تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳
 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در مراسم خداحافظی:

انقلابی باشید و انقلابی بمانید/ اسلام و انقلاب ارزان به دستمان نرسیده است/ همیشه به فکر مردم آذربایجان خواهم بود

Share/Save/Bookmark
انقلابی باشید و انقلابی بمانید/ اسلام و انقلاب ارزان به دستمان نرسیده است/ همیشه به فکر مردم آذربایجان خواهم بود
 
آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه این اسلام و انقلاب ارزان به دستمان نرسیده، هر روز شاهد تفحص شهدای جدید از هشت سال دفاع مقدس هستیم، گفت: باید با انقلابی ماندن خونشان را پایمال نکنیم و اجازه بی تفاوتی به شهدا را به هیچ کس ندهیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، آیت الله محسن مجتهدشبستری در مراسم وداع با مردم آذربایجان در فرودگاه شهید مدنی تبریز، با قدردانی از حضور گسترده مردمی، اظهار کرد: ابراز احساسات مردم در نماز جمعه، جلسات مردمی برای وداع، نشان از ولایت‌مداری مردم آذربایجان داشته که لطف بزرگی برای من طلبه‌ به حساب می‌آید.

وی اضافه کرد:اینکه با زبان روزه برای بدرقه من به فرودگاه آمده‌اید، بسیار سپاسگزار شما مردم هستم که همیشه در کنار انقلاب و مسؤ‌لان بوده‌اید.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به‌اینکه ماه مبارک رمضان ماه خدا بوده و بسیار برتر از سایر ماه‌هاست، گفت: رمضان ماهی است که نام آن در قرآن آمده همچنین روایت زیادی در مورد آن موجود است و خلاصه باید گفت این ماه، ماه مبارزه با هوای نفس، شستشو از آلودگی گناهان، استغفار از گناهان و خالص شدن است.

وی خطاب به مردم در خصوص عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری برای انقلابی بودن و انقلابی ماندن، گفت: رهبر فرزانه انقلاب تأکید دارند که مدیریت‌ها باید مدیریت‌های انقلابی و جهادی باشد و تمام اقشار مردمی در همه برهه‌ها حاضر بوده و باید نیز حضور داشته باشند.

آیت الله شبستری با تأکید بر اینکه استان آذربایجان‌شرقی استان بسیار حساسی است و دشمن به آن طمع دارد، گفت: البته دشمن طمع به کشور دارد ولی همیشه غیرت و تعصب مردم مخصوصا مردم آذربایجان اجازه توطئه دشمن را نداده و پاسدار خون 200 هزار شهید بوده است.

وی تأکید کرد: این اسلام و انقلاب ارزان به دستمان نرسیده، هر روز شاهد تفحص شهدای جدیدی از هشت سال دفاع مقدس هستیم که باید با انقلابی ماندن خونشان را پایمال نکنیم و اجازه بی‌تفاوتی به شهدا را به هیچ‌کس ندهیم.

خطیب نماز جمعه تبریز به حضور گسترده در نمازهای جمعه و راهپیمایی تأکید کرد و گفت: با اقامه نماز جمعه در کنار امام جمعه جدید که منتخب مقام معظم رهبری است باید نشان دهیم که همیشه دلسوز انقلاب و نظام هستیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم در مملکت، گفت: با اجرای اصل 44 و همت دولت جدید برای حمایت از حل مشکلات مردم و معضل بیکاری، امیدواریم مشکلات رفع شود و توصیه رهبری که اهمیت به درون‌زایی بوده اهمیت داده شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید به اینکه باید جلوی واردات بی‌رویه و قاچاق در کشور گرفته شود تا شاهد رشد اقتصادی در کشور باشیم، افزود: مطابق با تأکیدات مقام معظم رهبری نباید چشم به بیگانه داشته باشیم بلکه باید با اتکاء به‌توان داخلی و تولید داخلی پیش رویم.

وی با طلب حلالیت از مردم آذربایجان، گفت: جدا شدن از شما برایم سخت است، امیدوارم اگر اقدامی در 22 سال انجام گرفته مورد قبول خدا قرار گیرد و اگر کوتاهی شده، عفو بفرمایید.

آیت الله مجتهد‌شبستری با یادآوری اینکه شرط سلامت جسمانی برای امام جمعه مطرح است و من نیز اخیرا نمی‌توانم ایستاده نماز بخوانم، افزود: در فرصت‌های لازم به استان برای تجدید عهد خواهم آمد و اصلا موضوع ناراحتی از مردم آذربایجان مطرح نبوده و همیشه به فکر استان خواهم بود.

 
م
کد مطلب: 377782
مرجع : جهان