تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
 

ایران و عمان مصمم به ارتقای روابط در همه زمینه‌ها هستند

Share/Save/Bookmark
ایران و عمان مصمم به ارتقای روابط در همه زمینه‌ها هستند
 
سفیر ایران در مسقط گفت که جمهوری اسلامی و عمان مصمم هستند روابط خود را در همه زمینه‌ها ارتقاء دهند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اعضای پانزدهمین کمیته مشترک نظامی ایران و عمان به ریاست سردار سرتیپ قدیر نظامی دیروز (دوشنبه) در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط با حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و در خصوص مسائل مربوط به روابط دوجانبه در بخش نظامی و دفاعی بحث و تبادل نظر کردند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط در این خصوص اظهار داشت: این همکاری‌ها به نفع دو کشور است و ما چون همسایه هستیم باید با هم همکاری داشته باشیم. ایران و عمان نشان داده‌اند که حوادث و مشکلاتی که جامعه جهانی بعضا دچار آن هستند را در میان خود ندارند و مصمم هستند که روابط را در همه زمینه‌ها ارتقاء دهند.
وی افزود: ایران و عمان تلاش می‌کنند تا از طریق همکاری در دریا و زمین فصل جدیدی از همکاری‌های فیمابین را رقم بزنند.
به گزارش فارس، پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان از روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه به میزبانی ستادکل نیروهای مسلح سلطنت عمان در مسقط آغاز به‌کار کرد.
سردار سرتیپ «قدیر نظامی» معاون بین‌الملل ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سرتیپ «حمد بن راشد البلوشی» معاون عملیات و برنامه ریزی ستادکل نیروهای مسلح سلطانی ریاست نشست‌های این کمیسیون را که تا ۲۹ فروردین ماه ادامه خواهد داشت، بر عهده دارند.
در این دور از کمیسیون، دو طرف درباره روند پیشرفت توافقات و تعاملات و همچنین برنامه ریزی برای توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط نظامی و انتظامی بین‌المللی نیروهای مسلح دو کشور مذاکره می‌کنند.
هیأت عالیرتبه نظامی جمهوری اسلامی ایران در این سفر قرار است با تعدادی از مقامات عالی سلطنت عمان دیدار کند.
همچنین در حاشیه کمیسیون نظامی ایران و عمان، نشست کمیته اجرایی تمرین مشترک امداد و نجات با مشارکت نیروهای دریایی، هوایی و مرزبانی دو کشور برگزار خواهد شد.

م
کد مطلب: 406324
مرجع : فارس