تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
 

کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی تصویب شد

Share/Save/Bookmark
کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی تصویب شد
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آراء، کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی را تصویب کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 2 تیر) پارلمان و در جریان بررسی  طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی، از مجموع 202 نماینده حاضر، با 136 رأی موافق، 32 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع، کلیات آن را تصویب کردند.
براساس این گزارش، سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توضیح این طرح، گفت: احداث پالایشگاه پاسخ هوشمندانه ایران به تحریم‌های نفتی، رونق تولید، اشتغالزایی و موضوع ارزش افزوده نفت است.

وی افزود: از 650 پالایشگاه موجود در دنیا، تنها 40 پالایشگاه بر مبنای نفت ایران طراحی شده که زمان تحریم نفتی، خرید نفت از ایران را کاهش می‌دهند، بنابراین راهکار اصولی ضدتحریمی برای مقاوم‌سازی احداث پتروپالایشگاه به اندازه نفت خام و میعانات گازی و تبدیل آن به فرآورده‌ها و صادرات بیش از 50 نوع محصول است که به علت تنوع برای مشتریان قابل تحریم نیست.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: یک پتروپالایشگاه طی 4 سال ساخته می‌شود و امیدواریم این طرح کمک کند که پتروپالایشگاه‌ها با استفاده از سرمایه‌های مردمی به مدت یک سال با استفاده از تسهیلات و تنفسِ خوراک ساخته شوند، هزینه این خوراک نیز به صورت اقساط 12 ساله با نرخ 4 درصد و برگشت سرمایه است

م
کد مطلب: 407188
مرجع : تسنیم