تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۵
 

شرکت‌های آلمانی خواستار حمایت برلین دربرابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران شدند

Share/Save/Bookmark
شرکت‌های آلمانی خواستار حمایت برلین دربرابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران شدند
 
شرکت‌های آلمانی فعال در ایران در آستانه اجرایی شدن تحریم‌های جدید آمریکا، از دولت و کمیسیون اروپایی خواستند که از آن‌ها در مناسبات تجاری با ایران حمایت کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش نشریه "فوکوس" آلمان، شرکت های آلمانی فعال در ایران در آستانه اجرایی شدن تحریم های جدید آمریکا علیه ایران از دولت خود خواستند که از آن ها در مناسبات تجاری با ایران حمایت کند.
"داگمار فون بوهن اشتاین"، نماینده اتاق صنایع و بازرگانی ایران –آلمان در مصاحبه ای با روزنامه "راینیشن پست" آلمان اظهار داشت که ما به عنوان نماینده اقتصاد آلمان در ایران از "پیتر آلتمایر"، وزیر اقتصاد، تمام دولت آلمان و کمیسیون اتحادیه اروپا درخواست می کنیم که راه هایی را برای انجام پرداخت های امن به ایران پیدا کنند.
وی تصریح کرد که مسئله کمک های مالی به ایران مطرح نیست بلکه بزرگترین مسئله پیدا کردن یک بانک تجاری است که از طریق آن معاملات پولی برای تجارت های قانونی با ایران بتواند انجام شود. این مسئله در شرایط کنونی تنها از طریق سیاسی قابل حل است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه می خروج یکجانبه کشورش از توافق بین المللی هسته ای با ایران را اعلام کرد و تحریم های جدیدی را علیه ایران در دستور کار قرار داد.
در شب سه شنبه تحریم های در حالت تعلیق آمریکا علیه ایران مجددا به اجرا در می آیند.
اولا ایالات متحده می خواهد شرایطی را ایجاد کند که ایران نتواند به دلار آمریکا هیچ دسترسی داشته باشد و نتواند با طلا و فلزات گرانبها تجارت کند. همچنین از تجارت فلزات خاص ومواد خام و نرم افزار صنعتی با ایران هم باید جلوگیری شود.
90 روز بعد هم در ماه نوامبر تحریم های دیگری علیه ایران اعمال می شود که با کمک آن واردات نفتی دیگر کشورها از ایران به صفر کاهش می یابد. هم زمان آمریکا می خواهد پرداختهای بین المللی به ایران را متوقف کند.
"مایک پمپئو"، وزیر امور خارجه آمریکا هم در روز یکشنبه اعلام کرد که تحریم های آمریکا علیه ایران اجرایی خواهد شد.

م
 
کد مطلب: 403126
مرجع : تسنیم