تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
 

رشد ۹ درصدی بودجه سازمان حج و زیارت در سال ۹۹/ عمره و سوریه بودجه ندارند

Share/Save/Bookmark
رشد ۹ درصدی بودجه سازمان حج و زیارت در سال ۹۹/ عمره و سوریه بودجه ندارند
 
در لایحه بودجه سال ۹۹، بودجه پیشنهادی دولت برای سازمان حج و زیارت نسبت به سال جاری ۹ درصد افزایش یافته است، به طوری که بودجه‌ای معادل با ۶۸ هزار میلیون ریال برای سال آینده این سازمان پیش‌بینی شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: لایحه بودجه سال ۹۹ امروز ۱۷ آذرماه از سوی حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
در این لایحه، بودجه‌های پیشنهادی دولتی برای هر نهاد و بخش به تفکیک ارائه شده و قرار است توسط دولت بررسی و در صورت موافقت نمایندگان با آن‌، به تصویب برسد و سال آینده به نهادهای مختلف تخصیص یابد.
یکی از دستگاه‌های فرهنگی، سازمان حج و زیارت به شمار می‌رود که سالانه این سازمان برای اعزام زائران به شهرهای زیارتی بودجه‌ای را از سوی دولت دریافت می‌کند. امسال نیز دولت برای اعزام زائران به حج تمتع، عمره و عتبات بودجه‌ای معادل با ۶۸ هزار میلیون ریال را پیشنهاد داده که این مبلغ برای ۵۸۵ هزار زائر در نظر گرفته شده است.
 

به طوری که در لایحه بودجه سال آینده به ازای اعزام ۸۵ هزار زائر به حج تمتع مبلغ ۴ میلیارد و ۷۰۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای اعزام ۵۰۰ هزار زائر به عتبات مبلغ ۲ میلیارد و ۹۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیشنهاد شده است. این در حالی است که در لایحه بودجه امسال ۶۲ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال بودجه در نظر گرفته شده بود که به تفکیک برای اعزام ۸۵ هزار نفر به حج تمتع مبلغ ۴ میلیارد و ۲۵۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و برای اعزام ۵۰۰ هزار زائر به عتبات مبلغ یک میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تصویب شد.
بر همین اساس بودجه پیشنهادی دولت برای سازمان حج و زیارت ۹ درصد نسبت به بودجه امسال افزایش یافته است. این امر در حالی است که محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرده بود که سال آینده نیز مانند امسال هیچ بودجه‌ای برای بحث زیارت نداریم.
به گزارش فارس، در لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس، هزینه‌ای برای اعزام زائران به سوریه در نظر گرفته نشده است؛ در حالی که اکنون اعزام‌های سوریه در حال انجام است. همچنین بودجه‌ای نیز برای اعزام زائران به عمره مفرده پیش‌بینی نشده که ممکن است این امر در راستای عدم برپایی عمره مفرده در سال آینده باشد.
ع
کد مطلب: 409435
مرجع : خبرگزاری فارس