تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
 

پشت پرده تداوم نابسامانی پروازهای داخلی چیست؟

Share/Save/Bookmark
پشت پرده تداوم نابسامانی پروازهای داخلی چیست؟
 
رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به جلسه امروز با وزیر راه و شهرسازی درباره بازار نابسامان پروازهای داخلی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در برخورد با متخلفان حمل‌ونقل هوایی ملاحظه کاری می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد:‌برای بررسی وضعیت حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور امروز اعضای کمیسیون عمران مجلس جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌کنند.
  وی با بیان این‌که با تاکید بر این‌که اعتراض جدی به افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی داریم، تصریح کرد: در این رابطه با وزیر راه و شهرسازی مکاتبه‌ای انجام شده که رونوشی از آن به سازمان بازرسی کشور، سازمان تعزیرات و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شده است.

وی تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس مخصوصا به بلیت‌های چارتری اعتراض دارند، همین مسئله باعث شد تا وزیر راه را به مجلس دعوت کنیم تا درباره افزایش قیمت‌ بلیت‌ها جلسه‌ای برگزار شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که 50 درصد نرخ بلیت به تطلاطم های ارزی برمی‌ گردد و 50 درصد مابقی ریالی است، گفت: به نظر می‌رسد افزایش قیمت‌ها غیر واقعی است و این مسئله باعث می‌شود صنعت حمل‌ونقل هوایی کشور زمین بخورد.

رضایی کوچی تاکید کرد: اگر روند افزایشی قیمت‌ها ادامه داشته باشد طبیعی است که مردم حتما از حمل‌ونقل هوایی استقبال نکرده و این صنعت زمین خواهد خورد.

وی ادامه داد: به وزارت راه و شهرسازی تذکر داده‌ایم؛ این وزارتخانه قول داده بود که قیمت‌ها را کنترل می‌کنند. اعلام کرده بودند که به نرخ تعیین شده برای بلیت پروازهای داخلی پایبند هستند که متاسفانه به دلیل نبود نظارت قیمت‌ها بی محابا در حال افزایش است.

وی اظهار کرد: قیمت بلیت‌ها به راحتی قابل کنترل است  و سازمان هواپیمایی ابزار قانونی این کار را در اختیار دارد. اما برخورد لازم با متخلفان صورت نمی‌گیرد. 

رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد:‌باید با شرکت‌های متخلف برخورد جدی صورت گیرد، فکر می‌کنم جدیت در این کار وجود ندارد. اگر به یک عدد برای قیمت بلیت پروازهای داخلی رسیده‌اند آقایان، دیگر نباید کسی به خودش اجازه دهد بالاتر از این قیمت بلیت فروخته شود.

رضایی کوچی تاکید کرد: اگر متخلفی وجود دارد با آن برخورد شود و ملاحظه‌ای نکنیم، در این ملاحظات، روابط دوستانه و رودر بایستی‌ها برخوردها صورت نمی‌گیرد و هر کسی به خودش اجازه می‌دهد بلیت را با هر قیمتی که می‌خواهد بفروشد.

م
کد مطلب: 403267
مرجع : تسنیم