تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
 

وزیر صمت: ایران در تولید داروی صعب‌العلاج جزو 3 کشور برتر دنیاست

Share/Save/Bookmark
وزیر صمت: ایران در تولید داروی صعب‌العلاج جزو 3 کشور برتر دنیاست
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان البرز در زمینه تولید داروهای دانش‌بنیان پیش‌رو در کشور است، گفت: در حوزه تولید داروی صعب‌العلاج جزو سه کشور برتر دنیا به‌شمار می‌آییم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  رضا رحمانی صبح امروز در حاشیه بازدید از یک واحد صنعتی تولید دارو و بهره‌برداری از خط تولید دو دارو برای بیماران صعب‌العلاج و سرطانی در گرمدره، اظهار داشت: بزرگترین دستاورد انقلاب، استقلال در صنعت و تولیدات دانش‌بنیان است.
وی افزود: جوانانی که متولد بعد انقلاب هستند با توسعه علم و دست یافتن به دانش روز دنیا موفق به ساخت و تولید داروهای مفیدی شدند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است، استان البرز در حوزه دارو در سطح کشور پیش‌رو صنعت‌های دانش‌بنیان می‌باشد.
به گفته رحمانی حضور اقتصاددانان و صنعت‌گران در حوزه فناوری و صادرات نقش مهمی در جامعه ایفا می‌کند.
وی با اشاره به دومین روز از ایام‌الله دهه فجر، بیان کرد: خبر خوبی که در این روز به مردم می‌توانیم بدهیم، موفقیت دانشمندان در تولیدات دانش‌بنیان است.
وزیر صمت تصریح کرد: در حوزه تولید داروی صعب‌العلاج جزو سه کشور برتر دنیا به‌شمار می‌آییم.
گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت همزمان با دومین روز از ایام‌الله دهه فجر به استان البرز سفر کرد.
این سفر با هدف بهره‌برداری و بازدید از چهار کارخانه و واحد صنعتی انجام خواهد شد؛ شهرک صنعتی ماهدشت نیز طی این سفر افتتاح خواهد شد.
از دیگر برنامه‌های این سفر، آغاز عملیات اجرایی۴۰ هزار طرح عمرانی در سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس و ۱۵۰۰ طرح عمرانی زودبازده و محرومیت زدایی در استان البرز است که در سالن اجتماعات سپاه امام حسن مجتبی (ع) انجام خواهد شد.
همچنین تجلیل از صنعتگران برتر استان در این سفر انجام خواهد شد.

م
کد مطلب: 405402
مرجع : فارس