تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
 

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی: طرح برابری دیه زن و مرد در مجلس کلید خورد؟!

Share/Save/Bookmark
رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی: طرح برابری دیه زن و مرد در مجلس کلید خورد؟!
 
رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از آماده شدن طرحی برای تساوی دیه زن و مرد خبرداد و گفت: به زودی امضاهای این طرح جمع آوری و به هیات رییسه تقدیم می شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از آماده شدن طرحی برای تساوی دیه زن و مرد خبرداد و گفت: به زودی امضاهای این طرح جمع آوری و به هیات رییسه تقدیم می شود.
 
پروانه سلحشوری در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: برابری دیه زن و مرد یکی از مواردی است که فراکسیون زنان از ابتدای تشکیل مجلس دهم به دنبال آن بوده است.

وی افزود: تدوین طرح تساوی دیه زن و مرد در اواخر سال 96 در این فراکسیون آغاز و پس از بررسی های کارشناسی آماده شد.

رییس فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: با توجه به رویکردهای قرآنی تلاش ما این است که دیه زن و مرد مساوی شود و در این راستا با جمعی از علمای دین و متخصصان امر و همچنین شورای مشورتی فقهی و حقوقی معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده جلساتی را برگزار و مفاد این طرح را آماده کرده ایم.

سلحشوری یادآور شد: در این شورا که به ریاست معصومه ابتکار تشکیل می شود با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، نمایندگان مجلس طرح های با محوریت وضعیت زنان بررسی کارشناسی می شود.

وی با تاکید بر این که این شورا بازوی مشورتی به حساب می آید، گفت: هم اکنون این طرح در شورای مشورتی فقهی و حقوقی معاونت زنان ریاست جمهوری به طور همزمان در حال بررسی است و جمع آوری امضا برای آن به زودی آغاز و به هیات رییسه مجلس ارائه می شود.

وی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که رسیدگی به این طرح در مجلس دهم به پایان برسد تا بتوانیم به حل مشکلات زنان کمک بسزایی کنیم.

گفتنی است علی ظاهر حرکت خلاف جهت دستورات دین و یا منافع کشور توسط نمایندگان اصلاح طلب فراکسیون امید پایانی ندارد. فارغ از طرح اخیر که توسط این نماینده پرحاشیه مطرح شده، پیش از این طرحی در مورد حذف اذن پدر برای اردواج دختران در مجلس طرح شده بود.
کد مطلب: 402461
مرجع : جهان نیوز