تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
 
تولیت آستان قدس رضوی:

عده‌ای در لباس دین و کسوت روحانیت "نگاه سکولار" دارند/ حوزه‌های علمیه باید نگاه انقلابی داشته باشند

Share/Save/Bookmark
عده‌ای در لباس دین و کسوت روحانیت "نگاه سکولار" دارند/ حوزه‌های علمیه باید نگاه انقلابی داشته باشند
 
تولیت آستان قدس رضوی گفت: متأسفانه عده‌ای در لباس دین، نگاه سکولار دارند، این افراد با وجود قرار داشتن در کسوت روحانیت، معتقدند دین در زندگی اجتماعی نباید تأثیر داشته باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با جمعی از علما و طلاب اصفهان، بر لزوم نگاه اسلامی مبتنی بر آموزه‌های پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار علیهم‌السلام در تمام شئون زندگی انسان معاصر تأکید و اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای در لباس دین، نگاه سکولار دارند. این افراد با وجود قرار داشتن در کسوت روحانیت، معتقدند دین در زندگی اجتماعی نباید تأثیر داشته باشد.
وی افزود: در مقابل، نگاه اسلامی می‌گوید دین پاسخ‌گوی تمام نیازهای اجتماعی انسان است و فقه می‌تواند در تمام شئون زندگی آدمی جاری باشد. چنین اشخاصی در زبان از دین سخن می‌گویند اما در قلب و عمل، اعتقادی به کارآمدی دین در عرصه‌های مختلف زندگی ندارند، حوزه‌های علمیه باید نگاه انقلابی داشته باشند تا در فراز و فرودها دچار ایستایی نشوند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگوی پیشرفت مؤمنانه و مستقل است، خاطرنشان کرد: انقلاب می‌خواهد نشان دهد که اسلامِ مقتدر برای سیاست، اقتصاد، اجتماع و رفاه دنیوی و سعادت اخروی مردم، طرح و برنامه پیشرفت دارد.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: حوزه باید برای نیازهای فراوان امروز، برنامه و راه‌حل داشته باشد و با نگاه مسئله‌شناسانه و موضوعی، درصدد پاسخ به مسائل کلان کشور و زندگی مردم برآید.
رئیسی اظهار داشت: استخراج مؤلفه‌های پیشرفت مؤمنانه و رفاه مردم در سایه اسلام و استقلال، کار حوزه‌های علمیه است و اگر حوزه به این وظیفه خود به درستی عمل نکند، الگوی انحرافی و پر هزینه‌ای همچون نسخه سازش را به‌عنوان نسخه‌های معتبر به جامعه تحمیل خواهند کرد.

م
کد مطلب: 382433
مرجع : آستان نیوز