تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
 
گوشه‌ای از جنایات همکاران «رامین حسین‌پناهی»؛

نگاهی گذرا به جنایت‌ها و شرارت‌های گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله

Share/Save/Bookmark
نگاهی گذرا به جنایت‌ها و شرارت‌های گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله
 
در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ در درگیری‌های عناصر ضدانقلاب و نیرو‌های اسلام در سنندج، ۶ پاسدار و سرباز دیگر مجروح شدند. همچنین ۷ نفر از اهالی سنندج بر اثر اصابت ترکش خمپارۀ ضدانقلاب به شهادت رسیدند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ در درگیری‌های عناصر ضدانقلاب و نیرو‌های اسلام در سنندج، ۶ پاسدار و سرباز دیگر مجروح شدند. همچنین ۷ نفر از اهالی سنندج بر اثر اصابت ترکش خمپارۀ ضدانقلاب به شهادت رسیدند.
 
در هفته‌های اخیر عناصر ضدانقلاب و معاندین با همراهی برخی مزدوران داخلی‌شان در فضای مجازی، پروژه تطهیر و مظلوم جلوه دادن، یک عنصر تروریستی به نام «رامین حسین‌پناهی» عضو گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله را کلید زده‌اند.
نام «کومله» را باید مترادف با «داعش» دانست؛ گروهکی تجزیه‌طلب و ضدایرانی که اعضایش در آدم‌کشی و جنایتکاری چیزی کمتر از داعشی‌ها نداشته و ندارند. اعضای این گروهک در مقطعی بویژه در دهه ۶۰ وحشیانه‌ترین جنایات را علیه مردم شمالغرب کشور مرتکب می‌شدند؛ از سربریدن تا شمع آجین کردن و سوزاندن.

نگاهی گذرا به جنایت‌ها و شرارت‌های گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله، عمق دشمنی سرکردگان و عناصر این گروهک با مردم ایران و مردم انقلابی کردستان را عیان می‌کند. در ذیل به گوشه‌ای از جنایت کومله‌ای‌ها یعنی همکاران رامین حسین‌پناهی اشاره شده است.

شهادت ۷ نفر از مردم کوچه و بازار سنندج توسط کومله
در کتاب «روزشمار وقایع تروریستی ایران» آمده است: در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ در درگیری‌های عناصر ضدانقلاب و نیرو‌های اسلام در سنندج، ۶ پاسدار و سرباز دیگر مجروح شدند. همچنین ۷ نفر از اهالی سنندج بر اثر اصابت ترکش خمپارۀ ضدانقلاب به شهادت رسیدند: لطف‌الله مرادپور، حبیب‌الله محمدی، کفاشی به‌نام محمود باقر‌آبادی، اسماعیل محمدی قصریان، خانم ماریا غوثی، خانم ماه‌رخسار فرهادنژاد و خانم رابعه کریمی. بر اثر انفجار مین کارگذاشته‌شده توسط ضدانقلاب، فردی به‌نام محمد شوکت‌یاران از اهالی سنندج شهید شد.
عناصر کومله و فدایی خلق و شورای نظامی مقاومت، از ساعت ۱ تا ۲:۳۰ بامداد با خمپاره، بازوکا، تفنگ ۵۷، نارنجک‌انداز و سلاح‌های سبک، مواضع نظامیان جمهوری اسلامی در استانداری را زیر آتش گرفتند. همچنین این نیرو‌ها در تپۀ توس نوذر (الله‌اکبر) به‌همراه عناصر دمکرات و بُنْکه‌های گله‌خان، به مواضع ارتش حمله کردند. صدای خمپاره و مسلسل در شهر قطع نمی‌شود. فرودگاه سنندج به‌سبب تجمع پاسداران و سربازان در فرودگاه و حرکت بالگرد‌ها برای نقل‌وانتقال پرسنل و تخلیۀ بار و مهمات، هدف تعرض و تیراندازی پراکنده قرار دارد. ارتشیان مستقر در رادیو و تلویزیون، در جادۀ حسن‌آباد ۱ ماشین پیکان سواری را منهدم و ۱ نفر از مهاجمان را کشتند. همچنین چریک‌های فدایی خلق متوجه پیشروی نیرو‌های جمهوری اسلامی از چم حاجی (حاجی‌آباد) شدند و طی حمله به آن‌ها، ۲ نفر را به شهادت رساندند و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کردند. خودرو رحیم صفوی که برای سرکشی به رزمندگان، به ارتفاع منبع آب رفته بود، هدف تیراندازی ضدانقلاب قرار گرفت و نیرو‌های انقلاب به آن‌ها پاسخ دادند.
درگیری‌ها در اطراف فرودگاه سنندج و باشگاه افسران به‌شدت جریان دارد. نیرو‌های ضدانقلاب در تاریکی هوا با آرپی‌جی و نارنجک تفنگی به ستاد لشکر حمله کردند. معین‌الدین فخرالعلمایی که پدرش رئیس هلال‌احمر بود، وقتی پیاده از خانه‌اش در حوالی استادیوم تختی، به‌طرف پادگان می‌رفت، در خیابان شهدا با ۴ یا ۵ گلوله که ضدانقلاب از خانه‌ها شلیک کردند، به شهادت رسید. وی مسلح نبود و فعالیت نظامی نداشت.
کد مطلب: 402480
مرجع : خبرگزاری میزان