تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸
 

نظامیان آمریکایی در حال آزمایشات مشکوک بیولوژیکی روی مردم گرجستان هستند

Share/Save/Bookmark
یک مقام سابق دولت گرجستان با ارائه شواهد و مدارکی اعلام کرد که آمریکا به بهانه واکسیناسیون برخی بیماری‌ها، در حال آزمایش سلاح‌های میکروبی، بیولوژیکی و شیمیایی روی مردم گرجستان است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:روزنامه «راسیکایا گازیتا» امروز نوشت: نظامیان آمریکایی آزمایشات بیولوژیکی و میکروبی روی مردم مناطقی از گرجستان انجام داده و حتی در حال حاضر هم در حال انجام آن هستند. این اقدامات تحت پوشش ارائه واکسن برای برای درمان برخی بیماری‌ها صورت می‌گیرد.

این اظهارات جنجالی روز گذشته (سه شنبه) توسط "ایگور گیئورگادزه" وزیر سابق امنیت ملی گرجستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو بیان شد.  به گفته وی، نظامیان و برخی پیمانکاران آمریکایی در مرکز تحقیقاتی بهداشت اجتماعی «ریچارد لوگار» این آزمایشات محرمانه را به روی مردم گرجستان انجام داده‌اند و برخی مدارک که وی در اختیار دارد،  این واقعیت را ثابت می‌کند.

این مقام سازمان گرجستان یادآور شد که به طور کامل  به اسنادی که از طرف مردم به وی داده شده اعتماد داشته و امکان اقدام تحریک‌آمیز احتمالی را رد کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که وی در این کنفرانس مطبوعاتی به آن اشاره نمود و وعده داد تا طی روزهای آینده آنها را منتشر کند، در اکتبر سال 2015 حدود 30 نفر از بیماران این مرکز درمانی آمریکایی، تحت درمان هپاتیت-سی بودند که از میان آنها 24 نفر ظرف یک روز فوت شدند که علت مرگ آنها ناشناخته عنوان شده است.

طی ماه های آوریل الی آگوست سال 2016 هم 30 نفر دیگر فوت شدند، تنها در ماه آگوست این تعداد 13 نفر بود و همه این مرگ‌ها باز هم به دلایل نامشخص اعلام شد. ضمن اینکه هیچ تحقیقی درباره علت تکرار مرگ بیماران ارائه نشده است.

به گفته وی، ساکنین مناطق همجوار آزمایشگاه‌های آمریکایی غالباً از مشکلات مختلف سلامتی شکایت می‌کنند.

گیئورگادزه افزود، موفق شده تا برخی اسناد در این زمینه را بصورت مختصر مطالعه کند. البته این مدارک شامل هزاران ورق است و با آشنا شدن به محتوای آنها متوجه شده که لازم است تا کارشناسان بطور جدی روی امکان آزمایش سلاح‌های میکروبی، بیولوژیکی و شیمیایی روی مردم گرجستان کار کنند.

انتهای پیام/

کد مطلب: 403378