تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
۲
 

ادعای مضحک یک اصلاح طلب: ترور سردار سلیمانی نتیجه دخالت سپاه در کار دولت بود!

Share/Save/Bookmark
ادعای مضحک یک اصلاح طلب: ترور سردار سلیمانی نتیجه دخالت سپاه در کار دولت بود!
 
فشارهای اقتصادی به ایران کارساز نیست و چرخش اساسی در سیاست خارجی ایران، جز از طریق واردکردن شوک نظامی ایجاد نخواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «قاسم محبعلی» از مدیران وزارت خارجه در دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «ترور سردار سلیمانی "معلول ضعف در سیاست منطقه‌ای" ایران است... احتمال می‌دهم آقای شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی به عراق رفته باشد تا به نوعی آرامش را به فضای سیاسی این کشور بازگرداند. معتقدم کاری را که سردار سلیمانی پیشتر انجام می‌داد، حالا آقای شمخانی عهده دار آن شده است. او تلاش می‌کند همانند سردار سلیمانی در عراق ایفای نقش کند».

محبعلی در ادامه گفت:«می‌دانیم که از مدت‌ها قبل مسئولیت پیشبرد سیاست منطقه‌ای ایران به سپاه واگذار شده و با تغییر دولت و بر سر کار آمدن آقای روحانی نیز این وضعیت ادامه یافت. من معتقدم در هر امری کار را باید به کاردان سپرد. حتی فکر می‌کنم اتفاق ناگواری که در عراق رخ داد و نیروهای آمریکایی ناشی از همین تصمیم بود».

این فعال اصلاح طلب پیش از این در مصاحبه با یک رسانه خارجی در اظهارنظری تأمل برانگیز گفته بود:«فشارهای اقتصادی به ایران کارساز نیست و چرخش اساسی در سیاست خارجی ایران، جز از طریق واردکردن شوک نظامی ایجاد نخواهد شد»!

حالا این شخص که ارسال پالس به دشمن برای حمله نظامی به مردم ایران را در کارنامه خود ثبت کرده، این بار به شهید والامقام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی حمله کرده است و مدعی شده است که علت شهادت سردار سلیمانی، دخالت سپاه در کار دولت بوده و حالا که شمخانی به عراق رفته، کار به کاردان سپرده شده است!

در اوج مبارزه محور مقاومت- به فرماندهی سردار سلیمانی- با تروریست های تکفیری در منطقه و از جمله داعش، اصلاح طلبان مدعی بودند که سوریه و عراق نیز برجام می خواهد و باید بجای اقدام نظامی، با مذاکره به نتیجه برد-برد برسیم.

در نهایت پس از مجاهدت های شبانه روزی مدافعان حرم، کمر داعش شکسته شد و رویای آمریکایی-اسرائیلی «دولت اسلامی در عراق و شام» بر باد رفت و نقشه شوم حضور داعش در کوچه و خیابان های کرمانشاه و همدان و اهواز و...نیز نقش بر آب شد.

اقدامات سپاه قدس به فرماندهی سردار سلیمانی، امنیت و آرامش را برای مردم ایران و دیگر کشورهای منطقه به ارمغان آورد. امنیت و آرامشی که در سایه آن، تبادلات اقتصادی ایران با همسایگانش را افزایش داد.

در نقطه مقابل، در دولت آقای روحانی، پرونده هسته ای از شورای عالی امنیت ملی به وزارت خارجه سپرده شد و شخص وزیر-محمد جواد ظریف- ریاست تیم مذاکره کننده ای هسته ای را بر عهده گرفت.

دولتمردان تاکید کردند که در ازای بتن ریزی در صنعت هسته ای و تعطیلی غنی سازی 20 درصد- با کاربردهای مختلف از جمله تأمین داروی بیماران خاص- تمامی تحریم های ضدایرانی یکباره لغو شده و رونق عظیم و فتح الفتوح بزرگ اقتصادی رخ خواهد داد.

اما در نهایت به دلیل متن بسیار ضعیف برجام و غفلت دولت از 28 شرط ابلاغی، هسته ای رفت ولی تحریم ها ماند. قیمت دلار سر به فلک کشید و بازار خودرو، مسکن، سکه، لوازم خانگی و...ملتهب شد.

هسته ای رفت ولی سفره مردم کوچک شد. سرمایه گذاری خارجی کاهش یافت. هم عزت پاسپورت ایرانی و هم جایگاه و شأن دیپلمات های ایرانی- به دلیل اخراج غیرقانونی 5 دیپلمات ایرانی و بازداشت غیرقانونی یک دیپلمات ایرانی- لگدمال شد.

بر همین اساس به دلیل خسارت های بزرگ برجام، کارشناسان و صاحبنظران تاکید کردند که باید پرونده هسته ای از وزارت خارجه به نهاد دیگری منتقل شود.

انشاالله به فضل الهی، شهید سلیمانی، کارِ سردار سلیمانی را به نتیجه نهایی خواهد رساند. حقیقتی که هم آمریکا را آشفته کرده و هم دنباله های آمریکا در ایران. برای همین تنها راه برای این طیف، عقده گشایی علیه این سردار بزرگ است.


م
کد مطلب: 411076
مرجع : مشرق
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۸-۱۲-۲۰ ۱۷:۴۸:۴۳
شما اصلاح طلبا کجای فکرید،؟؟؟سپاه اگر نبود که کشورمون مثل سوریه و بدتر از اونجا میشد،
بمیرید شماها،حرفتون دیگه خریدار نداره
 
رهگذر
۱۳۹۸-۱۲-۲۰ ۲۰:۳۲:۳۴
سلام . این آقایان بی وطن و حافظ منافع بیگانگان در ایران بهتر است ساکت باشند . مردم خیلی خوب شما را شناخته اند . فقط مزدوری دشمنان را بلدید. کور باد آن چشمانی که قدرشناسی ملت را از پیکر فرزند رشید اسلام و ملت ،آن دلاور بی ادعا و گمنام ، سردار محبوب قلوب و دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را دید و هنوز در توهم می باشند. دولت غربزده ، بی عرضه ، ذلیل در مقابل بیگانگان و... محصول فکری و حمایت این قماش افراد می باشد. خدا لعنت کند کسانی را که فقط نام ایرانی دارند و با حرفها ، اعمال و رفتارهای خود در نقش نوکران بی جیره و مواجب دشمنان در سمتهای مختلف اشغال کرده ، بازی می کنند. هنوز خیس کردن برخی نمایندگان از ترس در حمله داعش به مجلس و سپس مرخصی ده روزه پس از آن از ترس حمله مجدد را یادمان نرفته است. شما همه تان کجا و سردار سلیمانی کجا . هزاران نفر امثال شما ارزش یک موی سلیمانی را هم نداشتید. انشاالله خداوند شر شما دون صفتان پررو را از سر ما کم کند؟ آمین