تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶
 

دانش تولید سازه های دریایی بومی شد

Share/Save/Bookmark
دانش تولید سازه های دریایی بومی شد
 
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء: در بوشهر یک فروند کشتی ۱۱۳ هزار تنی برای کشور ونزوئلا ساخته شده و سه کشتی دیگر ساخته خواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار سرتیپ عبادالله عبداللهی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: تا کنون دو سکوی دریایی پارس جنوبی در شرکت صدرای بوشهر تکمیل و بارگیری شده است.
وی با بیان اینکه سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی دومین سکوی تکمیل شده در شرکت صدرا است، ادامه داد: این سکو دارای وزن خالص ۲.۶ هزار تن و وزن کامل ۵.۵ هزار تن است که در موقعیت میدان گازی پارس جنوبی نصب خواهد شد.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء با اشاره به ظرفیت و توانمندی بالای متخصصان ایرانی در ساخت سکوهای دریایی بیان کرد: سکوهای پارس جنوبی با استفاده از دانش فنی و تخصصی بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی ساخته شده است.
وی با اشاره به آماده شدن پنج سکوی گازی دیگر برای حمل و نصب در موقعیت مد نظر در میدان پارس جنوبی، خاطرنشان کرد: دانش ساخت سازه های دریایی در صدرا بومی سازی شده است و شاهد توانمندی بسیار بالایی در این زمینه هستیم.
عبداللهی با اشاره به اینکه نخستین کشتی افراماکس به کشور ونزوئلا تحویل داده شده است، اضافه کرد: سه فروند کشتی افراماکس ۱۱۳ هزار تنی دیگر نیز ساخته می ود که کشتی دوم ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با اشاره به توانمندی بالای شرکت صدرای بوشهر برای ساخت کشتی های مورد نیاز صنایع نفت و گاز، افزود: با توافقات صورت گرفته با وزیر نفت و صنایع ۱۰۰ فروند شناور خدماتی ساخته خواهد شد که ۳۰ شناور سهم صدرا است.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء در ارتباط با خروج توتال از فاز ۱۱ پارس جنوبی گفت: در زمان انعقاد قرارداد وزارت نفت با توتال اعلام کردیم که قرارگاه توان اجرای بخش توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را دارد و در این زمینه توافقات خوبی با وزیر نفت انجام شده است که در حال تجهیز کارگاه هستیم.
کد مطلب: 403418
مرجع : دستاوردها