تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۲
 
گزارش کامل چهاردهمین نشست ستاد فجر انقلاب اسلامی/

التماس سعودی ها برای مذاکره با انصار الله/ریشه فتنه های 98 در چه بود/هراس آمریکا و عربستان از رویارویی نظامی با ایران

Share/Save/Bookmark
 
سفیر یمن در تهران گفت: محرک اصلی و پشت صحنه اصلی ماجراها و فتنه های منطقه دولت صهیونیستی اسرائیل و آمریکا هستند و ملت یمن به نمایندگی از ملل سایر کشورها با این پروژه آمریکایی- اسرائیلی مبارزه می کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  چهاردهمین نشست ستاد فجر انقلاب اسلامی صبح روز پنج شنبه در قم آغاز شد،  حجت الاسلام سالک در سخنرانی مراسم افتتاحیه این شست ضمن اشاره به ریشه های حوادث و آشوبهای آبان ماه  گفت  آشوبگران قصد داشتند فتنه 98 را از دیماه شروع کنند و به 22بهمن متصل کنند وبرای این منظور برنامه ریزی های گسترده ای انجام داده بودند اما با سخنرانی مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه، سناریوی طراحی شده توسط دشمنان مطابق نظریه آنها بیش نرفت و به نوعی با زایمان زودرس از قبل از تولد از بین رفت.نایب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس  با تاکید بر اینکه دشمن در طول 40سال با جنگ و تحریم و تهدید به مقابله اسلام و انقلاب آمده است، گفت: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا صراحتا اعلام کرد « نباید بگذاریم انقلاب آیت الله خمینی به 40سالگی خود برسد» و بیانیه گام دوم در چنین شرایطی صادر شده است.

کشف تسلیحات وارداتی آشوبگران در اصفهان/ فتنه98 ادمه فتنه منتظری و فتنه های 78و 88بود
وی با اشاره همراهی کشورهای ارتجاع منطقه با آمریکابرای مقابله ایران گفت: تنها در یکی از موارد مقادیر بسیاری تسلیحات که از ترکیه وارد کشور شده بود، در جوق آباد اصفهان کشف و مشخص شد این سلاحها برای ایجاد آشوب ناآرامی وارد کشور شده بود که با هوشیاری نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشف و منهدم شد.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف متعدد و بی شمار است: تجلی حاکمیت انقلابی در این 40سال تحقق یافته است و باید دستاوردهای پیشرفتها باید برای مردم روشن گردد.

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی در تمام نقاط جهان مشهود است: دنیا به سمت اسلام ناب در حرکت است و حرکتهای اسلامی از چین تا نیجریه و میانمار،نتیجه اعتماد به نفسی است که انقلاب اسلامی به مسلمانان دنیا اعطا کرده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه بصیرت افزایی لازمه این روزهاست گفت: تاکنون فتنه های گوناگونی را سپری کرده ایم و انقلاب اسلامی تموفق شده است تمام این فتنه ها را از فتنه منتظری و بنی صدر تا فتنه 78 و 88 و فتنه سالهای96 و 98 را با موفقیت بشت سر بگذارد.

جنبش انصارالله نماد یک باور بزرگ و فراگیر است/منتظر خبرهای خوبی از یمن باشید

ابراهیم محمد الدیلمی  سفیر دولت یمن در تهران که یکی از میهمانان این همایش بود نیز طی سخنانی اظهار داشت: مبارزات ابتدایی مردم یمن با جبهه استکبار و سعودی از ۱۰۰نفر تجاوز نمیکرد و اکنون پیشرفتهای بسیاری حاصل شده است و این پیشرفت همه جانبه تا غلبه نهایی بر استکبار ادامه خواهد داشت.
 
الدیلمی با اشاره به اینکه مردم یمن ۵ سال است درگیر مبارزه سخت با دولتهای امارات و سعودی و پشتیبان است، گفت: هرکسی فکر کند ما فقط با دولت سعودی و امارات در جنگ هستیم اشتباه می کند، محرک اصلی و پشت صحنه اصلی ماجرا دولت صهیونیستی اسرائیل و آمریکا هستند و ملت یمن به نمایندگی از ملل سایر کشورها با این پروژه آمریکایی- اسرائیلی مبارزه می کند.

منتظر خبرهای خوب از یمن باشید
سفیر یمن در ایران خاطرنشان کرد: کشورهای متخاصم تلاش بسیاری کرده اند تا از تنوع مذهبی و قومیتی در یمن برای ایجاد فتنه و اختلاف استفاده کنند، اما در این مسئله ناکام مانده اند و تمام یمن به همراه انصارالله در حال مبارزه با پروژه با آمریکایی- اسرائیلی است.
وی گفت: یمن آبستن حوادث بسیاری است، یمن دارای گنج مخفی است و در آینده بسیار بیشتر از مردم یمن خواهید شنید.
الدیملی خاطرنشان کرد: جریان بیداری اسلامی که در سالهای اخیر در کشورهای منطقه  شکل گرفته است، بخاطر برانگیختن مسلمانان بر علیه دشمن واحد یعنی آمریکا و اسرائیل بوده است.

الدیلمی بیان کرد: بیشتر حرکتهای انقلابی در ابتدای شکل گیری خود بسیار ساده بودند و ازامکانات حداقلی بهره می بردند.
وی گفت: اولین طرفی که متوجه این حرکات انقلابی شد و خطر این حرکتها برای موجودیت خود را درک کرد دولت اسرائیل بود، چرا که صهیونیستها می دانستند این حرکت بزرگ بیداری اسلامی دیر یا زود نتیجه خود خواهد داد و بخاطر همین اسراییل نقش اول انحراف انقلاب و بیداری اسلامی را بر عهده گرفت.

سفیر دولت یمن در تهران تصریح کرد: تحرکات دشمنان علیه جبهه انقلاب نباید فقط از بعد سیاسی مورد تحلیل قرار بگیرد، چراکه بخش بزرگی از دلیل دشمنان با حرکتهای اسلامی به دلیل مسائل اعتقادی است، این حرکت یک مبارزه دینی است و نباید با تحلیل های صرف سیاسی، این تحرکات را به انحراف کشاند.

وی با اشاره یه اینکه دشمن در تلاش است تا فطرت انقلابی و انسانی را در بین مسلمانان کشورهای مختلف از بین ببرد، گفت: دشمن تلاش بسیاری برای اختلاف افکنی و تفرقه انجام می دهد و مسلمانان در همه نقاط دنیا باید به این نکته توجه  کنند.الدیلمی با تاکید بر اینکه تفرقه و اختلاف هزینه های جبران ناپذیری به دنیای اسلام وارد کرده است، گفت: کشورهای امارات و سعودی جزو جبهه مقابل اسلام هستند و سران این کشورها به سران جبهه کفر یعنی آمریکا و اسرائیل متصل هستند.

سفیر یمن در جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: مواجهه به پروژه های آمریکایی و اسرائیلی بسیار مهم است و جمهوری اسلامی الگوهای بسیار مهمی برای ملتهای دیگر در مبارزه با کشورهای استکباری ارائه کرده است و قطعا این الگوها در آینده فراگیرتر خواهد شد.

وی با اشاره به وابستگی حکام کشورهای اسلامی به جبهه استکبار جهانی گفت: ملت یمن هم حال و روزشان مثل اوضاع سایر کشورهای اسلامی است که دولتمردانشان وظایفشان را در قبال آنها انجام نداده و ایشان را فراموش کرده اند، دولتمردان وابسته مردم خود را فراموش کرده و فاسد شده اند و متاسفانه این فساد آنها به برخی از گروههای اجتماعی و مردم هم انتقال یافته است.

الدیلمی با تاکید بر تحرکات جبهه صهیونیسم در فضای مجازی برای تاثیرگذاری بر مسلمانان، افزود: علت اصلی تحیر و سرگردانی ملتهای اسلامی در مبارزه با اسرائیل باید شناسایی شود ، یکی از دلایل مهم این رخوت کشورهای مسلمان،رشد جریانات و فعالیتهایی است که مردم را در کشورهای اسلامی را از قرآن و منابع دینی دور کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ملتهای مسلمان باید برای مبارزه با آمریکا و اسرائیل آماده شوند و این مبارزه میتواند از تظاهرات های کوچک خیابانی تا مبارزات بزرگ اقتصادی و سیاسی را شامل شود، و بدون شک برنامه های کوچک می توانند به پروژه های بزرگ انقلابی منجر شود.


دشمنان از رویارویی نظامی با ایران می ترسند

دکتر حسین اکبری دبیر مجمع بین المللی بیداری اسلامی سومین سخران روز نخست این همایش سخنان خود را به تحولات منظقه اختصاص داد و اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی از همان روز اول پیروزی انقلاب، مبارزه خود را با این حرکت انقلابی ازطریق گروههای مختلف از توده هاومنافقین تا جبهه ملی و نهضت آزادی آغاز کردند ونهایتا با تحمیل جنگی بزرگ توسط رژیم صدام، درصدد نابودی انقلاب اسلامی برآمدند.

آمریکا و عربستان برای مذاکره با انصارالله واسطه می فرستند
اکبری با بیان اینکه در تئوری ها ومعادله های متدوادل جنگی مطرح، ایران بازنده جنگ با عراق بود، خاطرنشان کرد: از نظر امکانات و تجهیزات نظامی، صدام باید در عرض چند ماه در جنگ پیروز می شد، اما امام با تشکیل یک ساختار نو و بومی مثل بسیج معادله جنگ را برعکس کرد و در نهایت کشوری که از نظر تکنولوژی و نظامی در سطح پایین تر بود در جنگ پیروز شد.

وی با اشاره به اینکه اعتماد نکردن به دشمن تمام تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند، خاطرنشان کرد: اگر جنگ به ما تحمیل نمی شد بسیج تشکیل نمی شد و اگر اسرائیل به جنوب لبنان حمله نمی کرد، حزب الله لبنان با اینهمه برکات در الهام بخشی به جبهه مقاومت تشکیل نمی شد.
 


اکبری با تاکید بر شکستهای ائتلاف آمریکایی- سعودی در یمن گفت: کار به جایی رسیده است که آمریکا و عربستان واسطه می فرستند تا با انصارالله مذاکره کنند، در حالی که 5سال قبل هیچ کسی فکر نمی کرد گروههای مقاومت در یمن اینگونه ائتلاف بزرگی سعودی را درمخمصه ای مرگبار گرفتار کند که توان رهایی ازآن را نداشته باشند.

وی با اشاره به هراس دشمنان از قدرت همه جانبه جمهوری اسلامی گفت: اگر امکان حمله نظامی برای آمریکایی ها فراهم بود، بی تردید آمریکایی ها یک دقیقه آن را به تاخیر نمی انداختند، اما چون می دانند شرایط ایران متفاوت است و میدانند رویارویی نظامی با ایران قطعا به شکست آنها می انجامد از این اقدام صرف نظر می کنند.

اگر ایران نبود، موجودیت خیلی از کشورها به خطر می افتاد

اکبری گفت: ایران را متهم به تشکیل هلال شیعی می کردند، اما اگر حمایتهای ایران نبود و شیعیان عراق  به مبارزه داعش نمی رفتند نه تنها اهل سنت، بلکه تمام موجودیت عراق از بین می رفت و یا اگر حمایت ایران از گروههای مبارز فلسطینی نبود، اسرائیل تمام منطقه را اشغال می کرد.

دبیرمجمع  بین المللی بیداری اسلامی با بیان اینکه منظور از صدور انقلاب استعمار و استثمار کشورهای دیگر نیست، گفت: در نگاه امام خمینی(ره)صدور انقلاب به معنای نفوذ و فراگیر کردن ارزشهای انسانی و اسلامی با هدف نجات بشریت است، در این نگاه سلطه دیکتاتوری کشورهای دیگر بر مظلومان پذیرفته نمی شود.

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به حوادث اخیرعراق برای ایجاد فتنه شیعه وسنی و تجزیه کردستان گفت: آمریکایی ها از اختلاف شیعه سنی در عراق و قدرت گرفتن مجدد داعش در این کشور سود می برند، در موارد بسیاری وقتی داعش در نبرد گرفتار میشدند، آمریکایی ها به کمک آنها می شتافتند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها دشمن دموکراسی در عراق هستند، افزود: ایجاد دموکراسی در عراق به معنای کوتاه شدن دست آمریکا از عراق است چرا که در صورت به جود آمدن دولت قدرتمند در عراق، این کشور درآمد هنگفتی از توریسم، منابع زیر زمینی، شرایط مساعد آب و هوایی بین النهرین را خواهد داشت ودیگر نیازی به آمریکایی ها نخواهند داشت.

اکبری با بیان اینکه آمریکایی ها روز به روز به نیروهای خود در عراق خواهند افزود، گفت: بسط دموکراسی در عراق به معنای به هم ریختن کشورهای دیکتاتوری هم پیمان آمریکا در منطقه است، و آنها به هیچ وجه نمی خواهند چنین شرایطی در عراق پیش بیاید.

دبیرمجمع بین المللی بیداری اسلامی با اشاره به  اینکه قدرت گرفتن وهابیت وپایه گذاری القاعده و طالبان توسط آمریکا با هدف مبارزه با انقلاب اسلامی بوده است، خاطرنشان کرد: در دوره اوباما هم تمام تلاش دولت آمریکا صرف این مسئله شد که گروهی مانند داعش شکل بگیرد تا با اهداف انقلاب اسلامی  در منطقه مبارزه کنند.

دبیر مجمع بین المللی بیداری اسلامی تاکید کرد:  دشمنان انقلاب اهداف مبارزاتی خود را با هدف مبارزه با سه مفهوم کلیدی «عاشورا»، «مهدویت» و « ولایت فقیه» طرح ریزی کرده اند و ظهور داعش و گروههای افراطی دقیقا با همین اهداف بوده اند.

وی با اشاره به حوادث عراق گفت: آمریکایی ها هیچ وقت در آمریکا تصمیم ساز نبوده اند و استعفای نخست وزیرعراق هم نه بخاطر فشار آمریکا، بلکه بخاطر تصمیم درونی فعالان عراقی و هدایت مرجعیت دینی اتفاق افتاده است.


اکبری خاطرنشان کرد: عراقی ها به این نتیجه رسیده اند که خودشان سرنوشت کشورشان را تعیین کنند و در نهایت هم خود مردم عراق بودند که بدون ورود حشد الشعبی و ارتش فتنه داخلی که از جانب آمریکا و عربستان حمایت می شد را نابود کردند.
 
برگزاری نشستهای تخصصی چهارگانه در نوبت عصر
همچنین در نوبت عصر نشست سالیانه ستاد فجر انقلاب اسلامی نشستهای تخصصی در چهار موضوع « معنویت و اخلاق» ، «علم و پژوهش»، « استقلال و آزادی» و «اقتصاد» برگزار شد.

حجت الاسلام عالم زاده نوری عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم فرهنگ اسلامی در کمسیون معنویت و اخلاق با موضوع «گام دوم انقلاب اسلامی و خودسازی» ، جامعه پردازی و تمدن سازی با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب ابراز داشت: پس از صدور این بیانیه توسط رهبری برخی ابراز داشتند که این بیانیه مطلب جدیدی نداشته و تکرار بیانات ایشان در سالهای مختلف بوده است، اما واقغیت این است که مهمترین حرف و جدیدترین سخن این بیانیه، این است که نسل جدید و انقلابی جوان باید آماده شود تا مسئولیتهای انقلاب را به  دوش بکشد.

 آحاد جامعه در برابر انقلاب مسئول هستند

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تکلیف فردی و جمعی افراد جامعه اظهار داشت: تمامی افراد جامعه نسبت سرنوشت جامعه کنونی و آینده انقلاب مسئولیت دارند، برای اینکه وحدت اراده ها در جامعه تحقق یابد همگان باید از اراده خود چشم بپوشند و ارده خود را در اراده ولی و رهبر جامعه هضم و تابع اراده وی شوند.

عالم زاده بااشاره به اهمیت راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: رهبری در بیانیه گام دوم طرحهایی را ارائه کرده اند که بسیار بلیغ و آشکار است و حرکت جامعه به سوی تمدن سازی را ترسیم نموده است، ما نباید از خودمان در برابر طرح رهبری طرح موازی ارائه نماییم، بلکه ضمن تبعیت از منویات رهبری، فرمایشات ایشان در جامعه پیاده کنیم.

علوم انسانی اسلامی، باید رفتار مومنانه را تقویت کند

مهدی جمشیدی عضو عیئت علمی پژوشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز درنشست تخصصی «علم و پژوهش» که در حاشیه چهاردهمین نشست ستاد فجر انقلاب اسلامی در قم گفت: حاکمیتهای گذشته در ایران اعتقادی به استقلال علمی و تولید علم اسلامی نداشتند و همین مسئله باعث شد کشور ما سالها از کاروان علمی در دنیا عقب بماند.

این استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه علوم انسانی جهت دهنده و اساس سایر علوم است، گفت: علوم انسانی روح سایر علوم است و غایت و نهایت سایر علوم مثل تکنولوژی را هم علوم انسانی تعیین می کند.

وی با بیان اینکه نظر رهبری در باره علوم انسانی بدیع و کاربردی است، گفت: از نظر ایشان علوم انسانی علاوه بر مبادی که باید اسلامی باشد، روش و غایات آن علم هم متفاوت خواهد بود، چراکه علوم انسانی الهیات قرن جدید است یعنی به نوعی همان کاری را که دین در قرون وسطی با جامعه می کرد اکنون بر عهده علوم انسانی است، پس در علم انسانی در جامعه اسلامی باید مطابق با رفتار مومنانه و اسلامی باشد.

جمشیدی با اشاره به اینکه عرب یک کلیت واحد و منسجم نیست، تاکید کرد: علوم انسانی غربی را نمی توان نفی مطلق کرد و این روش به هیچ و جه روش درستی نیست، میتوان از تجربیات غربی خصوصا در طرح مسئله اولیه در علوم انسانی استفاده کرد.

گفتنی است چهاردهمین همایش کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی با حضور مسئولان کشوری و بین المللی روز پنجشنبه ۲۱ آذرماه در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم آغاز شده و تا فردا ادامه پیدا می کند، حجج اسلام سیدمحمد مهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی، پناهیان و مهدی طائب  سخنرانان روز آخر این همایش کشوری خواهند بود.


این استاد دانشگاه تشتت آراء درباره تولید علوم انسانی را یکی از نقاط ضعف این مسئله در ایران دانست و گفت: نزاع درونی و عدم وجود تقسیم کار و نبود مرجیعیت علمی واحد از موانع بزرگ تولید علم در کشور هستند.

ش
کد مطلب: 409584