از ۱۰۰ دانشجوی شریف تنها یک نفر می‌ماند!

11 آبان 1398 ساعت 19:10

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید با سرمایه‌های کلانی که دانشگاه شریف را مدیریت می‌کنند از ۱۰۰ نفر برتر فارغ‌التحصیل فقط یک نفر در ایران می ماند.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در جمع اعضای کنگره ملی همفکری بسیج گفت: موضوع همفکری با جوانان که در مجلس شما مورد تاکید است، موضوع آینده انقلاب اسلامی است که باید به آن دقت فراوانی داشته باشیم، زیرا در تمام مسیر انقلاب دست و قدرت جوانان نیروی محرکه انقلاب اسلامی بوده است.


وی در ادامه افزود: دنیا به دو بخش قبل و بعد انقلاب اسلامی تقسیم می‌شود، چون انقلاب ما یک انقلاب جهانی است و تمام دنیا بر سر اینکه این انقلاب در حال صادر شدن به تمام نقاط جهان است با ما مشکل دارند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه اصلا رویکرد حضرت امام هم جهانی شدن این انقلاب بود تاکید کرد: رفتن شاه ولو مشکلات عدیده اخلاقی داشت و مستبد و زورگو بود، اما در بحث‌های بعدی انقلاب قرار میگرفت، زیرا رویکرد جهانی شدن انقلاب بسیار مهم تراز خلع شاه بود.

قاضی زاده ادامه داد: متاسفانه بعد از رحلت امام بسیاری از افرادی که در بطن انقلاب بودند دچار انحراف شدند و از آرمان‌های انقلاب فاصله گرفتند.

وی تصریح کرد: بعد از رحلت پیغمبر هم مردم متأسفانه از سر جهل به حضرت امیر توجهی نداشتند، مردمی که ۲۵ سال از پیغمبر دور بودند چه اتفاقی افتاده که به آن روز افتادند؟ چه اتفاقی می‌افتد که حضرت امیر بعد از ۴ سال شهید و امام حسن مجتبی یارانش را در مهمترین مقطع از دست می‌دهند؟ چه می‌شود که عبیدالله بن عباس که هم جانباز جنگ جمل و هم پدر شهید بود امام حسن را ترک می‌کنند؟

وی تاکید کرد: در زمان امام هم افرادی مثل مطهری، بهشتی، مفتح و.. در اوایل انقلاب بیان امام و فطرت انقلاب را به مردم بازگو و تبیین می‌کردند، اما در همین برهه افرادی در این میان بودند که با اینکه در زمان حیات امام جزو انصار بودند امام بعد از رحلت امام به خواص اهل حق تغیر نام دادند و دچار انحرافاتی شدند که نتایج آن را در مجلس شورای اسلامی شاهد هستیم، همین انحرافات است که باعث می‌شود تا جامعه نیز دچار انحراف شود، چون متاسفانه توانسته اند بیشتر با مردم ارتباط دارند.

نماینده مردم مشهد گفت: برای برطرف کردن این مشکلات و همچنین تحقق الگوی جامعه اسلامی تربیت افراد نقش مهمی دارد که این وظیفه خطیر بر عهده بسیج دانش است تا افراد متخصص انقلابی را تربیت کند.

وی افزود: در دوران ابتدایی و دبیرستان امثال من در مشهد وظیفه‌ای که بر دوشمان بود را خود پیدا و به آن عمل کردیم به این معنی که امروز دوران تلاش، مجاهدت و تحصیل با تخصص است، امروز هم شما به همین خاطر جمع شده اید تا بار انقلاب را به سر منزل مقصود برسانید.

وی اظهار داشت: اگر امروز بعضی از اتفاقات و انحرافات در بعضی از عملکرد مسئولین وجود دارد به خاطر این است که در دوران، چون دوران شما درست و متعالی تربیت و مجاهدت نکردند.

قاضی زاده گفت: برای اینکه سرعت و جهش انقلاب رو به سوی تمدن اسلامی بیشتر شود باید تربیت فردی و جمعی صورت گیرد.

وی در رابطه با عدالت آموزشی نیز گفت: متاسفانه امروز ما ۱۹ نوع مدرسه مختلف داریم و همچنین کنکور اهم این موضوع نیست که هر کسی رتبه برتری داشته باشد حتما تخصص هم دارد.

وی در آخر به خاطره‌ای از دوران تحصیل خود اشاره کرد و اظهار داشت: دوستی داشتم که رتبه یک کنکور بود، ولی نتوانسته بود دوره دکتری خود را به اتمام برسد، نظام آموزش ما نخبه پرور نیست نخبه کُش است، دختر بنده از دوران راهنمایی به دنبال کشتن غول کنکور است، متاسفانه نخبه‌های ما در سمپاد تحصیل، در بهترین دانشگاه‌ها پذیرش و تحصیل و در آخر به خارج از کشور رفته و برای اروپا و آمریکا کار می‌کنند.

وی تاکید کرد: نباید با سرمایه‌های کلانی که دانشگاه شریف را مدیریت می‌کنند از ۱۰۰ نفر برتر فارغ‌التحصیل فقط یک نفر در ایران می ماند.

ش


کد مطلب: 408641

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/408641/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir