تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۰
 

قیمت مرغ باز هم پرواز کرد

Share/Save/Bookmark
قیمت هرکیلوگرم مرغ در تهران به محدوده ۱۷ هزار تومان نزدیک شد، هرچند که این محصول در برخی از نقاط تهران تا ۱۴ هزار تومان نیز در بازار آزاد به فروش می‌رسد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:قیمت مرغ در ماههای اخیر نوسانات زیادی با تمایل به افزایش قیمت داشته است به همین منظور دولت برای کنترل قیمت ها، جلوی صادارت مرغ را گرفت و اجازه واردات مرغ به کشور را صادر کرد. این اقدام تنظیم بازاری دولت برای تنظیم بازار با تاخیر انجام شد و اثرگذاری لازم را نداشت.
 
نوسانات این روزهای بازار کشور، دامن مرغ را نیز گرفته است به طوری که براساس گزارش میدانی، قیمت هرکیلوگرم مرغ در خیابان خرمشهر تهران ۱۶۸۰۰ تومان، یوسف آباد ۱۶,۷۰۰ تومان و قیمت هرکیلوگرم ران مرغ در محدوده خیابان وزرا ۱۶۸۰۰ است.
 
بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم از این محصول در منطقه ای در خیابان ولیعصر (محدوه یوسف آباد) ۱۴ هزار تومان به فروش میرسد و به نظر می رسد که انصاف فروشندگان و میزان سودی که برای فروش مرغ در نظر میگیرند در قیمت نهایی اعلامی آنها موثر است.
 
بنابراین گزارش، برای خرید مرغ به قیمت مصوب دولتی نیز می توان به میادین میوه و تره بار شهرداری تهران و برخی از فروشگاه های زنجیرهای و فروشگاههای منتخب صنفی مراجعه کرد و با قبول صرف وقت بیشتر و ایستادن در صف خریداری کرد؛ قیمت هر کیلوگرم مرغ در این مراکز ۱۱,۵۰۰ تومان است.
 
منبع: تسنیم
کد مطلب: 405963