تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
 

ظریف: اروپا با دروغی مذبوحانه بی‌کفایتی حقارت‌بار خود را می‌پوشاند

Share/Save/Bookmark
درحالی که کشور‌های اروپایی این روز‌ها ساز ناکوک می‌زنند و قصد دارند آزمایش‌های موشکی ایران را نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل جلوه دهند، اما یکی از مقامات امریکایی اعتراف کرد که این آزمایش‌ها نقض قطعنامه ۲۲۳۱ نیست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در حساب توئیتری خود نوشت: «برایان هوک یک یادآوری به موقع برای سه کشور اروپایی شریک در برجام دارد و آشکارا اذعان کرده که در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، آزمایش موشکی منع نشده است. یکی از نقایص توافق هسته‌ای ایران، این است که به منع آزمایش موشک‌های بالستیک ایران پایان داد».
موضع جدید امریکا در حالی است که این کشور از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، آزمایش‌های موشکی ایران را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ می‌دانست و خواهان فشار‌های بین‌المللی علیه تهران بود؛ ادعایی که بار‌ها مقامات کشورمان و مقامات روسیه و چین آن را رد کرده‌اند.
ظریف همچنین با انتقاد از اقدام اروپایی‌ها در ارسال نامه درباره برنامه موشکی ایران به شورای امنیت با یادآوری قطعنامه‌های آن شورا در توئیتر نوشت: «نامه اخیر سه کشور اروپایی به شورای امنیت درباره موضوع موشکی، دروغ مذبوحانه‌ای برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی حقارت‌بار آن‌ها در ایفای حداقل تعهدات‌شان مطابق برجام است».
ظریف همچنین تأکید کرد: «اگر سه کشور اروپایی به دنبال اندکی اعتبار بین‌المللی هستند، باید به جای تن دادن به قلدری ایالات متحده، حق حاکمیت خود را اعمال کنند.»
ع
کد مطلب: 409426
مرجع : رجا نیوز