تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۵
 
امیر حاتمی در بدو ورود به پکن:

روابط دفاعی ایران و چین راهبردی است

Share/Save/Bookmark
روابط دفاعی ایران و چین راهبردی است
 
وزیر دفاع با بیان اینکه رهبران ایران و چین بر مشارکت راهبردی دو جانبه تاکید فراوان دارند، گفت: تحقق این مهم به مشارکت و رایزنی های متعدد نیاز دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:فارس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع،نوشت: امیر سرتیپ امیر حاتیم وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که به دعوت همتای چینی خود و در راس یک هیات بلندپایه دفاعی به چین سفر کرده است شب گذشته وارد فرودگاه پکن شد.

امیر حاتمی در این سفر ضمن دیدار با وزیر دفاع چین، با مقامات نظامی و سیاسی این کشور ملاقات و در زمینه تحولات منطقه ای و بین المللی و همچنین روابط و همکاری های دوجانبه دفاعی گفت وگو خواهد کرد.

 ­وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه پکن در جمع خبرنگاران  روابط دفاعی جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خلق چین را دیرینه و راهبردی دانست و اظهار داشت: رهبران دو کشور بر مشارکت راهبردی دو جانبه تاکید فراوان دارند که تحقق این مهم به مشارکت و رایزنی های متعدد نیاز دارد.

امیر حاتمی بخش قابل توجهی از روابط راهبردی دو کشور را در حوزه دفاعی اعلام کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران روابط دفاعی دیرینه ای از ابتدای انقلاب با چین داشته و این روابط اکنون نیز ادامه دارد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سئوالی درباره هدف از سفر چین تصریح کرد: در این سفر علاوه بر دیدار با وزیر دفاع این کشور، دیدارهایی هم با سایر مقامات نظامی چین و بازدیدهایی از مراکز نظامی و صنعتی این کشور خواهیم داشت.

وی توسعه موافقتنامه وزیران دفاع دو کشور که در سال 95 امضا شده را یکی دیگر از اهداف سفر خود به چین عنوان کرد و ادامه داد: مسایل منطقه ای و بین المللی ایجاب می کند که در این شرایط رایزنی ها میان دو کشور از نزدیک انجام شود.

امیر حاتمی با بیان اینکه ایران و چین اشتراکات مشترکی دارند، اضافه کرد: روابط ایران و چین از دیرباز روابط خوب و در سطح عالی بوده و اکنون نیز با توجه به تحولات منطقه نیاز است این روابط بیش از گذشته گسترش یابد.
کد مطلب: 403346