تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
 

افتتاح پیشرفته‌ترین رادار جهان در "کوشک بزم"/ ایران در مسیر تبدیل به صادرکننده رادار

Share/Save/Bookmark
افتتاح پیشرفته‌ترین رادار جهان در "کوشک بزم"/ ایران در مسیر تبدیل به صادرکننده رادار
 
وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که ایران در حال تبدیل به سازنده و صادرکننده رادار در دنیاست، گفت: یکی از اولویت‌های ما رساندن حوزه مراقبت پرواز به استانداردهای جهانی و توجه به تجهیزات برای افزایش دقت در هدایت پروازهاست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمد اسلامی در مراسم بهره‌برداری و افتتاح رسمی رادار TMA (ترمینال هوایی ایران) با اشاره به توانمندی نیروی انسانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما رساندن حوزه مراقبت پرواز به استانداردهای جهانی و توجه به تجهیزات برای افزایش دقت در هدایت پروازهاست.
وی ادامه داد: با نصب این رادار، پوشش منطقه‌ای شمال کشور و محدوده تهران به‌طور کامل محقق شده است. از وقتی هواپیما روی باند، موتور خود را روشن می‌کند تا زمان اوج گرفتن و ادامه مسیر اطلاعات لازم از طریق سیستم مراقبت پرواز داده می‌شود و به‌طور کامل تحت کنترل و نظارت خواهد بود.
اسلامی با تصریح به اینکه این یک اقدام اساسی برای افزایش سلامت و ایمنی پروازهاست، گفت: امیدواریم بتوانیم پوشش صددرصدی را بر فضای کشور به‌وجود بیاوریم.
وی با ابراز اینکه ایران از نظر منابع انسانی توسعه‌یافته است، گفت: به‌امید خدا با توجه به توانمندی‌های نیروی انسانی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه رادار پیشرفت قابل توجهی کرده‌ایم و می‌توانیم در این زمینه به تولید بپردازیم و حتی برای صادرات برنامه‌ریزی کنیم.
 رادار TMA کوشک بزم یکی از پیشرفته‌ترین رادارهای موجود در جهان و دومین رادار پس از رادار بندرعباس در خاورمیانه است که نصب آن کاملاً به‌صورت بومی انجام شده است و شامل سامانه راداری PSR به‌شعاع پوششی 120 کیلومتر و MSSR به‌شعاع پوششی 400 کیلومتر می‌شود و پشتیبان رادار فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) خواهد بود.

م
کد مطلب: 407464
مرجع : تسنیم