تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴
 
قالیباف در اجلاسیه 210 شهید محمدشهر کرج:

پیشنهادات مکتوب و روشنی به دولت برای تامین مایحتاج شش میلیون خانوار نیازمند داده‌ام/ لندن ما مناطق محروم کشور است

Share/Save/Bookmark
پیشنهادات مکتوب و روشنی به دولت برای تامین مایحتاج شش میلیون خانوار نیازمند داده‌ام/ لندن ما مناطق محروم کشور است
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آن زمان علی‌رغم تمام سختی‌ها و مشکلات به ما متلک می‌انداختند که در مقابل دشمن توانایی دفاع ندارید، گفت: امروز قدرت ایران اسلامی در دنیا قابل مشاهده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدباقر قالیباف  در اجلاسیه 210 شهید محمدشهر کرج که در مصلی این شهر با حضور خانواده بسیجی شهید حدادیان  برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین فلسفه انقلاب اسلامی و اساسی‌ترین موضوع دهه اول انقلاب که جنگ در آن زمان اتفاق افتاد و شرق و غرب بر ما تاختند و در آن جنگ با مظلومیت این مردم ایستادند، این است که ملت ایران به سنت الهی پایدار بودند و با همه وجود می‌دانستند که قدرت مطلق خداست.

وی افزود: اعتقاد ملت ایران در آن زمان  این بود که همه چیز در دست خداست و حتی در ابتدای جنگ هم که این تفکر در جبهه‌های جنگ حاکم نبود ما شرایط سختی را داشتیم و وقتی که این اعتقاد وجود داشت نتیجه‌اش این پیروزی‌های پی در پی بود که دشمن را از زمین و کشورمان بیرون کردیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جنگ فراز و نشیب‌های فراوانی پیدا کرد، بیان کرد: برخی اوقات فشار از بس زیاد بود که برای بردن شهدا از خدا طلب فرصت و استمداد می‌کردیم.

وی با بیان اینکه آن زمان علی‌رغم تمام سختی‌ها و مشکلات  به ما متلک می‌انداختند که در مقابل دشمن توانایی دفاع ندارید، عنوان کرد: حتی بعد از جنگ به ما می‌گفتند که چرا بعد از عملیات بیت‌المقدس به جنگ ادامه دادید.

قالیباف با بیان اینکه جنگ روز آخر مشکلات جدی پیدا کرد و ما به وظیفه خود عمل کردیم،گفت: علی رغم پذیرش قطعنامه رزمندگان در جبهه‌ها گریه می‌کردند و ناراحت بودند.

وی با بیان اینکه قدرت انقلاب اسلامی در منطقه بسیار بالا است،گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال برهم  زدن امنیت جمهوری اسلامی است و ایران اسلامی در بهترین شرایط امنیت در منطقه است.

وی با بیان اینکه نشستن قدرت‌های دنیا برای مذاکره با جمهوری اسلامی به واسطه قدرت دیپلماسی نبود بلکه قدرت خون شهدا بود، تصریح کرد: امروز قدرت ایران اسلامی در دنیا قابل مشاهده است و این از افتخارات ما است و در دهه چهارم  ما مورد تهاجم دشمن هستیم و تهاجم دشمن در دو عرصه اقتصادی و رسانه‌ای است.

قالیباف ادامه داد:  امروز جبهه رسانه‌ای که دشمن برای  مردمان با دروغ و تزویر شروع کرده جدی‌تر از تهدید اقتصادی است و از آن کمتر نیست و  هر روز شایعات متعددی درست می‌کنند و اینها  در داخل کشور ایادی دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فرمایش امام است که ممکن است که ما تفاله‌های رژیم منحوس پهلوی را از قدرت دور کنیم اما دور کردن و حذف ایادی غرب و غرب زده‌ها  در کشور کار سخت و مشکلی است و امروز این ایادی و دلدادگان غرب بخشی از کار دشمن را در حوزه رسانه در  داخل کشور انجام می دهند و شایعات متعددی علیه نظام و انقلاب میسازند.

وی با بیان اینکه چند وقت قبل در مراجعه به  طرقبه مشهد  که همشهریانم به من می‌گفتند که شما که الان باید در لندن باشید، عنوان کرد: از من سوال می‌کنند که در کجا هستید و چکار می‌کنید؟ مگر بنا هست که ما در جمهوری اسلامی مسئولیت داشته باشیم و کار کنیم!؟

وی با بیان اینکه اول انقلاب حتی یک پاسدار ساده هم نبودیم ، عنوان کرد: من ممکن است که مسئولیت رسمی و سازمانی نداشته باشم اما این دلیل ندارد که در خانه بخوابم و کار نکنم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در مناطق محروم و کم برخوردار  و زلزله زده کشور حاضر می شوم و کار می‌کنم و صبح تا شب کارها و امورات این افراد محروم را دنبال می‌کنیم و  لندن ما همین مناطق محروم است و ما پای کار مردم هستیم چون این مردم با جان و آبرو پای انقلاب هستند و ما هم تا پای جان در خدمت این مردم و انقلاب هستیم و  دشمنان هر روز این شایعات را علیه ما درست می‌‌کنند و یا با یک حرف نیمه راست صدها تهاجم و دروغ می‌سازند.

وی با بیان اینکه امروز موضوع ما موضوع اقتصادی و رسانه ای است، تصریح کرد: بعد از دفاع مقدس در کار ساخت و ساز و مناطق محروم فاصله نگرفتم و در زمان ناجا هم بیگانه با مسائل اقتصادی و مشکلات کشور نیستم و در یکسال اخیر هم متمرکز به مسائل اقتصادی و مشکلات اقتصادی کشور شدم و با اکثر صاحب نظران و کارشناسان اقتصادی جلسات متعددی برگزار کردیم.

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز مشکلات اقتصادی در کشور راه حل اقتصادی دارد و اگر کسی برای حل مشکلات اقتصادی به دنبال  راه کار سیاسی است او نه کشور را شناخته و نه ظرفیت کشور را شناخته و بیش از اندازه به دشمنان ما اعتماد دارد و دشمنان از مشروطه تا امروز که آخرین نسخه اش برجام بود دیدید که با ما چه کردند.

وی با بیان اینکه ما با آنها دشمنی نداریم،گفت: ما در مسیر خودمان حرکت می‌کنیم اما آنها بنا ندارند که ما و جوامع اسلامی در این مسیر  خودمان که صراط مستقیم هست حرکت کنیم و آنها به دنبال ظلم و چپاول و لگد مال کردن عزت ما هستند که این برگرفته از فرهنگ قرآنی است که در مقابل آنها ایستادگی کنیم.

وی با بیان اینکه ما در کشور ظرفیت حل مشکلات و توان آن را داریم، متذکر شد: آن چیزی که ضعف در کار ما است که باید  با صراحت آن را بگویم و  بی توجهی به آن شده حلقه مدیریت کارآمدی است و بارها عزیزان در دولت و رسانه ملی  اعلام کردند که کمبود منابع نداریم و تراز ارزی ما مثبت است.

 قالیباف با بیان اینکه این سخن به این معنی است که تراز صادرات بیشتر از واردات است، عنوان کرد:  اگر اینگونه است چرا وضع این است، ما باید این توجه را داشته باشیم که ما مسئولان باید به این توجه کنیم که خطاب به خودم است و امروز مصلحتی بالاتر از این در کشور نداریم که مصلحت مردم و کشور است و امروز فشار بر مردم زیاد شده و مردم در حال اذیت شدن هستند و پابرهنگان در حال له شدن هستند و کسانی که در مدیریت کشور هستند باید بدانند که اقتصاد کشور راهکار اقتصادی دارد نه راهکار سیاسی.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مواضع سیاسی من نسبت به دولت مشخص است؛ گفت: باید ضعف کارآمدی و باورها به ظرفیت داخلی اصلاح شود برخی نابسامانی‌ها در کشور در کوتاه مدت در حال رفع شدن است؛ حتما کشور قادر است در زمان کوتاه در  ظرف مدت دو الی سه ماه قیمت ارز را تثبیت کند و جلوی قیمت آن را گرفت و می‌شود جلوی رشد نقدینگی را گرفت.

قالیباف با بیان اینکه پیشنهاداتی به خاطر مردم و کشور و به خاطر حل مشکلات به صورت مکتوب و پیشنهادات روشنی در حوزه مربوطه صادرات، واردات، قاچاق کالا و تامین مایحتاج شش میلیون خانوار که توان اداره زندگی را ندارند به مسئولان داده ام،گفت:  مردم مطمئن باشند این کارها قابل حل است و همه باید دست به دست هم بدهیم و این دولت باید پای کار بیاید و همه از این شرایط سخت گذر کنیم و بر سنت  الهی وفادار باشیم و بدانیم که همه چیز در دست خدا است و در مقابل رسانه‌های دروغ‌پرداز غرب همه متحد و همدل شویم و نقشه آنها را نقش بر آب کنیم.
کد مطلب: 403345