تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴
 

6775 پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری ها افتتاح شد

Share/Save/Bookmark
6775 پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری ها افتتاح شد
 
افتتاح 6 هزار و 755 پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری ها با اعتبار 6 هزار و 475 میلیارد ریال در مناطق روستایی
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سعیدرضا جندقیان با اشاره به صدور مجوز تاسیس بیش از 37 هزار دهیاری در روستاهای کشور تا ابتدای شهریور97 افزود: به موجب قانون شوراها و اساسنامه تشکیلات و سازمان دهیاری ها مصوب سال 1380 هیات وزیران، نهاد دهیاری وظیفه اجرای طرح های عمرانی و خدماتی را در روستاهای کشور برعهده دارد که با صرف اعتبارات ملی، استانی و محلی انجام می شود. 
وی خاطر نشان کرد: پروژه های دهیاری ها به لحاظ نوع، شامل بهسازی معابر، بهداشت محیط و مدیریت پسماند، ایمنی و آتش نشانی، ساماندهی آرامستان و گلزار شهدا، احداث ساختمان دهیاری، اماکن ورزشی و فرهنگی، بوستان روستایی و فضای سبز است. 
جندقیان در تشریح وضعیت پروژه های دهیاری ها که در هفته دولت سال جاری افتتاح شد، تصریح کرد: بیشترین شمار پروژه ها مربوط به بهسازی معابر روستایی با چهار هزار و 774 پروژه، معادل 70 درصد کل پروژه ها است، که این پروژه ها طیف وسیعی از پروژه های خرد مقیاس، مانند اجرای طرح هادی، احداث پل، آسفالت معابر و روشنایی معابر را دربرمی گیرد. 
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با بیان اینکه دهیاران موظف به فراهم کردن زمینه های لازم برای بهبود وضعیت زیست محیطی روستا و ساماندهی پارک ها و فضاهای سبز هستند، گفت: در هفته دولت امسال 489 پروژه در این قالب به بهره برداری رسید. 
جندقیان با اشاره به اینکه دهیاری به عنوان مرکز مدیریت بحران روستا معرفی شده است و وظایفی را در این راستا برعهده دارد، افزود: در هفته دولت امسال 353 پروژه در زمینه ایمنی و آتش نشانی در روستاهای کشور افتتاح شد. 
وی افزود: 316 پروژه مربوط به احداث ساختمان ها و تاسیسات مرتبط با فعالیت های مختلف اداری شامل ساختمان دهیاری و دفتر شورای اسلامی روستا هم در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید. 
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از افتتاح 185 پروژه با موضوع ایجاد فضاهای فرهنگی و ورزشی در روستاها به منظور توجه به ارتقای سلامت روحی و جسمی روستاییان توسط دهیاری ها خبر داد. 
جندقیان با بیان اینکه دهیاری ها وظیفه ساماندهی آرامستان و گلزار شهدا در روستاها را برعهده دارند، گفت: به منظور ایجاد شرایط بهداشتی در زمینه دفن اموات و جلوگیری از بروز آلودگی های ناشی از آن و همچنین به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، 162 پروژه در هفته دولت در این زمینه ها توسط دهیاری ها به بهره برداری رسید. 
وی با اشاره به اینکه دهیاری ها ملزم به ارتقای سطح بهداشت و جمع آوری، حمل و دفع زباله های روستا هستند، گفت: در هفته دولت سال جاری 148 پروژه در این قالب افتتاح و به بهره برداری رسید. 
جندقیان اظهار داشت: در راستای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در روستاها در هفته دولت سال جاری 67 پروژه با موضوع ایجاد طرح های درآمدزا و ایجاد زیرساخت های گردشگری توسط دهیاری ها در روستاها افتتاح شد. 
وی اضافه کرد: علاوه بر پروژه های فوق 281 پروژه دیگر نیز طی هفته دولت در روستاها در سایر موضوعات نظیر احداث کانال های آب رسانی، استخرهای کشاورزی و سایر پروژه های مرتبط توسط دهیاری ها افتتاح شد.
 
 
کد مطلب: 403291