تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
 

عقده‌گشایی عربستان علیه ایران در رینگ کشتی کچ

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: عربستانی‌ها این بار نیز در لابه‌لای خرج زیاد برای میزبانی از رویداد ورزشی در این کشور، عقده گشایی خود علیه ایران را در لابه‌لای رقابت‌های نمایشی کشتی کج به نمایش گذاشتند.

عربستان این هفته‌ برای اولین بار میزبانی یک رویداد کشتی کج بود. رقابت‌هایی که در ورزشگاه ملک عبدالله شهر جده برگزار شد. عربستان به واسطه اصلاحات خود در ورزش خرج زیادی کرد تا این رویداد بزرگ (Royal Rumble) در این کشور برگزار شود. میزبانی که البته با انتقادات بسیار زیادی همراه بود.

در لابه لای این برنامه که نوعی شوی تلویزیونی برای سرگرم کردن مخاطبان بود، دو ورزشکار ایرانی الاصل با پرچم ایران در کنار رینگ وارد صحنه رقابت شدند و به دست چهار کشتی کج‌ کار آماتور عربستان به شکل تحقیر آمیزی مورد ضرب و شتم (نمایشی) قرار گرفتند. سناریویی که از قبل نوشته و اجرا شده است.

این دو ورزشکار ایرانی در سبک وزن به رقابت می پردازند و چندی پیش نیز عکسی از حسن یزدانی، قهرمان نامدار ایرانی را در آمریکا نشان دادند و به او افتخار کردند!

میزبانی عربستان اما با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بود. برای اولین بار هیچ ورزشکار زنی در رقابت‌های مهم شرکت نداشتند که این اتفاق با انتقاد شدید کاربران سراسر جهان روبرو شد. آنها اعلام کردند چرا باید این مسابقات در جایی برگزار شود که زنان نمی‌توانند در آن رقابت کنند.

هر چند عربستان هزینه زیادی کرد تا با بر عهده گرفتن میزبانی نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد ولی رفتار زشت این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران به نظر می‌رسد انگیزه‌ای برای جبران پول زیادی بوده که شیوخ عرب برای این میزبانی خرج کرده‌اند و کمپانی WWE نیز با وجود همه این انتقادات حاضر شده است بازی‌های خود را در این کشور برگزار کند تا از منابع مالی آن برخوردار شود.د
کد مطلب: 399789
مرجع : ایسنا