تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
 

اتفاقات مشکوک در عراق کماکان ادامه دارد؛ سه انفجار «میسان»‌ را لرزاند

Share/Save/Bookmark
اتفاقات مشکوک در عراق کماکان ادامه دارد؛ سه انفجار «میسان»‌ را لرزاند
 
سه انفجار استان میسان عراق را به لرزه درآورد که دوتای آنها منزل رهبر جنبش «انصار الله الاوفیا»، و مدیر بانک «الاسکان الزراعی» و دیگری یکی از مجتمع‌های پزشکی وابسته به «عصائب اهل الحق» را هدف قرار داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:استان میسان در جنوب شرق عراق، نیمه شب،‌ شاهد سه بمب‌گذاری بود. این اتفاق، در ادامه اتفاقات مشکوک روزهای اخیر در عراق رخ داد.
این بمب‌گذاری‌ها، مجتمع‌ خیریه پزشکی وابسته به جنبش مقاومت «عصائب اهل الحق»، منزل «عمار کشیش اللامی» یکی از رهبران جنبش «انصار الله الاوفیاء» و منزل «مصطفی الحمداوی» مدیر بانک «الاسکان الزراعی» را هدف قرار داد.
به گزارش وبگاه خبری شبکه «رووداو»، انفجار رخ داده در منزل عمار کشیش اللامی، خسارت جانی بر جای نگذاشته است.
انفجار دوم،‌ یکی از مجتمع‌های پزشکی وابسته به جنبش عصائب اهل الحق به رهبری «قیس الخزعلی» در منطقه «ابی رمانه» واقع در استان میسان را هدف قرار داد که این انفجار راه به جایی نبرد و خسارت جانی برجای نگذاشت.
انفجار سوم، در منطقه «الاسکان» در استان میسان رخ داد و همانطور که اشاره شد، عاملان این بمب‌گذاری منزل مصطفی الحمداوی مدیر بانک الاسکان الزراعی را هدف قرار دادند. طبق گزارش‌های رووداو این انفجار نیز خسارت جانی نداشت.
طی روزهای گذشته همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات در چند استان عراق بخصوص پایتخت، سلسله اتفاقاتی مشکوک سبب شعله‌ور شدن خشم مردم شده است. ترور چند لیدر اعتراضات، تیراندازی به جمع معترضان در بغداد و حمله غافلگیرانه با ضربات چاقو به معترضان از جمله این اتفاقات است.
در همه این حوادث، رسانه‌های ضدعراقی، گروه الحشد الشعبی را متهم کرده‌اند. از پنجشنبه ۱۴ آذر ماه، برخی رسانه‌هایی مثل شبکه آمریکایی الحره، شبکه سعودی العربیه و شبکه انگلیسی بی.بی.سی عربی، گزارش کردند که بعد از حضور عناصر الحشد الشعبی در خیابان‌های بغداد، شماری از معترضان از پشت با سلاح سرد (چاقو) هدف حمله قرار گرفته‌اند.
شبکه رووداو همچنین گزارش کرده بود که در استان میسان، چند شخص مسلح تلاش کرده‌اند، «باسم الزبیدی» یکی دیگر از فعالان اعتراضات این کشور را به قتل برسانند که این اقدام آنها راه به جایی نبرد و تنها توانستند الزبیدی را مجروح کنند.
پیشتر، در حادثه مشابهی دیگر، «مهند الکعبی»،‌ یکی دیگر از دست‌اندرکاران تظاهرات در کربلا، هدف ترور قرار گرفت. الکعبی هدف انفجار بسته‌ای منفجره که به خودرو او چسباندند، قرار گرفت اما زنده ماند 
همچنین در اتفاقی مشابه، افراد مسلح «ایهاب جواد الوزنی» یکی دیگر از فعالان اعتراضات عراق را در خیابان «قبلة الحسین» در کربلا هدف گلوله قرار دادند. اما با این حال جان به در برد و زنده ماند.
در حادثه‌ای دیگر،‌ «فاهم الطائی» یکی از دست‌اندرکاران اعتراضات عراق در شهر کربلا، یکشنبه‌شب (هفدهم آذر) ترور شد و جان باخت. به گزارش شبکه «رووداو»، الطائی از فعالان اعتراضات در کربلا بود که دو موتورسوار او را ترور کردند
ع
کد مطلب: 409525
مرجع : خبرگزاری فارس