تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۴
 
گزارش مشروح از مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان در تهران؛

آقای ترامپ هرگز ایران را تهدید نکن/مخالفت راهپیمایان با تکرار هر نوع مذاکره با شیطان/ از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد

Share/Save/Bookmark
 
مردم انقلابی ایران اسلامی صبح امروز با حضور حماسی و گسترده خود در راهپیمایی روز ملـی مبـارزه با اسـتکبار یک بار دیگر انزجار و نفرت خود را از مستکبران جهان به خصوص از شیطان بزرگ نشان دادند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دانشجویان و دانش آموزان انقلابی و عاشورایی ایران اسلامی صبح امروز ( یکشنبه 13 آبان 97) با حضور حماسی و گسترده خود در راهپیمایی روز ملـی مبـارزه با اسـتکبار یک بار دیگر انزجار و نفرت خود را از مستکبران جهان به خصوص از شیطان بزرگ نشان دادند.
مردم، دانشجویان و دانش آموزان تهران نیز ضمن بزرگداشت یوم الله سیزدهم آبان راهپیمایی گسترده خود را از دقایقی پیش با حضور در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا آغاز کرده و ضمن سردادن شعارهای «مـرگ بـر امریـکا» ، «مـرگ بـر انگلیـس» ، «مـرگ براسـرائیل»، «مرگ بر استکبار» و « هیـهـات منـا الـذلـه » آمده‌اند تا یک بار دیگر صدای خود را به گوش جهانیان برسانند.

 
به گزارش فارس، حضور اتحادیه و تشکل‌های دانشجویی در راهپیمایی امرروز بسیار چشمگیر است. بر همین اساس دفتر تحکیم وحدت در مسیر راهپیمایی با برپایی غرفه استکبارستیزی از راهپیمایان استقبال می‌کند.
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز با توزیع نشریه همشاگردی میان مردم که ویژه روز ملی استکبارستیزی منشتر شده، فعالیت چشمگیری در راهپیمایی دارند.
* حضور نمایندگان در راهپیمایی 13 آبان
نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم با پایان دادن به جلسه خود در مجلس به جمع راهپیمایان یوم الله 13 آبان پیوستند.
بر اساس اعلام لاریجانی نشست خانه ملت ساعاتی زودتر به منظور حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راهپیمایی یوم الله 13 آبان پایان یافت که به موجب آن، وکلای ملت به خیل عظیم راهپیمایان خواهند پیوست.
* مردم تهران بر ممنوعیت هرگونه مذاکره با آمریکا تاکید کردند
شرکت کنندگان در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که امروز ۱۳ آبان در خیابانهای منتهی به ساختمان سفارت سابق آمریکا در تهران موسوم به لانه جاسوسی حضور یافته بودند، با در دست داشتن بنرهایی حاوی جملات مقام معظم رهبری بر ممنوعیت هرگونه مذاکره با شیطان بزرگ ، آمریکا تاکید کردند.
شرکت کنندگان با حمل بنر مزین به این جمله رهبر معظم انقلاب «جنگ نخواهد شد / مذاکره نخواهیم کرد» حمایت خود را از نفی مذاکره با آمریکا اعلام کردند.
* حرکت سیل جمعیت به سمت لانه جاسوسی سابق آمریکا 
با وجود سپری شدن یک ساعت از آغاز رسمی مراسم یوم الله ۱۳ آبان در تهران همزمان با سراسر کشور و مملو شدن خیابانهای اطراف لانه جاسوسی آمریکا در ایران، ولی همچنان انبوه مردم از خیابانهای آیت الله طالقانی، شهید سپهبد قرنی، شهید مفتح و سایر خیابانهای فرعی در حال حرکت به سمت محل ساختمان سابق سفارت آمریکا بودند و تا پایان مراسم همچنان به جمعیت افزوده می‌شد.
* اعلام انزجار مردم تهران از «وقاحت آمریکایی»
انبوه مردم تهران که امروز ۱۳ آبان در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در خیابان های منتهی به ساختمان سابق سفارت آمریکا - لانه جاسوسی - حضور یافته بودند وقاحت دولتمردان این کشور را محکوم کردند.
شرکت کنندگان در مراسم امروز با حمل پلاکاردهایی با مضمون جمله ای از رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وقیح تر و بی ادب تر شدن آمریکایی ها از وقاحت ساکنان کاخ سفید و کنگره آمریکا اعلام انزجار کردند.
* حضور پررنگ نمایندگان اصلاح طلب و اصولگرا در راهپیمایی ضداستکباری 13آبان
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راهپیمایی یوم الله 13آبان امسال نقش پررنگی داشتند.
محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید به همراه محمد صادقی, احمد مازنی, محمدعلی وکیلی, حسین محجوب و چند تن دیگر از اعضای این فراکسیون از نمایندگان حاضر در این تجمع استکبارستیزانه بودند.
همچنین سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین, محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان,دهقان نماینده طرقبه, کریمی قدوسی نماینده مشهد, حسینعلی حاجی دلیگانی نناینده شاهین شهر و تعدادی دیگر از نمایندگان از حاضرین در این راهپیمایی بودند.
* دلار زیر پای تهرانی‌ها در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار
مردم تهران که امروز ۱۳ آبان در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در خیابان‌های منتهی به ساختمان سابق سفارت آمریکا _ لانه جاسوسی _ شرکت کرده بودند، بنر بزرگ منقش به عکسهای دلار آمریکا را زیر پای خود لگدکوب کردند.

جمعیت انبوه شرکت کننده در این مراسم با لگدکوب کردن دلار، واحد پول آمریکا و نماد سلطه خواهی اقتصادی این کشور بر جهان، عزم خود را در مقابله با توطئه های اقتصادی دشمن به ویژه در حوزه ارزی و پیگیری اقتصاد مقاومتی اعلام کردند. 
* آتش زدن پرچم آمریکا، اسرائیل و عروسک ترامپ
مردم تهران با حضور در راهپیمایی گسترده سیزده آبان با آتش کشیدن پرچم آمریکا، انگلیس و عروسک نمادین ترامپ نفرت و انزجار خود را نسبت به مستکبران الخصوص آمریکای جنایتکار نشان دادند.

 
انبوه مردم تهران که امروز ۱۳ آبان در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در خیابان های منتهی به ساختمان سابق سفارت آمریکا - لانه جاسوسی - حضور یافته بودند وقاحت دولتمردان این کشور را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در مراسم امروز با حمل پلاکاردهایی با مضمون جمله ای از رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وقیح تر و بی ادب تر شدن آمریکایی ها از وقاحت ساکنان کاخ سفید و کنگره آمریکا اعلام انزجار کردند.
* راهپیمایان تاکیدات رهبری در بدبینی به مذاکره با آمریکا را به دولتمردان یادآوری کردند
شرکت کنندگان مراسم یوم الله ۱۳ آبان تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب را درباره خوشبین نبودن به مذاکره با آمریکا به دولتمردان یادآور شدند.
شرکت کنندگان در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با در دست داشتن نوشته هایی با محتوای سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب، نظر خود را در مورد گفتگو و تفاهم با آمریکا به دولتمردان کشورمان اعلام کردند.
حاضران در مراسم که از خیابانهای اطراف به سمت ساختمان سابق جاسوسی آمریکا - لانه جاسوسی - در حرکت بودند، پلاکاردهایی حمل می کردند که در آن از قول امام خمینی آمده بود : «آمریکا دوست نمی خواهد، خدمتگزار می خواهد». 
همچنین بنرهای دیگری در دست شرکت کنندگان در مراسم یوم الله ۱۳ آبان به چشم می خورد که اعلام مکرر خوشبین نبودن به مذاکره با آمریکا را از سوی مقام معظم رهبری یادآور شده بود.
* واکس زدن کفش راهپیمایان بر روی پرچم آمریکا و و رژیم صهیونیستی
راهپیمایی 13 آبان در تهران با حضور گسترده مردم، دانش آموزان و دانشجویان برگزار شد و راهپیمایان یک صدا نفرت خود از مستکبران عالم به خصوص آمریکای بدعهد و جنایتکار فریاد زدند.
بنابراین گزارش در مراسم راهپیمایی امروز که با حضور چهره‌های مختلف سیاسی و نمایندگان مجلس هم همراه بود، دانشجویان با برپایی غرفه‌های مختلف فرهنگی به شرکت کنندگان خدمات رسانی کردند.

 
واکس زدن کفش راهپیمایان بر روی پرچم آمریکا و اسرائیل غاصب با هزینه « 3 مرگ بر آمریکا»، آتش کشیدن و عبور از روی پرچم این کشورها، برگزاری کارگاه دشمن‌شناسی و غرفه کودکان از بخش‌های مختلفی بود که در راهپیمایی امروز شاهد بودیم.

 
غرفه یادآوری سه واقعه ماندگار در 13 آبان در سال‌های مختلف هم یکی از قسمت‌های پرمخاطب راهپیمایی امروز بود.
* سرلشکر جعفری: آقای ترامپ هرگز ایران را تهدید نکن/ هنوز ناله‌های نظامیان آمریکایی در طبس شنیدنی است
سرلشکر محمدعلی عزیز جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران امروز در مراسم گرامیداشت 13 آبان مقابل لانه جاسوسی آمریکا، گفت: خدای بزرگ را بی‌نهایت سپاسگزاریم که توفیق درک عظمت اسلام و حاکمیت اسلامی تحت امر ولایت فقیه را به ما عطا فرمود و روزهای فراوانی را در این انقلاب به عنوان یوم‌الله شاهد بودیم.
وی ادامه داد: حوادث مهمی در طول تاریخ انقلاب اسلامی رخ داده است و در تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی پر است از چنین روزها، نصرت‌ها و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی که با اندک تأمل و ژرف‌نگری می‌توانیم دست پرقدرت الهی را در غلبه بر مشکلات در طول این 40 سال انقلاب شاهد باشیم و پیروزی‌هایی را ببینیم و به روزهای آینده امیدوار باشیم. 
فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: این تاریخ پرافتخار با روزهای سرنوشت‌سازی همراه بوده است از جمله 13 آبان، 22 بهمن، 12 فروردین، 3 خرداد و دیگر روزهایی که پیروزی‌های بزرگ به نفع انقلاب اسلامی و ملت ایران رقم خورده است. 
سرلشکر جعفری بیان داشت: در 13 آبان سه حادثه تاریخی و مهم رخ داده است که نشان‌دهنده قداست و اهمیت این روز و به قول مقام معظم رهبری بیانگر چالش عمیق و مستمر ملت ایران با آمریکای جهانخوار است. 
وی در مورد سه حادثه تاریخی در روز 13 آبان گفت: اولین حادثه مربوط به 13 آبان 1343 است که برای مخفی نگه داشتن و خاموش کردن ندای حق‌طلبی حضرت امام (ره) شاه ملعون با دستور مستشاران و دیپلمات‌های آمریکایی مستقر در همین لانه جاسوسی، فرمان تبعید حضرت امام را به ترکیه صادر کرد.

 
فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: 15 سال بعد در همین روز و در 13 آبان سال 58 جهان شاهد خفت و خواری آمریکایی‌ها بود. حادثه دیگری که در 13 آبان 57 رخ داد شهادت دانش‌آموزان مؤمن و  انقلابی بود که رژیم از اتحاد آنها با دانشجویان دانشگاه تهران به وحشت افتاد و دستور شلیک تیر به آنها را صادر و تعداد زیادی از دانش‌آموزان نوجوان ما به خاک و خون غلتیدند و خون پاکشان در همان سال پیروزی انقلاب را تضمین کرد.
فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت:  در 13 آبان 58  شاهد  استقرار یک دولت لیبرال و موقتی بودیم که با ارتباط‌های پشت صحنه‌ای که آمریکایی‌ها با آنها گرفته بودند مشغول توطئه و به انحراف کشیدن انقلاب اسلامی بودند. جوانان انقلابی در دانشگاه‌ها و مسلمانان پیرو خط امام تحمل دیدن چنین حرکت خطرناک و منحرف‌کننده انقلاب را نداشتند.
وی افزود: با حرکت خودجوش مردمی با تصمیم قشر دانشجو قرار شد این حرکت توسط چند دانشگاه تراز اول انجام شود. با طبقه‌بندی بسیار بالا قرار بر این شد که تظاهراتی را از خیابان شهید طالقانی به سمت لانه جاسوسی انجام گیرد که فقط تعداد محدودی از دانشجویان و مسئولین این دانشگاه‌ها با سازماندهی که شده بود ، می‌دانستند قرار است به لانه جاسوسی حمله شود.
سرلشکر جعفری با اشاره به اتفاقات روز 13 آبان 58 و به اسارت در آوردن دیپلمات‌های آمریکایی گفت: در همان لحظات اول این حرکت با تأیید بسیار قاطع حضرت امام (ره) مواجه شد و مردم به دنبال تأیید حضرت امام خمینی (ره) با حضور در همین محل از حرکت دانشجویان پشتیبانی کردند و این تبدیل به انقلاب دوم ملت ایران شد. 
وی افزود: حضرت امام (ره) در جایی فرمودند این پیروزی (13 آبان 58) از پیروزی اول (22 بهمن 57) بزرگ‌تر بود چرا که اگر آمریکایی‌ها در این لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب ما عمر 40 ساله نمی‌کرد و در همان اول دهه انقلاب کار انقلاب تمام بود.
فرمانده کل سپاه پاسداران بیان داشت: امکانی که آمریکایی‌ها به طور مستقیم داشتند اقدام به هدایت می‌کردند و ارتباط‌هایی که با برخی از مسئولین و دست‌اندرکاران گرفته بودند و آنها نیز بعضی از سر سادگی و بعضی نیز به خاطر انحراف در تفکر و اعتقادشان فکر می‌کردند رابطه با آمریکا به جایی می‌رسد و می‌توانند در ادامه کار در جایگاه قدرت بمانند لذا در مجموع این حرکت بسیار خطرناک با اشغال لانه جاسوسی و دستگیری دیپلمات‌های آمریکایی‌ خاتمه پیدا کرد.
وی با تأکید بر اینکه از 13 آبان 58 دیگر دیپلمات، جاسوس و لانه آمریکایی که بتواند علیه انقلاب توطئه کند نداریم، اظهار داشت: از همان روز شاهد پیشرفت‌های مختلف در کشور بودیم هر چند آمریکایی‌ها بعد از آن اقدامات گسترده‌ای در خارج کشور در دست اقدام و اجرا داشتند و هنوز هم این کار را ادامه می‌دهند اما تفاوت بسیار زیادی است زمانی که آنها در داخل کشور تحت عنوان سفارت و فعالیت دیپلماتیک برنامه‌ریزی کنند و یا اینکه در خارج کشور بتوانند چنین کارهایی را انجام دهند.
سرلشکر جعفری با طرح این پرسش که چرا 13 آبان اهمیت دارد، یادآور شد: 13 آبان روز فرو ریختن هیمنه سلطه آمریکایی و استکبار جهانی در ایران و سراسر دنیا است. چون 13 آبان نماد مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جهانخوار و غارتگر است. 13 آبان روزی است که هیمنه پوشالی آمریکا در ایران شکسته شد و با اشغال این لانه جاسوسی و بیرون راندن بقایای آمریکایی‌های زورگو و حیله‌گر کشورمان از لوث وجود آنها پاکسازی شد. 
وی خطاب به جوانان گفت: اگر در 13 آبان سال 58 بساط لانه جاسوسی آمریکا جمع نمی‌شد قطعاً انقلاب ما به 40 سالگی خود نمی‌رسید و آمریکا این شیطان بزرگ می‌توانست با هدایت مستقیم عناصر داخلی و حمایت مستقیم از لیبرال‌ها و تکنوکرات‌های غرب‌گرا در همان دهه اول انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کند. این موضوع قابل توجه و تأمل است برای آنها که امروز به دنبال مذاکره و ارتباط با آمریکا هستند. 
سرلشکر جعفری اضافه کرد: امروز پس از گذشت 40 سال از آغاز این حرکت ضداستکباری و به قول مقام معظم رهبری که در روز گذشته فرمودند ما شاهدیم که افول آمریکا به واقعیت مورد اجماع صاحبنظران معتبر جهان تبدیل شده است. 
فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: بدون تردید اگر 13 آبان سال 58 انجام نمی‌شد امروز چنین اتفاقی در جهان در رابطه با استکبارستیزی و مبارزات آزادیخواهان جهان علیه آمریکا انجام نمی‌شد. برخی از مسئولین به ظاهر انقلابی ما از تسخیر لانه جاسوسی به وحشت افتاده بودند و با ادامه این حرکت مخالف بودند و توصیه می‌کردند که گروگان‌ها آزاد شوند و آمریکایی‌ها به لانه جاسوسی‌شان بازگردند. بعضی از آنها این اعتقاد را در دلشان نگه می‌داشتند و آن را ابراز نمی‌کردند البته بعدها در مواضع و بیاناتشان ظهور و بروز داده شد. تنها اندکی از مسئولین انقلابی ما و در رأس آن مقام معظم رهبری بودند که با این حرکت انقلابی به شدت موافق بودند و با حضور خودشان در روزهای اول اشغال لانه جاسوسی از این حرکت انقلابی حمایت کردند و از همان جا بود که این ارتباط عاشقانه و دلدادگی بین نیروی جوان انقلابی با رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و البته بعدها در جبهه‌های جنگ و به دنبال حضور معظم‌له در صحنه‌های دفاعی این ارتباط عمیق‌تر شد.
وی افزود: این اقدام جوانان دانشجو در آن روز یک حرکت خودجوش انقلابی بود که یکی از مصداق‌های حرکت خودجوشی است که این روزها و در ماه‌ها و سال‌های اخیر مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید دارند. دانشجویان ما و نیروهای جوان ما که اینقدر مقام معظم رهبری و انقلاب بر آن دل بسته‌اند و آینده انقلاب را منوط به حرکت انقلابی آنها می‌دانند شبیه چنین حرکت‌هایی نه برای اشغال اما در این سطح از این اقدامات برای اثبات کارآمدی نظام، خدمات بیشتر به جامعه، حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و غیره انجام گیرد که از امیدهایی است که به آن دل بسته شده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی گویای شکست‌های پی در پی آمریکا در منطقه است و به یاری خداوند متعال ایستادگی و مقاومت مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی این آخرین حربه دشمن یعنی جنگ اقتصادی که همراه با عملیات گسترده رسانه‌ای آمریکایی‌ها است به شکست خواهد انجامید. همان‌طور که این روزها شاهد ظهور و بروز نشانه‌های اسقاط شدن ابزار تحریمی آمریکا علیه ایران و اقرار صاحبنظران غربی به افول قدرت پوشالی آمریکا هستیم. 
سرلشکر جعفری تأکید کرد: باور این نکته قدری سخت است به خصوص با این فضای منفی که در داخل و خارج به آن دمیده می‌شود. کم و بیش همه ما تحت تأثیر جنگ رسانه‌ای دشمن و فضای مجازی گسترده و عملیات روانی دشمنان هستیم. در چنین فضایی باور اسقاط شدن ابزارهای تحریمی آمریکا و افول قدرت پوشالی آنها باور کردنش برای همه سخت است اما اگر به اظهارات مسئولین، محققین و کارشناسان غربی و آمریکایی با دقت و تأمل گوش فرا دهیم برایمان باور این موضوع آسان خواهد بود.
وی با اشاره به برخی از اظهارنظرات مراکز و اندیشکده‌های غربی و آمریکایی در مورد افول قدرت آمریکا در جهان بیان داشت: نشریه آمریکایی فارین‌پالیسی می‌گوید بعد از آخرین ارزیابی پنتاگون از توان نظامی ایران سران نظامی آمریکا علاقه‌ای به درگیری با ایران ندارند. محترمانه این یعنی ترس از حزب‌الله و قدرت دفاعی ایران اسلامی. یک سایت خبری دیگر به نام میدل‌ایست مانیتور می‌گوید نیروی دریایی سپاه با اتکا به تاکتیک‌های نامتقارن خود بارها آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را در خلیج‌فارس تحقیر کرده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران در این باره اضافه کرد: اندیشکده آمریکایی مدیریت بحران در خاورمیانه می‌گوید قدرت منطقه‌ای ایران در دوران جمهوری اسلامی هرگز گسترده‌تر از الان نبوده است و اعراب پاسخی برای موشک‌ها و نیروی دریایی ایران ندارند. مشاور سابق ترامپ پس از انتخابات عراق و رقابت  انقلاب اسلامی با آمریکا می‌گوید ایران در عراق سه بر صفر آمریکا را شکست داد. او ادامه می‌دهد و می‌گوید چون هر سه موقعیت عراق در حال حاضر در اردوگاه طرفدار ایران است و سپس ادامه می‌دهد که چه کسی در واشنگتن باید به این پاسخ دهد.
سرلشکر جعفری افزود: وزیر پیشین آمریکا نوشته‌ای دارد که می‌گوید تهدید ایران حقارت محض است و در آن آورده است گمان اینکه بتوانید ایرانی‌ها را با تهدید مجبور به کاری کنید حماقت محض است. آنجا منطقه ایران است. رسیدن به ثبات در سوریه بدون همکاری با ایران و دیگر بازیگران در منطقه ممکن نیست. پنتاگون اخیراً ابلاغیه‌ای به واحدهای نظامی آمریکا در منطقه صادر کرده است با این مضمون که از ترویج و نشر هر گونه اخبار در مورد توانمندی‌های ایران در بین سربازان آمریکایی جلوگیری شود تا تأثیری بر روحیه آنها نگذارد. اینها اظهارات مقامات، کارشناسان و محققین آمریکایی‌ است. 

وی افزود: آنچه که در طول این 40 سال به چشم خودمان دیدیم شکست‌های پی در پی در حوادث مختلف است در طبس همه جهان شاهد شکست مفتضحانه نظامیان آمریکایی برای نجات گروگان‌های آمریکایی در ایران بودند. چند ماه قبل از اینکه آنها حمله کنند اطلاعات این حمله به دست دانشجویان مسلمان خط امام رسید و نسبت به پراکنده کردن گروگان‌ها در سراسر کشور اقدام شده بود.
فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: شکست دوم آمریکا شکستی است که آمریکا در جنگ هشت ساله به ظاهر بین جمهوری اسلامی و عراق درست کرده بودند و در پشت آن تمام ابرقدرت‌های شرق و غرب جلوی جمهوری اسلامی بودند شکست مفتضحانه‌ای خوردند و از این حمایت به جایی نرسیدند. اتفاقات بعد از جنگ از جمله حمله صدام به کویت و در انتها آمریکایی‌ها مجبور شدند به صدام حمله کنند. نشان‌دهنده شکست بزرگی است که با استقامت و پایداری مردم و این فتح و نصر را نصیب مردم ایران کرد. 
سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: شکست در اجرای برنامه‌هایی که به قول خودشان در خاورمیانه جدید می‌خواستند اجرا کنند از جمله توسعه اسرائیل غاصب از رود نیل تا فرات جزو برنامه‌های آمریکا و نظام استکبار بود. امروز اسرائیل غاصب به جای توسعه از نیل تا فرات بر سرزمین محدود فلسطین به شدت از انبوه موشک‌های فلسطینیان و حزب‌الله لبنان وحشت دارد و شب‌ها خواب به چشم ندارد.
وی در ادامه شکست‌های مفتضحانه آمریکا در منطقه گفت: شکست بعدی در سوریه بود که داعش را درست کردند و مصائب و مشکلات را برای ملت سوریه به وجود آوردند اما در برابر جبهه مقاومت اسلامی شکست خوردند و اقرار به شکست را از زبان خودشان شنیدیم. قطعاً اگر آمادگی ملت ایران نبود چنین پیروزی‌هایی نصیب انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و ملت ایران نمی‌شد. 
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به شکست سیاسی 3 بر صفر آمریکا در عراق تصریح کرد: این شکست سیاسی بود قبل از آن شکست نظامی بود زیرا با وجود اینکه داعش را در عراق ایجاد کردند و توسعه و حمایت کردند و داعشی‌ها تا نزدیکی شهر کربلا نفوذ کرده بودند اگر مقاومت مردمی در جبهه مقاومت و درس‌ها و عبرت‌هایی که از انقلاب اسلامی ایران ملت‌های منطقه و مردم عراق گرفتند نبود بدون تردید معلوم نبود امروز چه بر سر شیعیان و  اهل تسنن عراق می‌آمد. البته این شکست را پنهان کردند و آمریکایی‌ها به طور کل با پنهان‌کاری از زیر شکست‌ها فرار می‌کنند. همه می‌دانند در جنگ یمن محور اصلی آمریکاست و عربستان را جلو انداختند و این روزها به دنبال نجات خودش و این سعودی‌های خائن از جنگ یمن است. 
سرلشکر جعفری افزود: آمریکا با همه برنامه‌ریزی‌هایی که برای ایجاد ناامنی در ایران انجام داد شکست خورد. اوج آن در توطئه‌های سال 78 و بعداً به روشنی به آن اقرار کردند در فتنه 88 هم نیروی آموزش دادند و برنامه‌ریزی کردند و شکست خوردند. در دی ماه سال قبل باز اقرار به دخالت کردند و تابستان امسال نیز اصلاً برنامه آنها شکل نگرفت. اینها هم شکست‌های پی در پی بود که انجام می‌گرفت.
وی ادامه داد: تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی تاریخ شکست‌های سلسله‌وار آمریکا در برابر عزم ملی ایرانی و جبهه مقاومت اسلامی است و آمریکایی‌ها و متحدین منطقه آنها انواع نبردها را چه دفاعی و امنیتی و چه فرهنگی و سیاسی علیه ملت ایران آزمودند و امروز تنها امیدشان به جنگ اقتصادی و روانی گسترده علیه ایران متمرکز شده است. بررسی روند شکست‌های پی در پی آمریکا در برابر ایران و مقاومت اسلامی و قدرت مردمی انقلاب اسلامی بیانگر آن است که توطئه‌های آمریکا در رابطه با تحریم اقتصادی به یاری خداوند و با ادامه مقاومت آگاهانه مردم و مسئولین ما شکست‌ خواهد خورد.
فرمانده کل سپاه پاسداران تأکید کرد: ما از این اظهارات و اقرارها که مقام معظم رهبری روز گذشته از آنها به عنوان افول تدریجی قدرت آمریکا یاد کردند که یک واقعیت نسبتاً پنهان است تجربه شکست‌های پی در پی آمریکا بر اساس اظهارات و شواهد در طول 40 سال پس از انقلاب و پیروزی‌هایی که جبهه مقاومت اسلامی به دست ‌آورده گویای این حقیقت است که راهبرد مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه تنها راه غلبه بر دشمنان شکست‌خورده است و از آنجا که ملت ایران با عزمی راسخ این راه برگرفته از نهضت پرشور حسینی را به یاری خداوند ادامه می‌دهند غلبه بر جنگ اقتصادی و شکست پروژه تحریم ایران نیز نزدیک خواهد بود.
سرلشکر جعفری خطاب به آمریکا و رئیس جمهور این کشور گفت: آقای ترامپ هرگز ایران را تهدید نکن زیرا هنوز ناله‌های پر از وحشت نظامیان آمریکایی در طبس شنیدنی است و هنوز ناله‌هایی از سر ترس ملوانان شما و دوستان انگلیسی‌تان در آب‌های خلیج‌فارس شنیدنی است و خود بهتر می‌دانید که روزانه چه تعداد از کهنه سربازان شما در جامعه آمریکا دست به خودکشی می‌زنند. از افسردگی و وحشتی که در جبهه‌های جنگ به آنها دست داده است. پس ما را تهدید نظامی نکنید و از تهدید نظامی نترسانید.
* مردم خواهان برخورد با دهن کجی برخی مسئولان و نمایندگان مجلس به ملت شدند
انبوه جمعیت مردم تهران که امروز ۱۳ آبان در ویژه مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی حضور یافته بودند، طومار تهیه شده از سوی خانواده های شهدا را امضا کردند.

 
امضا کنندگان در این طومار ضمن ابراز نگرانی از آینده انقلاب و کشور نسبت به «گره زدن نان و آب ملت به لوایح آمریکایی» هشدار داد و با تاکید بر اینکه وعده الهی محقق خواهد شد، خواستار برخورد قاطع با آن دسته از مسئولان و نمایندگان مجلسی شدند که به ملت ایران دهن‌کجی می‌کنند.
* جوانان انقلابی محکم‌تر از هر زمانی بر سر آرمان استکبار ستیزی ایستاده‌اند
بیانیه دانشجویی راهپیمایی 13 آبان توسط مهدی ایران‌پوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر و نماینده تشکل‌های دانشجویی در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا قرائت شد.
بنابراین گزارش، متن بیانیه دانشجویی مراسم یوم الله سیزدهم آبان که از ساعت 9:30 صبح امروز(یکشنبه) با حضور حماسی ملت ایران در تهران (مقابل لانه جاسوسی آمریکا) و همزمان سراسر کشور در حال برگزاری است به شرح زیر است.
« اگر برشما مسلط شوند،دشمنان(سرسخت)شما خواهند بود و دست و زبانشان را به بدی،به سوی شما خواهند گشود و دوست دارند که شما(از دین خود دست برداشته و) کفر ورزید.
امسال تلاقی دو رویداد بزرگ و برجسته، یوم ا.. سیزده آبان ماه این عید استکبارستیزی و راهپیمایی اربعین حسینی فرصتی برای تأمل بیشتر در ارتباط بین این دو مفهوم را فراهم ساخته است.
بدون شک اربعین حسینی بزرگترین رزمایش انسان‌های آزاده و استکبار ستیز از سراسر جهان است که حول مفهوم آزادگی و عزت، فارغ از هر نژاد و ملیت و زبانی در کنار یکدیگر گردآمده‌اند.
اربعین حسینی و پررونق‌تر شدن هرساله‌ی این مانور تشیع و ایجاد روحیه‌ی ضد استکباری ناشی از تأسی به جمهوری اسلامی ایران در میان سایر ملل از نشانه های بارز ناتوانی و شکست استکبار است.

 
فراهم‌کردن چنین بستری که باعث ایجاد پیوندهای عمیق میان ملت‌های مختلف در جهان  گوشه‌ای از برکات آن است، تنها از کسی ساخته است که خود نماد آزادگی و ایستادگی در برابر استکبار بود.
گردآمدن چنین جمعیت عظیمی حول مفهوم مبارزه با طاغوت  نشان از آن دارد که زمینه‌سازی برای تحقق ظهور در گرو اشاعه فرهنگ استکبار ستیزی است. چرا که هرچه مردم جهان به مفهوم آزادگی و ایستادگی در برابر طاغوت و استکبار عمل کنند ، به جامعه‌ی موعود نزدیک شده‌ایم.
و اما امروز به رسم هر ساله در این مکان تاریخی جمع شده‌ایم تا نکاتی را به استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا اعلام بداریم.
این مکان روایت‌گر تحقیر آمریکا و تفکر مستکبرانه آن است. اشغال لانه‌ی جاسوسی ایالات متحده توسط دانشجویان انقلابی پیرو خط امام سیلی محکمی بود که نتیجه ی آن ایجاد روحیه‌ی مقابله به مثل دربرابر اقدامات آمریکا و شکست ابهت پوشالی او بود.
خوب است که دولتمردان آمریکا هرگاه گزاره‌ای در مورد سایر ملل بیان می‌دارند، نیم نگاهی به این ساختمان بیندازند تا نشانه‌ی تحقیر همیشگی خود را فراموش نکنند‌.
آمریکای نگران امروز برای ما تازگی ندارد؛ آمریکای نگرانی که دست‌وپا می‌زند تا افول خود را به هر وسیله‌ی ممکن مستور سازد.
آمریکای نگرانی که عصبانی از تحقیرهای مکرر خویش در این ۴۰سال است و باید بداند که سلسله‌ی تحقیرهایش که با تسخیر سفارت وی در سال ۵۸ شروع شد نه تنها پایان نمی‌پذیرد بلکه در موارد مختلفی چون شکست در طبس، ناکامی در جنگ تحمیلی 8ساله ، ناتوانی در جلوگیری از دستیابی ایران به سوخت غنی‌شده‌ی هسته‌ای، شکار مکرر پهپادهایش و به ‌زانو درآوردن نظامیان او در جزیره‌ی فارسی تکرارشده است و باید بداند که این تحقیرها تنها توسط جمهوری اسلامی صورت نمی‌پذیرد بلکه توسط سایر ملل نیز در حوادثی همچون شکست آمریکا در ویتنام، کوبا، افغانستان و عراق تکرار شده است.
سیاست‌ها و رویه‌های خصمانه و سلطه‌جویانه‌ آمریکا و هجمه‌های رسانه ای او نخ نما شده است، چرا که این منش چهل ساله‌ی ایالات متحده در مواجهه‌ی با جمهوری اسلامی بوده و تنها قالب های آن تفاوت کرده است و امروز دیگر بر همگان ثابت شده که ذات سلطه جویانه‌ی استکبار غیرقابل تغییر است، چه هنگامی که با دست دوستی و فریب کاری و پهن کردن سفره ی هفت سین  جلو بیاید و چه هنگامی که با چهره ی واقعی و  عداوت آشکار در میدان حضور یابد.
نکته‌ی شایان توجه دیگر آن است که امروز پس از گذشت چهار دهه از ابتدای انقلاب و تسخیر لانه‌ی جاسوسی، آفت‌هایی آرمان استکبارستیزی را تهدید می‌کند که یکی از مهمترین آنها را میتوان منحصرشدن استکبارستیزی توسط مسئولین در لایه‌ی ادبیات و گفتار دانست.
باید توجه‌ داشت که استکبار ستیزی زمانی معنا می‌یابد که مواضع ضداستکباری به عمل ضداستکباری منجر شود در غیر این صورت با تقلیل استکبارستیزی به لایه‌ی گفتار مدل‌هایی از استکبارستیزی را شاهد خواهیم بود که با مبانی انقلاب ما هم خوانی نداشته و آرمان استکبارستیزی را دچار تحریف می‌نماید؛و این جنس از استکبارستیزی توسط دانشجویان انقلابی مورد ئذیرش نبوده و نخواهدبود.
تسخیر لانه‌ی جاسوسی آشکار با عمال و ایادی محسوس، اختصاص به سال ۵۸ ندارد اما اکنون اوضاع کمی متفاوت گشته است و استکبارستیزی را در زمینه‌های دیگر نیز باید تعریف کرد.امروز مدل و زمین مواجهه ی با استکبار تغییر یافته است.امروز لانه های جاسوسی را باید در لایه های پنهان تری جست وجو نمود و درک این تغییر در مدل استکبار ستیزی خود به پیشرفت شایانی می انجامد.
مردم انقلابی و آزاده‌ی ایران اسلامی تجریه ی شرایط دشوارتر نظیر شرایط معیشتی و اقتصادی دوران دفاع مقدس را نیز داشته است اما عوامل امیدبخشی چون وجود تدبیر و نبود تبعیض، شرایط را آسان‌تر می‌نمود.
امروز و در شرایط  کنونی جنبه‌ی داخلی مبارزه با استکبار جهانی درمان زخم‌هایی ست که دشمن برای فشار به ملت ایران روی آن‌ها دست می‌گذارد؛چراکه بنا به فرموده ی رهبر معظم انقلاب بهترین مقابله ی با آمریکا،خدمت به مردم است.
استکبارجهانی برای پیشبرد اهداف خود و ایجاد اخلال در رسیدن مردم ایران اسلامی به آرمان های خود همه‌ی توان خویش را صحنه آورده است و شرایط بگونه‌ای پیچیده طراحی شده است که حتی برخی از حربه های استکباری در قالب قانون و لوایح استعماری برای پیوستن به سازوکارهای بین‌المللی نظیر FATF و یا معاهدات بین المللی ارائه می‌شود؛ و این هوشیاری بیش از پیش می طلبد.
طراحی دشمن استکباری امروز بیش از هرزمان دیگری پیچیده شده است این پیچیدگی در کنار برخی تصویب ها و عدم تصویب ها،برخی اقدامات و برخی بی اقدامی ها نشان از آن دارد که برخی ناخودآگاه و برخی خودآگاه در زمین دشمن بازی می کنند؛ و اهداف او را با ترجیح منافع شخصی بر منافع ملی، ترسیم افق‌های نادرست و تصویرسازی های اشتباه از شرایط کشور به پیش می برند.
امروز استکبارستیزی یعنی کاهش وابستگی اقتصادی به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های نیم‌بند خارجی که با کوچکترین اخمی فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند.
امروز استکبارستیزی یعنی مبارزه با تفکراتی که اشرافی‌گری و تبعیض را گسترش می‌دهند.
و اما سخن پایانی:
ما جوانان انقلابی بعنوان فرزندان نسل سوم و و چهارم این انقلاب محکم‌تر از هر زمان دیگری بر سر آرمان استکبار ستیزی و مبارزه با مظاهر داخلی آن مانند اشرافیت و تبعیض و ... که مطلوب دشمن است ایستاده ایم و ذره‌ای از قلل رفیع آرمان‌های انقلاب کوتاه نخواهیم آمد و آمادگی تمام و کمال خود را برای تحقق این ارمان‌ها اعلام می‌داریم.
ایالات متحده و ایادی آن باید بدانند که خون همان جوانانی که لانه‌ی جاسوسی را تسخیر کردند در رگ‌های ما جریان دارد، لذا تحقیر آمریکا را در تمامی زمینه‌ها به فضل الهی ادامه خواهیم داد و لحظه ای از دشمنی با استکبار و عمال آن عقب ننشسته و قویاً معتقدیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و هیچ‌گاه شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کرد.»
* مخالفت راهپیمایان با تکرار هر نوع مذاکره با شیطان/ از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد
قطعنامه تظاهرات سراسری مردم متدین و همیشه در صحنه ایران اسلامی به مناسبت یوم‌الله 13 آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» در پایان مراسم قرائت شد.

 
متن کامل این قطعنامه بدین شرح است.
 با شکر و سپاس خداوند قادر متعال به پاس توفیق الهی چهل سال مقاومت، ایستادگی و صلابت سرافرازانه در برابر چهل سال پیشه و ترفند نظام سلطه با محوریت طاغوت اعظم امریکای سلطه‌جو و به شکست‌کشاندن و انزوای چهل ساله شیطان بزرگ، اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و غلبه حق بر باطل و سلام و درود به روح ملکوتی احیاگر اسلام ناب محمدی 'صل الله علیه و آله ' و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، حضرت امام خمینی' ' رضوان الله علیهدمنده روح جهاد و استکبارستیزی در کالبد ملت سلحشور ایران اسلامی و با تأکید بر تعطیل‌نا‌پذیر و نشأت‌گرفته از تعالیم دینی و آموزه قرآنی بودن استکبارستیزی، ما شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضداستکباری یوم‌الله سیزدهم آبان ماه با ندای ملکوتی الله اکبر ـ خامنه‌ای رهبر و شعار همیشه زنده مرگ بر آمریکا اعلام می‌‌داریم:
1ـ استکبارستیزی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های انقلاب اسلامی و نزاع بین اسلام و کفر است که هرگز محدود به زمان خاصی نبوده و نیست لذا کماکان با عمل به وظیفه دینی و انقلابی خود، این مبارزه مقدس را تا نابودی کامل نظام سلطه و خوی استکباری دولت سلطه‌جو و استعمارگر آمریکا به عنوان کامل‌ترین مصداق استکبار ادامه خواهیم داد.
2ـ خروج عهدشکنانه آمریکا از برجام و تشدید سیاست‌های خصمانه سردمداران جنایت‌پیشه ام‌الفساد قرن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تحمیل جنگ خاص از نوع روانی ـ رسانه‌ای، اقتصادی و عملی علیه ملت، بار دیگر دشمن شماره یک و غیرقابل اعتماد بودن طاغوت اعظم، آمریکای پلید را اثبات نمود که در همین رابطه با تبعیت از مواضع حکیمانه مقتدای عظیم‌الشأن عزیزتر از جانمان، مخالفت قاطع خود با تکرار هر نوع مذاکره و در هر موضوع با رژیم عهدشکن و شیطان صفت آمریکا را اعلام می‌داریم.
3ـ با الهام از رهنمودهای گهربار مقام معظم رهبری 'مدالظله العالی' لازمه عزت و حفظ استقلال کشور را اتکا به توانمندی‌های داخلی و شرط غلبه بر تنگناهای معیشتی کنونی تحمیل‌شده از سوی شیطان بزرگ آمریکا را جامه عمل پوشاندن به معنای واقعی کلمه به اقتصاد مقاومتی در همه ابعاد دانسته و اقدامات عملی مسؤولین ذیربط در این رابطه را قاطعانه خواستاریم.
4ـ با همان روحیه، صلابت و ایستادگی چهل ساله در برابر چهل سال توطئه و دسیسه طاغوت اعظم، آمریکای جهانخوار بر علیه نظام اسلامی و به شکست انجامیدن دشمن شماره یک بشریت، بار دیگر با استعانت از خداوند قادر متعال، لحظه‌شناسی و تمرکز بر ترفند رذیلانه اخیر مصداق اتَم استکبار آمریکا و جنگ تحمیلی از نوع خاص روانی ـ رسانه‌ای، اقتصادی و عملی از جمله تحریم‌های ظالمانه اخیر را با شکست مفتضحانه‌ای دیگر مواجه و ان‌شاء‌الله تعالی سرافرازانه از این پیچ تاریخی عبور خواهیم کرد.
5ـ استمرار حمایت از ملل تحت ستم آمریکای سلطه‌جو و رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی را وظیفه دینی و انسانی خود دانسته و پشتیبانی همه‌جانبه مسؤولین محترم نظام از جبهه مقاومت در برابر خوی استکباری نظام سلطه را خواهانیم.
6ـ لازمه بالندگی بیش از پیش نظام اسلامی با دستاوردهای بی‌بدیل چهل سال گذشته را عدم دلبستگی به قدرت‌های پوشالی و عهدشکن و استفاده حداکثری از توانمندی‌های بالقوه نسل جوان پویا، خلاق و انقلابی دانسته و اهتمام مسؤولین در تحقق این مهم را مصرانه خواهانیم.
7ـ  شکستن هیمنه پوشالی طاغوت اعظم آمریکای جهانخوار در وقوع انقلاب دوم و تسخیر عزت‌آفرین لانه جاسوسی شیطان بزرگ را ارج نهاده و بار دیگر بر ضرورت عمل به وظیفه دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت اعم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در اختصاص بخشی از محتوای کتب درسی به اسناد درس‌آموز لانه جاسوسی آمریکای پلید را مطالبه جدی خود اعلام می‌داریم.
8ـ غلبه بر دشمن ددمنش و به شکست انجامیدن جنگ ترکیبی تحمیلی آمریکای سلطه‌جو مستلزم حفظ روحیه استکبارستیزی تمامی مسئولین تحت زعامت مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلامی می‌باشد که ضمن فراخوان تمامی مدیران نظام اسلامی برای عمل به این وظیفه دینی و انقلابی، آمادگی تا پای جان خود برای اطاعت محض از فرامین و رهنمودهای گهربار و حکیمانه امام‌المسلمین، مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای "مدالظله العالی" را اعلام می‌داریم.

م
کد مطلب: 404102
مرجع : فارس