تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۳
 

نیروهای اورژانس در ایستگاه های مترو مستقر می شوند

Share/Save/Bookmark
معاون عملیات اورژانس تاکید کرد: براساس تفاهم نامه اورژانس و مترو تهران که در بهمن ماه گذشته منعقد شد قرار است به زودی نیروهای اورژانس به همراه تجهیزات مورد نیاز در 10 ایستگاه دیگر مستقر شوند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اسماعیل فراهانی در پاسخ به چرایی عدم حضور اورزانس در ایستگاههای مترو گفت: بنا به درخواست شرکت بهره برداری مترو و همکاری آنها، در حال حاضر تیم های اورژانس در دو ایستگاه امام خمینی(ره) و صادقیه به عنوان دو شاهراه اصلی خطوط مترو تهران مستقر هستند و در صورت نیاز اقدام به امداد رسانی می کنند. 
وی ادامه داد: براساس تفاهم نامه اورژانس و مترو تهران که در بهمن ماه گذشته منعقد شد قرار است به زودی نیروهای اورژانس به همراه تجهیزات مورد نیاز در 10 ایستگاه دیگر مستقر شوند. 
معاون عملیات اورژانس در مورد اینکه چرا این استقرار با تاخیر انجام می شود، گفت: شرکت بهره برداری مترو باید فضای مورد نظر را در اختیار  نیروهای ما قرار دهد تا بتوانیم به مسافران مترو در صورت بروز حادثه در کمترین زمان امداد رسانی کنیم. 
فراهانی افزود: در نزدیکی بسیاری از ایستگاههای مترو پایگاه اورژانس وجود دارد به همین دلیل در این ایستگاه ها استقرار نخواهیم داشت و در  صورت بروز حادثه وارد عمل می شویم. 
وی در پاسخ به انتقادات برخی افراد در مورد عدم حضور اورژانس در صحنه حادثه مترو شهرری و اینکه وسایل کمک های اولیه در ایستگاه وجود نداشت، گفت: اولین آمبولانس در کمتر از 4 دقیقه پس از تماس در محل حاضر شد. ضمن اینکه اورژانس هیچ وظیفه ای برای تامین کمک های اولیه ایستگاههای مترو ندارد و وظیفه شرکت مترو است که این تجهیزات را تامین کنند. 
معاون عملیات اورژانس تاکید کرد: تنها در دو ایستگاه که استقرار داریم تجهیزات را تامین کرده و در صورت استقرار در سایر ایستگاه ها این آمادگی را داریم که این تجهیزات  را تامین کنیم. د
کد مطلب: 382327
مرجع : افکارنیوز