پاسخ به ترور فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس پایگاه های آمریکایی را در چندین نوبت موشک باران کردند و در مقابل آمریکایی ها نتوانستند هیچ واکنشی نشان دهند. البته به دلیل استراتژی خاص نیروهای مقاومت هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفت و آمریکایی ها جنبش نجباء را مسئول آن دانستند ولی ما این مسئله را رد می کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی ها هیچ برگ برنده ای در عراق ندارند و از هیچ پایگاه سیاسی و اجتماعی در عراق برخوردار نیستند. بسیاری از سیاستمداران و اعضای پارلمان عراق حضور نیروهای بیگانه در کشور و مخصوصا ترور دو فرمانده شهید بزرگوار ما را محکوم کردند. این مسئله باعث واکنش منفی آمریکایی ها شد به طوری که اقدام به تهدید سیاستمداران و نمایندگان پارلمان و نیروهای مقاومت کردند. آمریکایی ها برای ترساندن ملت عراق اعلام کردند که تحریم های سختی علیه عراق اعمال خواهند کرد اما همان طور که امام خمینی قدس سره فرمودند: ملت ها نترسند که آمریکا چه می کند، اینها طبل تو خالی هستند.

م
کد مطلب: 411302
مرجع : تسنیم