تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۱
 

تجمع کامیونداران چابهاری در مقابل فرمانداری به دنبال کمبود شدید سوخت

Share/Save/Bookmark
تجمع کامیونداران چابهاری در مقابل فرمانداری به دنبال کمبود شدید سوخت
 
در پی تجمع کامیونداران چابهاری در مقابل فرمانداری چابهار، نماینده مردم چابهار، کنارک، قصرقند و بخش مرکزی نیکشهر بر حل مشکلات این قشر تاکید کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تمامی کامیون‌داران سطح شهرستان چابهار با مشکل شدید کمبود سوخت مواجه هستند و برای ادامه کار به آنان سوخت داده نمی‌شود که این امر موجب نارضایتی آنان شده است.
نماینده مردم چابهار، کنارک، قصرقند و بخش مرکزی نیکشهر در این زمینه به خبرنگار فارس اظهار کرد: برخی از کامیونداران باری و جابه جا کننده مصالح ساختمانی و شن و ماسه در تماس تلفنی با دفتر اینجانب اظهار داشته اند سوخت تحویلی به آنان جوابگوی حجم فعالیت نیست و الان بیکار شده‌اند.
عبدالغفور ایران نژاد بیان کرد: نباید به بهانه کم یا قطع کردن سوخت عده ای از افراد زحمتکش و جوانان را بیکار کرد و مشکلات بعدی را برای آنان به وجود آورد.
نماینده مردم چابهار، کنارک، قصرقند و بخش مرکزی نیکشهر ادامه داد: کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارزاستان سیستان وبلوچستان در اول اردیبهشت سال 1392 کلیه کامیون‌ها، کمپرسی‌ها، خاور و کامیونت‌ها وغیره نفت سوز را ملزم به نصب جی پی اس (gps) نموده است و هزینه هایی را بر دوش مالکین تحمیل کرده است.
نماینده مردم چابهار، کنارک، قصرقند و بخش مرکزی نیکشهر تصریح کرد: متاسفانه سهمیه سوخت براساس پیماش کار داده نمی شود و هر ماه به بهانه های مختلف سهمیه سوخت کامیونداران را کاهش و یا قطع می کنند.
ایران نژاد از مسئولان شهرستان چابهار، استان و کشور خواست هرچه سریعتر به حل مشکلات سوخت کامیونداران رسیدگی شود.
شماری از رانندگان و صاحبان کامیون های سطح شهرستان چابهار اظهار داشتند: با کمبود شدید سوخت مواجه هستیم و برای ادامه کار مجبوریم خانه نشین شویم.

 
برای شارژ جی پی اس در هر 6ماه از هر کامیون 50 الی 80 هزار تومان اخذ می‌شود
حکیم خدیر یکی از صاحبان سه دستگاه کمپرسی در چابهار اظهار داشت: اداره صنعت، معدن وتجارت کامیون ها را ملزم به نصب دستگاه جی پی اس نموده و هم اینک این کار انجام داده ایم.
وی گفت: برای شارژ جی پی اس در هر شش ماه از هر کامیونی 50 الی 80 هزار تومان اخذ می شود و اگر این کار انجام نشود سوخت قطع و یا کاهش پیدا می‌کند.
لال بخش جدگال نیز گفت: در طرح پیمایش کردن سهمیه سوخت 130 لیتر را به 120 لیتر کاهش و این ماه (خردادماه) به هرکدام از کامیون ها 80 لیتر سوخت تحویل داده اند.
مسلم بالار یکی از رانندگان کمپرسی افزود: هر کمپرسی تا هجدهم هر ماه سهمیه سوختش تمام می شود و باید 10 تا 12 روز هر ماه بیکار و خانه نشین باشد.
ولید جدگال گفت: تمامی کامیونداران و رانندگان دارای گواهینامه هستند ولی متاسفانه اطلاع رسانی لازم برای ثبت نام در سامانه نشده است و اکثر رانندگان از وضع هر روز یک قانون بی اطلاع هستند.
مشکلات کاهش و یا قطع سوخت کامیونداران هیچ ارتباطی به شرکت نفت ندارد
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار نیز اظهار داشت: مشکلات کاهش و یا قطع سوخت کامیونداران این شهرستان هیچ ارتباطی به شرکت نفت ندارد.
مهدی عاطفی افزود: به صاحبان و یا رانندگان کامیون ها، ناوگان مسافری وباری نفتگاز(دیزل) پس از ثبت نام در سامانه www.utcm.ir سهمیه سوخت آنان مشخص و هر ماه کارت های سوخت شارژ و قابل دریافت در جایگاههای سوخت است.
وی با بیان اینکه مسولیت ساماندهی ناوگان حمل و نقل درون شهری و حومه ای به شهرداریها واگذار شده است، خاطرنشان کرد: پس از ثبت نام در سامانه یاد شده رانندگان کامیون ها مدارک لازم و مستندات خود را به شهرداری های مربوطه تحویل تا ثبت نام آنها کامل شود.
وی ادامه داد: بنا به اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور پس از تکمیل ثبت نام نسبت به اصلاح سهمیه سوخت در ماه آتی اقدام خواهد شد و شرکت نفت در هیچ کجا برای کاهش و یا قطع سوخت کامیونداران دخیل نیست.
وی گفت: پس از تکمیل ثبت نام سهمیه هر کامیون مشخص و می توانند از جایگاه ها دریفات نمایند.
وی تصریح کرد: براساس مصوبه هیات وزیران و با امضای معاون ریاست جمهوری ساماندهی سوخت انجام شده است و همه کامیونداران باید با رعایت قوانین و مقررات اقدام کنند تا مشکلی برای فعالیت نداشته باشند.
وی بیان کرد: در سال گذشته به همه کامیون‌داران اعلام شده است تا در سامانه یاد شده ثبت نام کنند و از این اطلاع رسانی چندین ماه گذشته است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار گفت: چنانچه توجهی برای تکمیل مدارک و ثبت نام در سامانه صورت نگیرد تا شهریورماه سوخت کامیون‌ها کاهش و کاملا قطع خواهد شد.
وی عمده مشکلات پیش آمده برای کاهش و یا قطع سهمیه سوخت کامیونداران چابهار را عدم آگاهی کامیونداران از قوانین و مقررات، فاقد سند مالکیت بودن برخی خودروهای سنگین و گازوئیلی، فاقد گواهینامه بودن رانندگان عنوان کرد.

م
 
کد مطلب: 379897
مرجع : فارس