تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
 

ترامپ مصوبه سنا علیه اعلام وضعیت اضطراری را وتو کرد

Share/Save/Bookmark
ترامپ مصوبه سنا علیه اعلام وضعیت اضطراری را وتو کرد
 
رئیس‌جمهور آمریکا قطعنامه‌ای را که سنای این کشور در مخالفت با اعلام وضعیت اضطراری برای احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک تصویب کرده بود وتو کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش آسوشیتد پرس، دونالد ترامپ روز جمعه قطعنامه‌ای را که نمایندگان سنای آمریکا علیه اعلام وضعیت اضطراری برای احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک به‌تصویب رسانده بودند طی مراسمی رسمی در اتاق بیضی کاخ سفید وتو کرد.
دونالد ترامپ روز گذشته قبل از برگزاری نشست کنگره با انتشار پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر اعلام کرده بود که در صورت مخالفت سنا با اعلام وضعیت اضطراری ملی برای احداث دیوار مرزی، مصوبه سنا را وتو خواهد کرد. وی دقایقی پس از مشخص شدن نتیجه رأی‌گیری نیز با انتشار پیام تک‌کلمه‌ای «وتو!» در توئیتر نشان داد که برای مقاومت در برابر خواسته نمایندگان سنا کاملاً مصمم است.

رئیس‌جمهور آمریکا چندی پیش در واکنش به مخالفت نمایندگان کنگره با تخصیص بودجه مورد نظر وی برای طرح احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک، برای اینکه دیگر نیازی به موافقت کنگره در مورد بودجه این طرح نداشته باشد اقدام به اعلام وضعیت اضطراری کرد؛ اقدامی که در ادامه با مخالفت رسمی مجلس نمایندگان و سنای آمریکا مواجه شد.
با این حال از آنجا که موافقان قطعنامه سنای آمریکا علیه اعلام وضعیت اضطراری برای احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک از اکثریت لازم (دوسوم کل آرا) برای شکستن وتوی احتمالی رئیس‌جمهور آمریکا برخوردار نبودند، وی مطابق انتظار این قطعنامه را وتو کرد.

م
 
کد مطلب: 406020
مرجع : تسنیم