تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹
 
کتاب «اقتصاد مقاومتی، دلایل، موانع و راهکارها» منتشر شد

چرا توصیه‌های اقتصادی رهبر انقلاب جدی گرفته نمی‌شود؟

Share/Save/Bookmark
چرا توصیه‌های اقتصادی رهبر انقلاب جدی گرفته نمی‌شود؟
 
کتاب « اقتصاد مقاومتی؛ دلایل، موانع و راهکارها » به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: کتاب « اقتصاد مقاومتی؛ دلایل، موانع و راهکارها » به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
 
این کتاب که از مجموعه کتاب‌های اندیشنامه و حاصل تلاش پژوهشگران اندیشکده برهان است، در 25 صفحه و در 5 بخش، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.
« نکاتی پیرامون بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی »،
« پیش‌شرطها و راهکارهای اجرای اقتصاد مقاومتی »،
« سه مشکل بزرگ بر سر اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور »،
« چرا توصیه‌های اقتصادی رهبر انقلاب جدی گرفته نمی‌شود؟»،
« نتیجه گیری »،
عناوین بخش‌های 5 گانه این کتاب هستند.
 
در بخشی از  مقدمه این کتاب می‌خوانیم:
« همانند سنت هرساله رهبر انقلاب، ایشان در اولین دقایق تحویل سال 1395 عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل » را بعنوان شعار سال برگزیدند. انتخاب شعار از جانب ایشان و اعلام آن در اولین دقایق تحویل سال توسط رسانه‌ها، می تواند مبنایی برای کلیه‌ی جهت گیری های کشور و بعنوان هدفی میان مدت در برنامه‌ریزیهای کلان و بلندمدت کشور مطرح باشد.
در این راستا، رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از سالها نامگذاری با موضوعات اقتصادی، سال گذشته بعلت قرار گرفتن کشور در مقطع مذاکرات هسته ای و نیاز به پشتیبانی مضاعف ملی از نظام جمهوری اسلامی و دولت، عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» را انتخاب کردند. اما با فرارسیدن سال 1395 ، سلسله نام گذاری های با موضوعات اقتصادی از سوی
رهبر انقلاب استمرار یافت و ایشان برای اولین بار سیاست راهبردی «اقتصاد مقاومتی» را در شعار سال وارد کردند. لذا ایشان عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» را برگزیدند..»
 
 
اقتصاد مقاومتی؛ دلایل، موانع و راهکارها
کد مطلب: 402003
مرجع : اندیشکده برهان