تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
 

ارائه راهکارهای عملی اقتصادی در بسته پیشنهادی اساتید بسیجی

Share/Save/Bookmark
ارائه راهکارهای عملی اقتصادی در بسته پیشنهادی اساتید بسیجی
 
تعدادی از اساتید بسیجی در نشست خبری با اشاره به جزئیات بسته سیاستی پیشنهادی بسیج اساتید تأکید کردند که نقد کافی نیست و باید راهکار عملی ارائه داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدرضا ابن‌الدین جانشین سازمان بسیج اساتید در نشست خبری رونمایی از بسته سیاستی اقتصادی اجتماعی اساتید بسیجی با اشاره به شرایط فعلی کشور، اظهار داشت: در این شرایط انتظار از سازمان بسیج مستضعفین، حضور اساتید بسیجی متناسب با موقعیت سیاسی اقتصادی کشور است.
وی گفت: بسیج اساتید با استفاده از ظرفیت‌های فراوان موجود در این سازمان به دنبال ارائه راه‌حل برای مشکلات موجود کشور است، لذا تلاش می‌کنیم با کمک اساتید کشور بتوانیم برای برون‌رفت از مشکلات فعلی به ارائه راهکارهای مناسب پرداخته و راهکارهای عملی را در این زمینه ارائه کنیم.
**دولت به نظرات نخبگان در بخش‌های مختلف توجه کند
حمید جلال‌زاده دبیر شورای عالی راهبردی سازمان بسیج اساتید کشور نیز در این نشست با بیان اینکه شرایط کشور شرایط ویژه‌ای است، اظهار کرد: اساتید بسیجی حفظ نظام را اوجب واجبات می‌دانند و در این مسیر هر اقدامی را که لازم است، انجام خواهند داد تا کارآمدی نظام بیش از گذشته به منصه ظهور برسد.
وی با بیان اینکه کارزار اصلی امروز کشور با دشمنان در حوزه اقتصادی تعریف می‌شود، تصریح کرد: باید اعتراف کنیم که در حوزه اقتصاد، قوی عمل نکردیم، نگاهی به برنامه دولت‌ها نشان می‌دهد که ما در این حوزه به صورت منسجم رفتار نکرده و همین موضوع مشکلات را بیشتر کرده است.
دبیر شورای عالی راهبردی سازمان بسیج اساتید کشور گفت: سازمان بسیج اساتید صرفا به سمت نقد حرکت نمی‌کند و دنبال ارائه برنامه برای مشکلات موجود است.
جلال‌زاده اضافه کرد: در شرایطی که اتاق جنگ آمریکا در وزارت خزانه‌داری آن قرار گرفته است، نقد به تنهایی جواب نمی‌دهد، لذا باید به ارائه راهکار پرداخت.
وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: رسانه‌ها، دانشگاه و حوزه در شرایط موجود باید در حوزه اقدام و عمل حرف داشته باشند، البته دولت هم باید به نظرات نخبگان توجه کند.
نورالدین قیصری دبیر شورای عالی اندیشکده‌های سازمان بسیج اساتید کشور و استاد دانشگاه تهران با اشاره به وضعیت اقتصاد ایران یادآور شد: ساختار اقتصادی کشور که از زمان رضاشاه با کمک بیگانگان پایه‌ریزی شده است، همچنان وارداتی است، حتی پس از انقلاب نیز نقایص و ضعف‌های آن پابرجامانده است.
وی با بیان اینکه امروز در بسیاری از حوزه‌ها مانند مسکن، ارز و بانکداری با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستیم، گفت: بسیاری از مشکلات به دلیل وابستگی اقتصادی است، لذا باید نوع نگاه اجتماعی در حوزه اقتصادی و تئوریک اقتصادی را نیز مورد توجه قرار داد که در این بسته دیده شده است.
این استاد دانشگاه تهران گفت: چیزی که ما با این بسته پیشنهاد کردیم این است که نباید امنیت اقتصادی را از دیگر حوزه‌های امنیت جدا کرد، نمی‌توان امنیت را در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی جدا کرده و انتظار امنیت در اقتصاد داشته باشیم. 
دبیر شورای عالی اندیشکده‌های سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به اینکه امنیت اقتصادی صرفا موضوع امنیت مؤلفه‌های اقتصادی نیست، بلکه باید روح و تفکر حاکم بر اقتصاد از امنیت برخوردار باشد، افزود: اقتصادی که برآمده از هویت و روح مستقل باشد، در تکانه‌های جهانی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد، اما خلاء فکری و تئوریک در اقتصاد ما احساس می‌شود.

م
کد مطلب: 402406
مرجع : تسنیم