تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹
 
میلیاردها تومان هزینه سفر توریستی مدیران ورزش؛

لشکرکشی کت‌وشلواری‌ها برای فتح مسکو!/ دستگاه‌های نظارتی پاسخگو حراج بیت‌المال باشند

Share/Save/Bookmark
لشکرکشی کت‌وشلواری‌ها برای فتح مسکو!/ دستگاه‌های نظارتی پاسخگو حراج بیت‌المال باشند
 
وقتی رسانه‌ها فهرستی از مسافران نامربوط به جام جهانی را منتشر کردند، پرده‌ای دیگر از هدر رفتن بیت‌المال به نمایش گذاشته شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تا چند روز دیگر رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال در روسیه شروع خواهد شد. حالا تمامی اذهان متوجه این رویداد بزرگ است و بی‌تردید دل آحاد ملت همراه و همسفر با تیمی است که باید خود را برای مصاف‌های دشوار جهانی آماده کند. الان نیز شاگردان کی روش در روسیه به سر می برند تا بتوانند آرزوی دیرینه صعود به مرحله دوم این دیدارها را عملی کنند.
در این بین، انتشار برخی اخبار در رسانه‌ها مبنی بر فهرست بلندبالایی از مسافران غیرمرتبط به جام جهانی، موجی از ملامت و تاسف را در سطح کشور به وجود آورد. اتفاقی که انتظار می‌رفت از اساس کذب باشد و فدراسیون فوتبال یا افراد حاضر در آن فهرست، ماجرا را تکذیب کنند؛ اما نه تنها چنین نشد، بلکه هر روز بر نفرات آن اضافه شد و اکنون خبرها از حضور حدود ۲۰۰ نفر در این کاروان حکایت دارد که یک حساب سرانگشتی، رقمی حدود ۵ میلیارد تومان از بیت المال را نشان می‌دهد. البته، فدراسیون تا این لحطه، نه خبر را تائید کرده و نه تکذیب که همین سکوت، خود گویای بسیاری از ماجراها است.
در این زمینه بیشتر بخوانید:
نمایندگان مجلس به جام جهانی اعزام نمی‌شوند
سفر تفریحی وزارتی‌ها به روسیه در روزهای سخت اقتصادی!
بیچاره ورزش که طفل سرراهی است!
مروری بر این فهرست، نشان می‌دهد عمده افراد، مدیران و کارمندان کت‌وشلواری هستند که مشخص نیست چه ماموریتی در این سفر پرهزینه دارند. این افراد را باید نماد بوروکراسی حجیم و بی در و پیکر ورزش دانست که محصولش، نابه‌سامانی‌ها و آشفتگی‌های همیشگی است. این افراد که از هر صنف و گروهی و از سطوح مختلف مدیرکل تا منشی مدیرکل در آن به چشم می‌خورد، تا کنون چه دستاوردی برای فوتبال کشور داشته‌اند که حالا می‌خواهند در سرزمین تزارها بر افتخاراتشان بیافزایند؟ به راستی، این افراد نماینده چه طبقه‌ای از جامعه خواهند بود و مردم آنها را به چه عنوان خواهند شناخت؟ به یاد بیاوریم که در روزهایی این اشخاص عازم سفر پرهزینه روسیه می‌شوند که کشور با ناملایمات اقتصادی و مردم با مشکلات مالی دست به گریبان هستند.
فلان مدیرکل ورزش و جوانان استانی، بر چه مبنایی به روسیه خواهد رفت؟ نماینده مجلسی که به ادعای خودشان براساس قرعه کشی عازم روسیه خواهد شد، آیا چنین رسالتی دارد که در سفرها، در صف اول باشد؟ خروجی این بهارستان‌نشین‌ها برای فوتبال کشور چه بوده است؟ مدیران وزارت ورزش در روسیه چه ماموریتی خواهند داشت جز خرج کردن دلار و گرفتن حق ماموریت؟ کارمندان و اعضای فدراسیون نیز گویی تشویقی گرفته و در قامت توریست عازم فرنگ می‌شوند؛  پاداشی برای ساختن مخروبه‌ای به نام فوتبال ایران؟
فهرست بلندبالای اعزامی به روسیه که مشرق در حال حاضر بنای واکاوی جزئیات آن را ندارد، واقعیت تلخ فدراسیون فوتبال در دوران مدیریت مهدی تاج است. او که با شعار اصلاحات وارد شد، اکنون به جایی رسیده که میلیاردها تومان را صرف عزیمت توریست‌هایی می‌کند که تنها به دنبال سوغات فرنگ هستند. اینکه لشکرکشی به سرزمین تزارها برای کدامین فتح الفتوح است، سوالی است که اعضای حاضر در لیست، قطعا از خود نپرسیده‌اند. اگر چنین بود، بیت المال اینگونه هدر نمی‌رفت و البته، خواب دستگاه‌های عریض و طویل نظارتی اینقدر سنگین نبود!

م
کد مطلب: 401579
مرجع : مشرق