تاریخ انتشار : جمعه ۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۹
 

پلمب ۱۱ رستوران در جاده چالوس

Share/Save/Bookmark
سخنگوی سازمان تعزیرات کل کشور از پلمب ۱۱ رستوران در جاده چالوس به دلیل استفاده از مواد غذایی فاسد و سرو مشروبات الکلی برای مشتریان خود خبرداد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سید یاسر رایگانی درباره اقدامات این سازمان در تعطیلات نوروزی اظهارداشت: از آغاز طرح نوروزی این سازمان تعداد ۱۱ رستوران در جاده چالوس پلمب گردیده است.

رایگانی اضافه کرد: در بازرسی‌های ما از این رستوران‌ها زیتون، ماست و خیارشور را در فضا و بسته‌بندی غیربهداشتی به مشتریان خود عرضه می‌کردند.

سخنگوی سازمان تعزیرات کل کشور با اشاره به کشف، ضبط و معدوم سازی ۲ تن مواد غذایی فاسد از این ۱۱ رستوران بیان داشت: البته بیشتر این مواد گوشت‌هایی بودند که علیرغم شرایط نامطلوب نگهداری، فاسد هم شده بودند.

وی اظهارداشت: علاوه بر کشف، ضبط و معدوم سازی مواد غذایی فاسد شده، بعضی از این رستوران‌ها اقدام به فروش و سرو مشروبات الکی در رستوران خود می‌کردند که با هوشیاری گشت‌های تعزیرات و با همکاری شبکه بهداشتی استان البرز این مشروبات، کشف و ضبط گردید که رسیدگی به این موضوع را در اختیار محاکم قضایی قرار دادیم.

رایگانی گفت: مشکل عمده این ۱۱ رستوران رعایت نکردن مسائل بهداشتی بود که با توجه به حجم گسترده‌ای از تخلفات تا پایان تعطیلات هم پلمب می‌مانند تا به تخلفات آن‌ها رسیدگی شود.

سیامک آقایی" ضمن اعلام این خبر گفت: امروز نیز در راستای طرح ویژه نظارت نوروز ۹۸، نظارت و بازرسی از واحد‌های صنفی و خدماتی ادامه داشت که یکی از موارد ویژه نظارتی، گشت بازرسی مشترک از واحد‌های طبخ و عرضه غذاست که شامل رستوران ها، تالارها، باغ رستوران ها، طباخی ها، فست فود‌ها و... می‌شود.
معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز درباره نتایج این بازرسی‌ها تصریح کرد: طی بازرسی‌های صورت گرفته یک رستوران بدلیل عدم رعایت موازین بهداشتی، تقلب و گرانفروشی متخلف شناخته و پلمب شد. 
معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در ادامه بیان کرد: در دیگر بازرسی‌ها نیز مقداری کالای قاچاق در یک واحد صنفی جاده چالوس، کشف و ضبط شد.
آقایی تصریح کرد: پرونده تخلفات امروز جهت صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
این مقام مسول در خاتمه بیان کرد: شهروندان می‌توانند هر گونه شکایات خود را از واحد‌های صنفی- خدماتی را از طریق سامانه ۱۲۴ مطرح نمایند.
کد مطلب: 406100