تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۸
 
جانشین نیروی هوایی ارتش:

توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف کرده‌ایم/ ارتباط مؤثر نیروی هوایی با دانشگاه‌ها

Share/Save/Bookmark
توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف کرده‌ایم/ ارتباط مؤثر نیروی هوایی با دانشگاه‌ها
 
جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: جنگ‌های آینده هواپایه است، لذا نیروی هوایی با رویکرد جدید تمام توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف کرده و هم‌اکنون نیز نیروی هوایی پیشرفته‌ترین هواپیماهای مجهز به نام صاعقه و کوثر را تولید کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان جدید و قدیم پایگاه هوایی شهید حسینی، اظهار داشت: جنگ‌های آینده هواپایه است، لذا نیروی هوایی با رویکرد جدید تمام توان خود را بر ساخت هواپیمای بومی معطوف و هم‌اکنون نیز نیروی هوای پیشرفته‌ترین هواپیماهای مجهز به نام صاعقه و کوثر را تولید کرده است.
وی ماهیت نیروی هوایی ارتش را واکنش‌سریع هوایی ذکر و با اعلام اینکه این نیرو مجهز به موشک‌ها و انجام پروازهای تاکتیکی با برد بالاست، اضافه کرد: نیروی هوایی ارتش به دلیل حساس بودن منطقه خاورمیانه و شکل‌گیری گروه‌های تروریستی باید حضور مقتدرانه داشته باشد.
جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نیروی هوایی سعی دارد با تکیه بر خودکفایی و خوداتکایی خود را مجهز کند، عنوان کرد: با ارتباط مؤثر با مرکز دانشگاه‌ها در راستای بومی کردن سامانه‌ها گام برداشته‌ایم.
واحدی گسترش سامانه الکترونیکی و ساخت شبیه‌سازی هواپیما را از دست‌یافته‌های افتخارآمیز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ذکر و تبیین کرد: همچنین نیروی هوایی در ساخت شبیه‌سازی بسیار عالی عمل کرده زیرا خلبان‌ها می‌توانند عملیات تاکتیک را روی آن انجام تا عمر هواپیما را بالا ببریم.
وی اعلام کرد: نیروی هوایی ارتش بدون توجه به تهدیدات قادر است با توانایی و تجهیزات خود تمام تهدیدهای که امنیت کشور را به خطر می‌اندازد مقابله کند، لذا سقوط سرنوشت زورگویانی است که خواسته‌های خود را به ملت‌ها تحمیل می‌کنند.
جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تجمل‌گرایی و اسراف در شرایط فعلی کشور انتقاد کرد و گفت: در چنین شرایطی نباید به دنبال تجمل‌گرایی برویم.
واحدی ساده زیستی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی را بسیار ارزشمند دانست و خطاب به مسؤولان، گفت: ساده زیستی این شخص باید سرلوحه کار همه مسؤولان قرار گیرد زیرا اگر تک‌تک ارتشی‌ها این الگو را سرلوحه کار قرار دهند آن وقت سرباز واقعی ولایت خواهیم شد.

م
کد مطلب: 404930
مرجع : فارس