تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰
 
اولین نشست مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

تجمع بی‌سابقه 3000 نفری نیروهای انقلاب/تصویب پیش‌نویس مرامنامه جبهه/انتخابات آینده؛ ایستگاه اول حرکت جبهه

Share/Save/Bookmark
 
نخستین نشست مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور ۳ هزار نفر از نیروهای انقلاب از سراسر کشور صبح امروز در مجتمع فرهنگی شهر آفتاب آغاز به کار کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نخستین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه 5 اسفندماه) با حضور بیش از سه هزار نفر از اقشار مختلف مردم در مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب در جوار حرم حضرت امام( ره) آغاز شد.

این مجمع در نشست امروز دو دستور ویژه خواهد داشت، در افتتاحیه این مراسم تصویب مرامنامه و اساسنامه جبهه و انتخاب 31 نفر اعضای شورای مرکزی در دستور کار قرار می‌گیرد.

در نوبت عصر این مجمع نیز هیات‌رئیسه منتخب اعضای شورای مرکزی جلسه مجمع عمومی جبهه مردمی را اداره و نسبت به اجرای بخش دوم انتخاب 10 نامزد برتر ریاست‌جمهوری توسط اکثریت اعضای مجمع عمومی اقدام خواهند کرد.
 
 نخستین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردمی آغاز شد/ تعیین خطوط کلی اجرایی تا 29 اردیبهشت
این کاندیداهای معرفی شده و کسانی که خود اعلام کاندیداتوری کرده‌اند، حدود 50 نفر هستند که به رای همه اعضای مجمع عمومی گذاشته خواهند شد تا 10 نامزد برتر مشخص شود.
 
 نخستین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردمی آغاز شد/ تعیین خطوط کلی اجرایی تا 29 اردیبهشت
 
 
چهره هایی چون حجت‌الاسلام رحیمیان، آیت‌الله موحدی کرمانی، محمدباقر ذوالقدر، محمدرضا باهنر، اسدالله بادامچیان، لاله افتخاری، محمد نبی حبیبی، جوکار، علیرضا مرندی، وحیددستجردی، آل اسحاق، عبدخدایی، شیبانی، میرتاج الدینی، حسین رضازاده، حداد عادل، ابوترابی فرد، زهره الهیان، سبحانی نیا، حاجی بابایی، سیدرضا تقوی، محسن رضایی، زاهدی، قادری، مصباحی مقدم، طالب زاده، الهه راستگو، مجتبی شاکری و ... در این مراسم حضور دارند.
 
قرائت قرآن، پخش صلوات خاصه امام رضا( ع) و ادای احترام به امام و شهدا آغازین بخش مراسم امروز بود.

در ادامه هیّئت مؤسس جبهه شامل بحیی آلِ‌إسحاق، مهدی چمران، خسروی وفا، رحیمیان، روستا ازاد، طالب زاده، مهدی محمدی، مرندی و دستجردی در جایگاه مستقر شدند.
 
نخستین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردمی آغاز شد/ تعیین خطوط کلی اجرایی تا 29 اردیبهشت+تصاویرحجت‌الاسلام رحیمیان: مطالبات برحق رهبر معظم انقلاب عموما بر زمین مانده است/ این جبهه حزب جدیدی نیست

رئیس هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: این جبهه حزب جدیدی نیست و نمی‌خواهیم پدرانه برای احزاب و گروه‌ها نقش ایفا کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین رحیمیان رئیس هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی صبح امروز در نخستین مجمع ملی این جبهه مردمی که در مجموعه شهر آفتاب در حال برگزاری است، گفت: برگزاری اولین مجمع این جبهه در جوار مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و بزرگ‌ترین مجموعه شهدای جهان که 33 هزار شهید در بهشت زهرا مدفون هستند، امری مبارک است.

وی تصریح کرد: آنچه موجب حضور نیروهای انقلاب با این جبهه شده، به دلیل دو مسئله است که باعث شده انگیزه‌ای شود تا هزاران هزار نفر در سراسر ایران با اشتیاق به این جبهه بپیوندند.
 
 پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویر
 
 
رئیس هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دغدغه‌ها باعث شده تا در شرایط فعلی جبهه مردمی نیروهای انقلاب شکل بگیرد، گفت: نگرانی اول دلبستگی و امید به دشمن، نگرانی از عدم توجه به عدم تمرکز بر معیشت مردم، گرفتاری اقتصادی مردم و اشتغال و امثال این گرفتاری‌ها در جامعه است.
 
 نخستین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردمی آغاز شد/ تعیین خطوط کلی اجرایی تا 29 اردیبهشت+تصاویر
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان ادامه داد: در حالی که نظام اسلامی در درجه اول هدف و فلسفه وجودیش خدمت به مردم و رفع کاستی‌های مردم است.

وی دغدغه دوم برای شکل‌گیری جبهه مردمی نیروهای انقلاب را بر زمین ماندن مطالبات رهبری دانست و عنوان کرد: آنجا که رهبر معظم انقلاب اظهار نگرانی و مطالبه کردند، کارها بر زمین مانده که نمونه‌های آن اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی، مشکلات فضای مجازی و ده‌ها مطالبه دیگر رهبر معظم انقلاب همچنان بر زمین مانده است.

رئیس هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: نگرانی‌هایی از یکسو درباره جابجایی ارزش‌ها با ضدارزش‌ها و از سوی دیگر اعتقاد بر اینکه تنها راه درمان این دردها، مسئله وحدت و همدلی و همسویی مجموعه نیروهای انقلاب است، دلیل شکل‌گیری این جبهه بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان ادامه داد: دردمندان و دغدغه‌مندان و همه مومنانی که نگران آینده کشور و انقلاب هستند به این نتیجه رسیدند که باید دور هم و گرد یک جبهه جمع شوند و متحد شوند و به حل و فصل مسائل بپردازند.

وی با بیان اینکه این جبهه یک حزب جدید نیست، گفت: این جبهه به این دلیل حزب جدید نیست که خدای نکرده مشکلات و انشقاقی بر انشقاق‌های دیگر نیفزاید، بلکه این جبهه یک حلقه وصل، محل اتصال و پیوند بین همه نیروهای انقلاب است.
 
 نخستین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردمی آغاز شد/ تعیین خطوط کلی اجرایی تا 29 اردیبهشت+تصاویر
 
رئیس هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: این جبهه نقش پدری ندارد، بلکه برادرانه به دنبال حل دغدغه‌های موجود است.

وی تصریح کرد: این جبهه سعی دارد احزاب، جناح‌ها و اقوام را حول محور انقلاب، خط امام، پیروی از مقام ولایت و رهبری منسجم کند تا در راه رضای خدا و برای رفع مشکلات قدم برداشته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان ادامه داد: تاسیس جبهه یک کار جدیدی بود که تاکنون شکل نگرفته بود و امیدواریم این راه برای همیشه در جامعه استمرار یابد.
 
 نخستین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردمی آغاز شد/ تعیین خطوط کلی اجرایی تا 29 اردیبهشت+تصاویر
 
رئیس هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 و انتخابات شهر و روستا، گفت: هر چند این انتخابات پیش رو ایستگاه اول این جبهه است، اما اصل حرکت، انسجام نیروهای انقلاب زیر چتر مقام ولایت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان ادامه داد: این راه، راهی است که برای عبور از مشکلات آن باید وحدت ایجاد شود و آنچه در این ایستگاه باید مورد توجه قرار گیرد رسیدن به بهترین گزینه اصلح از میان گزینه‌ها برای جایگاه مسئولیت اجرایی کشور است.

وی در پایان تصریح کرد: آنچه که نتوانست ملت ایران را در برابر تحریم‌های فلج‌کننده از پای در بیاورد، خط و مشی و زندگی بنیانگذار انقلاب اسلامی بود؛ همان شخصی که در منزلی استیجاری، موکتی را پهن کرده بود و از میهمانان میزبانی می‌کرد. 
 
قرائت متن سوگندنامه جبهه مردمی انقلاب اسلامی توسط حجت‌الاسلام رحیمیان

متن سوگندنامه جبهه مردمی انقلاب اسلامی در مجمع ملی این جبهه که امروز در مجموعه شهر آفتاب تهران برگزار شد، توسط حجت‌الاسلام محمد رحیمیان رئیس هیأت مؤسس این جبهه قرائت شد و حضار نیز آن را قرائت کردند.

متن سوگندنامه بدین شرح است: «من بعنوان عضو مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی،  با اعتقاد و ایمان راسخ به خداوند قادر متعال در برابر قرآن مجید و در پیشگاه شهیدان انقلاب به ذات اقدس الهی سوگند یاد میکنم که دوشاش برادران و خواهرانم در این جبهه تمام توان خود را برای پاسداری از انقلاب اسلامی و ترویج و تعمیق گفتمان انقلاب و مکتب امام خمینی و اندیشه های مقام معظم رهبری و ادامه راه شهیدان به کار بندم و از تلاش و مبارزه برای اجرای فرامین معظم له و خدمت به مردم و محروم و مستضعفان و رفع فقر و فساد و تبعیض و تحفق عدالت و پیشرفت کشور عزیزمان ایران و مبارزه مستمر با ظلم و ظالم دمی نیاسم.

وحدت و انسجام درون جبهه انقلاب را ارج نهم و از هرگونه اقدام وحدت کشن و مخالف مبانی رهبری و اصول و ارزش های اسلامی و اخلاقی و آنچه در مرامنامه جبهه منعکس است اجتناب نمایم.»
 
حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردم در اولین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی/ رحیمیان: این جبهه نقش پدری ندارد، بلکه برادرانه به دنبال حل مشکلات است 
 
 
حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردم در اولین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی/ رحیمیان: این جبهه نقش پدری ندارد، بلکه برادرانه به دنبال حل مشکلات است آیت‌الله موحدی‌کرمانی:«آمریکاستیزی» ویژگی‌ الزامی رئیس‌جمهور آینده است/ رئیس دولت باید مردم را به نزدیکان خود ترجیح دهد

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز آمریکاستیزی را از ویژگی‌های الزامی رئیس‌جمهور آینده کشور دانست و گفت: رئیس‌جمهور آینده باید شجاع باشد و مردم را به نزدیکان خود ترجیح دهد.

 آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز صبح امروز در نخستین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که در مجموعه شهر آفتاب برگزار شد، گفت: بنده از تشکیل چنین جمع دلسوز، انقلابی، بصیر و آگاه که برای انجام یکی از مهمترین مسائل انقلاب جمع شده‌اند و خود را برای امر مهم انتخابات ریاست جمهوری آماده کرده‌اند، خرسندم.

 دبیرکل جامعه روحانیت مبارز افزود: خوشحالم که این توفیق نصیب این حقیر شد که در جمع شما اعضا و چهره‌های نورانی حضور یابم.

وی با بیان اینکه مردم نشان دادند که حقیقتا بصیر، موقعیت‌شناس و وظیفه‌شناس هستند، افزود: مردم با بصیرت راه صحیح را تشخیص می‌دهند و برای رسیدن به اهداف مقدس راه صحیح را انتخاب می‌کنند که نمونه‌های راهپیمایی عظیم 22 بهمن و حضور سر صندوق‌های رای است و اینک چنین جنبشی برای انجام یکی از برنامه‌های بسیار خطیر یعنی انتخابات ریاست‌جمهوری است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در بیان شاخص‌های کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: کسانی که کاندیدا می‌شوند به دلیل اینکه از فیلتر شورای نگهبان عبور می‌کنند، باید گفت که همه‌شان سالم هستند، اما عقل، دین و تجربه به ما نشان می‌دهد که باید اصلح را انتخاب کنیم.
 
پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویر 
 
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: کار خوبی که جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برای اولین بار انجام داده، انتخاب از پایین به بالا بوده، یعنی از مردم شروع کرده‌ و از مردم خواسته که شما تصمیم بگیرید چه کسی رئیس‌جمهور باشد و دستور از بالا نیامده، بلکه از متن مردم این حرکت شروع شده و شما اعضا و نمایندگان این مردم انقلابی هستید.

وی خطاب به موسسان و اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: شما به عنوان نماینده مردم ایران جمع شدید تا در این زمینه تصمیم بگیرید و در نهایت رئیس‌جمهور را انتخاب کنید، البته در این زمینه روحانیت احساس وظیفه می‌کند و باید با شما همراه باشد و همراه نیز هست. روحانیت باید به شما کمک کند و این کار را انجام می‌دهد و از هر آنچه که بیانش را لازم می‌داند مضایقه نخواهد کرد و حمایت خودش را انجام می‌دهد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تصریح کرد: علما و روحانیت از خودشان هیچ ندارند و آنچه که دارند به تعبیر معروفی، سخن انبیاست و موظفند این سخن و پیام را به گوش مردم برسانند، مخصوصا در مسائل مهم اجتماعی باید این کار انجام شود.

امام جمعه موقت تهران به ذکر روایتی از ائمه اشاره کرد و گفت: روایت است که هر وقت برای‌تان امری مشتبه شد، به قرآن مراجعه کنید و آن کسی که متخصص در امر قرآن است، علمای ربانی هستند.
 
پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویر 
 
وی ضمن تبریک به اعضا و هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به دلیل تشکیل این جبهه، تصریح کرد: ارزش عمل شما بسیار بالاست، شما جمع شدید تا سرنوشت کشور را برای 4 سال رقم بزنید، شما تجمع کردید که نفر دوم این کشور را انتخاب کنید که این نکته بسیار مهم است، نفر اول مقام معظم رهبری است و نفر دوم در سراسر کشور این آقاست که به عنوان رئیس‌جمهور توسط شما انتخاب می‌شود.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی اضافه کرد: نفر دوم یعنی کسی که برای سرنوشت کشور بعد از مقام معظم رهبری تلاش دارد و بزرگ‌ترین کسی است که تصمیم می‌گیرد، اما تصمیماتش در مقام اجراست.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز  با تاکید بر اینکه رئیس قوه مجریه باید منویات، فرامین و دستورات رهبر و سیاست‌های کلی ایشان را اجرا کند، اظهار داشت: رئیس قوه مجریه باید از هوا و هوس دور و کسی باشد که نسبت به اسلام بینش قوی داشته و همانند رهبر ساده‌زیست باشد، او باید اشداء علی الکفار باشد و باور کند که آمریکا دشمن است؛ باید چنین فردی توسط شما انتخاب شود.

وی به بیان دیگر شاخص‌های رئیس قوه مجریه اشاره کرد و افزود: باید رئیس قوه مجریه نسبت به مردم مهربان باشد و درد مردم را درد خود بداند و از فقر مردم ناراحت شود و از بیکاری مردم رنج ببرد و از گرفتاری آنها غصه بخورد؛ او باید به سیاست دنیا آشنا باشد و از حب دنیا دلش خالی بوده و مردم را به خویشاوندان و باند خودش ترجیح دهد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی ولایت فقیه را عمود خیمه نظام دانست و اظهار کرد: تا امروز هر توفیقی که به دست آوردیم، به واسطه تبعیت از ولایت بوده است، دیروز تابع امام(ره) بودیم و امروز نیز تابع رهبری هستیم و به همین دلیل بینی دشمن را به خاک مالیدیم که نتوانست هیچ غلطی کند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: باید هر کسی که به عنوان رئیس مقام اجرا انتخاب می‌شود، در عمل و نه در شعار تابع محض رهبر انقلاب باشد.

وی با تاکید بر اینکه پیاده کردن منویات رهبری وظیفه هر 3 قوه است، افزود: اجرای منویات ایشان برای قوه مجریه مهمتر است. ما به برکت تبعیت از رهبری توانستیم تمامی توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم و از گرد پای ظلمانی و مخوف خود را به ساحل برسانیم، منتخب شما در جبهه مردمی باید این چنین باشد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز  اضافه کرد: به خوبی می‌دانیم که بیانات امام و رهبری برای‌مان روشن شده و آن فردی که می‌تواند در این مسیر قرار گیرد، باید چه شرایطی داشته باشد. از خداوند می‌خواهم که به همه شما کمک کند، زیرا این وعده الهی است و به شما کمک خواهد کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید این انقلاب که خون‌های بسیاری برای آن ریخته شده را حفظ کنیم و از خداوند متعال برای شما توفیق فراوان مسئلت می‌کنم، کارتان را با اخلاص شروع کنید.
 
حضور ۳ هزار نفر از اقشار مردم در اولین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی/ رحیمیان: این جبهه نقش پدری ندارد، بلکه برادرانه به دنبال حل مشکلات است وحیددستجردی: شرایط امروز کشور نیازمند تغییر است/ «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» برای پاسخ به دغدغه‌های رهبری است

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: مردم انقلاب کردند که فرهنگ و عزت اسلامی در کشور جاری شود و شرایط امروز کشور نیازمند تغییر است.

مرضیه وحیددستجردی سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی صبح امروز در نخستین مجمع ملی این جبهه که در مجموعه شهر آفتاب تهران برگزار شد، گفت: 5 دی‌ماه امسال جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با هدف بازگشت به آرمان‌های انقلاب و مردم تشکیل شد که بیانیه تشکیل آن نیز قرائت شد.

    +جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از آغاز تاکنون

وی افزود: تشکیل این جبهه با توجه به مشکلات کشور و تهدیدات بین‌المللی و تاکیدات و سفارشات و هشدارهای پی در پی مقام معظم رهبری بود.

وحید دستجردی گفت: تشکیل نیروهای مردمی انقلاب اسلامی در حقیقت پاسخی بود به دغدغه‌های رهبر انقلاب که ما پیام ایشان را شنیدیم. این مردم انقلاب کردند که احکام اسلامی حاکم باشد و از یک رفاه نسبی اجتماعی برخوردار باشند و فرهنگ و عزت اسلامی در کشور حاکم باشد.

وی ادامه داد: اما آنچه امروز می‌بینیم بایستی تغییر کند و این کار جز با وحدت نیروهای انقلابی و مردمی که متاسفانه روز به روز به کنار رانده می‌شوند، میسر نیست.
 
 آیت الله موحدی کرمانی: رئیس دولت باید مردم را به نزدیکان خود ترجیح دهد/ دستجردی: «جبهه مردمی» برای پاسخ به دغدغه‌های رهبری است+تصاویر
 
عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، تصریح کرد: مشکلات ناشی از بیکاری و رکود بی‌سابقه در کشور و مشکلات اجتماعی را شاهد هستیم و بایستی برای حل آنها دست به دست هم دهیم تا مشکلات اجرایی غیرکارآمد با کمک مردم و روحیه انقلابی‌گری حل شود.

وحیددستجردی افزود: به دنبال اعلام موجودیت حرکت مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در 5 دی‌ماه امسال، برای اولین بار بعد از 4 دهه مجامع شهرستانی تشکیل دادیم تا از تمرکزگرایی در مرکز خارج شویم. در بیش از 450 شهرستان مجامعی تشکیل شد تا نیروهای مردمی کنار گذاشته نشوند؛ همچنین برای شهرستان‌های 20 هزار نفره یک نماینده انتخاب شد.

وی ادامه داد: پس از آن مجامع استانی تشکیل شد و در هر استان از افراد شاخص انقلابی آن دعوت شد تا با تشکیل مجامع 25 نفری و انتخابات استانی از هر استان 8 نفر را انتخاب کنند که امروز شاهد حضور آنها هستیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین ما 27 قشر در کشور را شناسایی کردیم که اینها نیز مجامع مخصوص خود را تشکیل دادند و با انتخابات صورت گرفته در این مجامع ما 600 نفر را به عنوان نمایندگان اقشار در مراسم امروز داریم.

وحیددستجردی با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: تقریبا تمام شخصیت‌های ملی از این جبهه اعلام حمایت کردند که از این میان نیز 160 نفر در مجمع ملی این حزب حضور دارند.

وی ادامه داد: اعضای هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب تاکنون بیش از 20 جلسه برگزار کردند تا اساسنامه، مرامنامه، راهکارهای اصولی مجمع و خصوصیات کاندیداهای ریاست‌جمهوری مورد نظر جبهه را مشخص کنند.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه از ابتدا بنای کار جبهه بر این بود که کار با نظارت علما انجام شود، عنوان کرد: همه اسناد بالادستی جبهه با نظارت و رضایت علمای بزرگوار و تایید آنها در سامانه جمعی جبهه برای اظهارنظر و ارشاد هیئت موسس قرار داده شده است.
 
 آیت الله موحدی کرمانی: رئیس دولت باید مردم را به نزدیکان خود ترجیح دهد/ دستجردی: «جبهه مردمی» برای پاسخ به دغدغه‌های رهبری است+تصاویر
 
 
وحیددستجردی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مجمع امروز در حقیقت برگرفته از 50 هزار نفر از افراد شاخص انقلابی در سراسر کشور است که افراد حاضر به عنوان نمایندگان آنان در این جلسه حاضر شدند تا به هدف اصلی این مجمع عمومی و ملی و مردم دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: امروز در این مجمع بایستی در مورد اساسنامه و مرامنامه از حضار محترم نظر بخواهیم و انتخابات شورای مرکزی و جبهه و بعد از آن انتخابات کاندیدای مورد نظر را انجام دهیم.

سخنگوی هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان نوآوری‌های صورت گرفته در جبهه مردمی نیروهای انقلاب، تصریح کرد: برای اولین بار است که این جبهه کار را از پایین به بالا انجام می‌دهد که کار نو و بی‌بدیلی است و شهرستان‌ها حضور جدی‌تری نسبت به مرکز دارند و همه کارها نیز به جای آنکه پشت درهای بسته باشد، در پیش چشم مردم است.

وحیددستجردی در پایان تاکید کرد: این اولین بار است که اعضای هیئت موسس یک جبهه خودشان را در معرض رای مردم قرار می‌دهند. در زیرمجموعه‌های جبهه، کمیته‌های متعددی تشکیل شده و جبهه فقط به انتخابات ریاست‌جمهوری بسنده نکند، بلکه یک تشکیلات برای پایداری انقلاب اسلامی باشد.
 
قرائت متن سوگندنامه جبهه مردمی انقلاب اسلامی/ موحدی: انتخاب از پائین به بالا امتیاز این مجمع/ رحیمیان: جبهه مردمی حلقه وصل نیروهای انقلاب است+تصاویرآیت‌الله موحدی کرمانی در جمع خبرنگاران:
 
جامعه روحانیت مبارز، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را کاملاً تایید می‌کند

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: جامعه روحانیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را کاملا تایید می‌کند و آن را حرکت ارزنده‌ای می‌داند و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، لذا آنچه را تصمیم بگیرند تایید می‌کنیم.

آیت الله محمد علی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز امروز و در حاشیه اولین نشست مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ممیزه این جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی این است که حرکت آن از پایین به بالاست و آنچه تصویب می‌شود مصوبه مردمی است.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: مشکلات مردم زیاد است و اهم آن بیکاری، رکورد و عدم بهره گیری از امکانات کشور است.
 
 پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویر
 
وی تصریح کرد: جامعه روحانیت این حرکت را کاملا تایید می‌کند و آن را حرکت ارزنده‌ای می‌داند و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد لذا آنچه را تصمیم بگیرند تایید می‌کنیم.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: امیدواریم اگر گروهی به این جبهه مردمی نپیوسته به آن بپیوندد چرا که این حرکت با اخلاص شروع شده و همه نیروهای انقلابی مخلص به این جبهه می‌پیوندند.

 قرائت متن سوگندنامه جبهه مردمی انقلاب اسلامی/ موحدی: انتخاب از پائین به بالا امتیاز این مجمع/ رحیمیان: جبهه مردمی حلقه وصل نیروهای انقلاب است+تصاویرحبیبی در جمع خبرنگاران:
 
حزب موتلفه از سازوکار «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» حمایت می‌کند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: این حزب از حرکت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و سازوکار آن حمایت می‌کند.

 محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی صبح امروز در حاشیه نخستین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران درباره  سازوکار جبهه مردمی، گفت: ما از قبل اعلام کرده بودیم که از انجام این حرکت استقبال می‌کنیم و معتقدیم اصل هدف که ائتلاف نیروهای معتقد به انقلاب است، خوب و مقدس است.

وی افزود: از حرکت این جبهه و سازوکار آن حمایت می‌کنیم.
 
قرائت متن سوگندنامه جبهه مردمی انقلاب اسلامی/ موحدی: انتخاب از پائین به بالا امتیاز این مجمع/ رحیمیان: جبهه مردمی حلقه وصل نیروهای انقلاب است+تصاویرحاجی‌بابایی در جمع خبرنگاران:

کاندید نهایی جبهه مردمی نیروی انقلاب اسلامی را مردم مشخص می‌کنند

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: کاندید نهایی جبهه مردمی نیروی انقلاب اسلامی را مردم مشخص می‌کند.
 
حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در حاشیه مجمع عمومی ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در شهر آفتاب در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که با تفکر و اندیشه‌ای که اعلام شد مردم تصمیم بگیرند.

وی افزود: اگر مردم تصمیم گرفتند که هر فرد و یا شخصی برای دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کنند قطعا آن شخص می‌تواند موفق باشد.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: شخص تعیین شده از سوی مردم باید یک تیم کاری قدرتمند را معرفی کند و به میدان بیاورد تا مشکلات کشور و مردم را حل و رفع کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی  در پاسخ به این پرسش که به نظر شما میثاق‌نامه از اعضا تا چه اندازه می‌تواند تجربه‌های شکست گذشته را جبران کند، تصریح کرد: اینها همه نشان از این دارد که در گذشته ضعف‌هایی وجود داشت چون جامعه ما این را نمی‌پذیرد که ما یک الی دو نفر را به مردم معرفی کنیم و بعد به آنها بگوییم که تکلیف شده شما به این افراد رأی بدهید.
 
 پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویر
 
وی مشخص کردن کاندیدای نهایی تکلیف خود مردم با شاخص‌ها و معیارهای آنها است و هر فردی که مردم برای رای دادن به وی جمع‌بندی کرده‌اند قطعا دارای پشتیبان خوبی خواهد بود.

حاجی بابایی به برخی از مشکلات جامعه اشاره و تاکید کرد: چگونه می‌توان تحمل کرد که یک مستمری بگیر کمیته امداد 80 هزار تومان و یک نفر هم با مستمری 100 میلیون راضی نشود و بگوید هنوز حق من داده نشده است. بنابراین نظام را با این نحوه و مدل نمی‌توان ادامه داد و باید اصلاح شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فاصله طبقاتی بین مردم باید به اندازه تعریف شده باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که کاندیدای نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی چه زمانی مشخص خواهد شد، گفت: نباید منتظر این بود که طی روزهای آینده کاندیدای نهایی مشخص شود بلکه تا روز رای‌گیری هر لحظه ممکن است برنامه، تصمیم و موقعیت خاص وجود داشته باشد.

حاجی بابایی درباره مذاکره با جبهه پایداری نیز خاطرنشان کرد: همه تلاش‌ها برای تعامل و مذاکره با عزیزانمان به کار گرفته شده است، چون باید همه در یک جبهه واحد حرکت کنند. ما امیدواریم که این موفقیت شکل بگیرد. 
 
قرائت متن سوگندنامه جبهه مردمی انقلاب اسلامی/ موحدی: انتخاب از پائین به بالا امتیاز این مجمع/ رحیمیان: جبهه مردمی حلقه وصل نیروهای انقلاب است+تصاویرمحسن رضایی در جمع خبرنگاران

امروز وحدت نیروهای انقلاب اسلامی مهم‌تر از کاندیداتوری است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز وحدت نیروهای انقلاب اسلامی مهم تر از کاندیداتوری است، لذا از همه نیروهای انقلابی می‌خواهم وحدت کنند و دست به‌دست هم دهند و مشکلات را حل کنند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز پنجشنبه پنجم اسفند در حاشیه  اولین نشست مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که در مجموعه شهر آفتاب تهران برگزار می‌شود در جمع خبرنگاران گفت: امروز برای من وحدت نیروهای انقلاب اسلامی مهم‌تر از کاندیداتوری است.

رضایی ادامه داد: از این رو از همه نیروهای انقلابی می‌خواهم وحدت کنند و دست به‌دست هم دهند و مشکلات را حل کنند. 
 
 
مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ رضایی:وحدت نیروهای انقلاب مهم‌تر از کاندیداتوری است+تصاویرپیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد
پیش نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد.
پیش نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در نخستین مجمع ملی این مجمع تصویب شد. متن کامل این مرامنامه به شرح ذیل است:
انقلاب اسلامی ایران با تجربه ای که از سالها حاکمیت جمهوری اسلامی کسب کرده به سرمایهای ارزشمند از دستاوردهای فکری و عملی دست یافته است. هر اندازه که میدان تاثیر و عمق نفوذ انقلاب اسلامی افزون تر میشود، چالشهای پیش روی انقلاب نیز جدیتر و سازمان یافته‌تر می‌شود. در چنین شرایطی نیاز به سازماندهی جدیدی در نیروهای انقلاب اسلامی به نحوی که بتواند وحدت همه نیروها و تشکلهای انقلابی، بصیرت ژرفتر و مشارکت هوشمندانهتر مردم را تامین کند احساس می‌شود. جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بر پایه درک عمیق شرایط موجود برای گشودن راهی هموارتر به سوی آیندهای بهتر تشکیل شده است.
الف- مبانی اعتقادی:
اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مبانی پنجگانه زیر اعتقاد و ایمان راسخ دارند و حاضرند در راه آنها تلاش و تا بذل جان فداکاری نمایند.
 1- اسلام ناب محمدی؛ بدان گونه که در اندیشههای امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) متجلی شده و در آثار و افکار شاگردان راستین و پرورش یافتگان مکتب امام خمینی (ره)  تبیین گشته است.
2-  انقلاب اسلامی؛ آن حقیقت زنده و جاری که از نهضت امام خمینی(ره) در سال 1342  آغاز و در بیست و دوم 1357 به پیروزی رسید و با امداد و نصرت الهی تا انقلاب جهانی امام عصر ارواحنا له الفداء استمرار 1357 بهمن توقف نمیپذیرد و انشاالله زمینه ساز ظهور آن حضرت خواهد بود. این امر، به عنوان ثمره و ، خواهد داشت دستاورد ایمان و اعتقادات مردم در عرصه سیاسی و اجتماعی است و جبهه خود را متعهد به حفظ، تقویت و تداوم آن میداند.
3-  نظام جمهوری اسلامی؛ که حکومتی برخاسته از مبانی انقلاب اسلامی و مبتنی بر اسلام و مردم سالاری دینی است و اصول و مبانی آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مشخص شده، الگوی مطلوب حکمرانی از نظر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است.
4- ولایت فقیه عادل جامع الشرائط؛ به عنوان محور و آموزه اصلی فلسفه سیاسی اسلام، اصل اصیل و اساسی اعتقادی و سیاسی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است که در آغاز نهضت اسلامی و در پیروزی انقلاب، در اطاعت از امام خمینی ظهور یافت و امروز در اطاعت از رهنمودهای حضرت آیت الله خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی تحقق یافته است.
5-  خدمت به مردم؛ مقصود از بعثت انبیاء و حاصل از تلاش پیشوایان دین برای تشکیل حکومت اسلامی دست، یافتن به سعادت مردم، خدمت به آنها و تامین اعتلای معنوی و رفاه مادی جامعه به همراه ترویج اخلاق و فضائل انسانی بوده است.
ب- ارزش های اساسی:
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اعتقاد کامل به مبانی اعتقادی، به ارزشهای زیر که برآمده از آموزههای دینی و فرهنگ انقلاب اسلامی و نمایانگر فرهنگ عمومی جبهه و معرف هویت آن است، عمیقاً باور و التزام دارد:
1-  تقوا محوری و اخلاق مداری؛ عمل به اوامر و نواهی الهی و موازین اخلاق اسلامی
 2- دفاع از انقلاب اسلامی؛ ایستادگی بر گفتمان انقلاب، مکتب امام خمینی(ره) و اندیشه سیاسی مقام معظم رهبری(مدظله)
3-  استقلال طلبی؛ عزتمندی و ایستادگی در مقابل قدرتهای سلطهگر و تمامیتخواه جهانی و منطقه‌ای
4- آزادی خواهی؛ آزادگی و دفاع از آزادیهای مشروع انسان‌ها
5-  مردم محوری؛ از مردم، با مردم و برای مردم بودن؛ دغدغه خدمت صادقانه به مردم و اهتمام به حل مشکلات آنها
6-  عدالت خواهی؛ مبارزه با تبعیض و بی عدالتی و دفاع از حقوق عامه
7-  استکبار ستیزی؛ مبارزه دائمی با استکبار و حمایت از مظلومان و مستضفعان جهان و مقاومت اسلامی
8-  کرامت انسانی؛ پاسداشت منزلت و حقوق اسلامی- انسانی بشر
9- آرمان خواهی؛ تعالی طلبی، چشم دوختن به افقهای دور و قله‌های بلند تعالی و پیشرفت
10- وحدت گرایی؛ جذب حداکثری و دفع حداقلی
  11- قانون گرایی؛ نظم‌پذیری و انضباط تشکیلاتی
12-  مشارکت پذیری؛ جمع‌گرایی و پایبندی به عقل جمعی در تصمیم‌گیری و اقدام
13-  ایثارگری و فداکاری؛ ترجیح منافع و مصالح ملی بر منافع شخصی، گروهی و طایف‌های
14- تحول خواهی؛ نوگرایی و مبارزه با ایستایی و کهنگی
15- جوان گرایی؛ اقبال به نشاط، انرژی، امید، صفا و اخلاص جوانان
16- شایسته سالاری؛ شایسته گزینی، شایسته پروری و محوریت سرمایه انسانی
17- مسئولیت پذیری؛ داوطلبی و پیشگامی در انجام مأموریت و خدمت
18- نقادی و نقد پذیری؛ نقد منصفانه امور و پذیرش انتقادهای مشفقانه
ج- اصول سیاست ورزی:
رفتار سیاسی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مبتنی بر اصول زیر است:
1- تلازم سیاست و دیانت(سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست) و حاکمیت تقوا و اخلاق 1 اسلامی بر رفتار سیاسی
2- مرزبندی، شدت و ایستادگی در برابر دشمنان و رحمت، شفقت و مصادقت با مردم، دوستان وهمراهان
3- حفاظت و صیانت از اصل نظام جمهوری اسلامی و ارکان آن و مبارزه بی امان برای رفع نقص‌ها، و اصلاح ضعف‌ها و ناکارآمدی‌های آن
4- وحدت گرائی، فراجناحی بودن و عبور از دسته‌بندی‌های تفرقه آمیز قبیله‌ای به نحوی که بتواند موجبات هم افزایی و فعالیت همه نیروها و تشکل های معتقد به مبانی انقلاب اسلامی را فراهم آورد.
5- فساد ستیزی و مبارزه بی امان با علل، عوامل و مظاهر فساد
6- ترکیب تجربه، مهارت و پختگی نسل اول و دوم انقلاب، با نشاط، تحرک و انرژی جوانان (نسل سوم)
7- مردمی بودن که مستلزم گستردگی حضور جبهه در سراسر کشور و ایجاد زمینه‌های لازم برای مشارکت همه قشرهای مردم در تعیین سرنوشت، سازندگی، پیشرفت کشور و تصمیم گیریهای مهم سیاسی است.
8- مدیریت بهروز و کارآمد مبتنی بر روشهای نوین علمی و تیکه بر دانش و مهارت نخبگان و متخصصان و 8 بهره‌گیری از دستاوردهای جدید آنها در اداره شئون مختلف کشور
د- اصول حاکم بر برنامه های عملی
سیاست‌های کلی نظام که با اشراف و هدایت مقام معظم رهبری تدوین و به تأیید و یا تصویب معظم له رسیده است، منظومه جامعی از ارزش‌ها، سیاست‌ها و راهبردهای اداره امور کشور در حوزه‌های مختلف است که در بسیاری موارد توسط دولت‌ها به مرحله اجرا نرسیده و یا به درستی اجرانشده‌اند.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اجرای مفاد سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری را راه حل بسیاری از مشکلات کشور دانسته و بر اجرای آن توسط دولت ها و دستگاه‌ها تأکید و پیگیری می‌نماید.
 1- چشم انداز: جمهوری اسلامی ایران درافق 1404
2- اقتصاد: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، اصل 2 قانون اساسی، اشتغال، تولید ملی و حمایت از کار و 44 سرمایه ایرانی، انرژی، امنیت اقتصادی، مسکن، کشاورزی، صنعت، اصلاح الگوی مصرف، منابع طبیعی، منابع آب، معدن، حمل ونقل، سرمایه گذاری، مالی، سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه، محیط زیست
3- مدیریت و برنامه‌ریزی: سیاستهای کلی مدیریت و نظام اداری، آمایش سرزمین، سیاست‌های کلی برنامه‌های پنج‌ساله
4- فرهنگ و ارتباطات: نقشه مهندسی فرهنگی کشور، سیاست‌های کلی شبکه‌های اطلاع رسانی رایانهای، ارتباطات مخابراتی وپستی، ترویج وتحکیم فرهنگ اخلاق، فرهنگ ایثار وجهاد، امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات.
5- اجتماعی: سیاست‌های کلی خانواده، شهرسازی، اقوام ومذاهب، مشارکت اجتماعی، مبارزه با مواد مخدر، سلامت، جمعیت، وحدت و همبستگی ملی.
6- قضائی: سیاست‌های کلی قضائی با تاکید بر سلامیت دستگاه قضایی، حفظ شان و استقلال قوه قضاییه و دفاع از حقوق و کرامت انسانی شهروندان
7- امنیت و دفاع: سیاست‌های کلی امنیت ملی در پنج حوزه (داخلی، خارجی، دفاعی، فرهنگی واقتصادی) پدافند غیرعامل، خودکفائی دفاعی و امنیتی با تاکید بر تقویت نیروهای حافظ نظم و امنیت و رزمندگان مدافع امنیت کشور در خارج از مرزها
8 - علم وفناوری: نقشه جامع علمی کشور، سیاست‌های کلی رشد و توسعه فناوری، تحول در نظام آموزش و پرورش، علم وفناوری، رشد و توسعه علمی و تحقیقاتی.
پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ رضایی: وحدت نیروهای انقلاب مهم‌تر از کاندیداتوری است+تصاویرحداد عادل در جمع خبرنگاران:
 
تیم کاری نامزد واحد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نیز به مردم معرفی می‌شوند
 
رئیس فراکسیون اصولگرایان در مجلس نهم گفت: تلاش می‌کنیم که مجموعه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی همراه نامزد خود به مردم معرفی کنیم.

غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان در مجلس نهم صبح امروز (پنج‌شنبه) در حاشیه مجمع عمومی ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در شهر آفتاب در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: حضور همه نیروها حکایت از این دارد که این وحدت دست نیافتنی نیست و انشاءالله ما بتوانیم در موعد مقرر به یک نامزد واحد برسیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خود شما نیز به عنوان کاندیدا در رأی‌گیری امروز حضور دارید یا خیر، گفت: خیر، بنده نامزد نیستم  و اصلا اعلام آمادگی هم نکردم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در مجلس نهم در پاسخ به این پرسش که برای انتخابات سال 96 برنامه مشخص تبلیغاتی در دستور کار دارید یا خیر که سال 92 تکرار نشود، گفت: بالاخره کار سیاسی با این فراز و نشیب‌ها همراه است بنابراین یک جریان سیاسی زنده و بالنده همیشه تجربه‌اندوزی می‌کند و از گذشته برای مسیر بهتر در آینده درس می‌گیرد و ما نیز سعی می‌کنیم با جمع‌بندی تجربه‌ها راه بهتری را انتخاب کنیم.
 
پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویر 
 
 
حداد عادل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا ساز و کاری را ارائه دارید که شخصی در لحظه آخر بازی را به هم نریزد، تصریح کرد: امیدواریم این اتفاق نیفتد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا به پیروزی امیدوار هستید، اظهار داشت: بله، امیدواریم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در مجلس نهم در پاسخ بر این اساس که جریان مقابل را چگونه می‌بینید، گفت: به نظر بنده پیش‌بینی زود است و ما فعلا بیش از آنکه در صدد گمانه‌زنی باشیم به فکر تامین سازوکارهای اساسی برای رسیدن به وحدت در بین همه نیروهای انقلاب و رسیدن به نامزد واحد هستیم.

حداد عادل تاکید کرد: انتخابات مجلس با انتخابات ریاست جمهوری قابل مقایسه نیست و تفاوت ماهوی دارد؛ بنابراین ما برای اینکه اتفاقات سال 92 اتفاق نیفتد تلاش کردیم که با تشکیل این جبهه به وحدت برسیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در مجلس نهم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قرار شده که با نامزد نهایی تیم کاری به مردم معرفی کنیم ساز و کار آن چگونه است، گفت: این یکی از نوآوری‌های جبهه مردمی انقلاب اسلامی است که مردم بدانند به یک فرد واحد رأی نمی‌دهند یعنی اینگونه نیست که مردم ندانند این شخص تا یک هفته قبل نداند می‌خواهد چه کاره شود و بعد سرنوشت کشور را به دست یک دولت بسپارد ما تلاش می‌کنیم که مجموعه‌های  اقتصادی، سیاسی و فرهنگی همراه نامزد خود به مردم معرفی کنیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری بر این اساس که آیا شما هم در ترکیب کابینه نامزد نهایی قرار می‌گیرد یا نه، اظهار داشت: این مسائل ثانوی است.

حداد عادل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای دارید که وحدت به معنی واقعی کلمه تحقق یابد و افرادی همچون آقای جلیلی هم به جبهه بپیوندند، خاطرنشان کرد:  از همه دوستان اصولگرا دعوت کرده‌ایم که به این جبهه وحدت‌بخش بپیوندند؛ بنابراین وظیفه ما همین است.
 
پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویرباهنر در جمع خبرنگاران:

کاندیدای نهایی جبهه پیروان امام و رهبری همان کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است

رئیس جبهه پیروان امام و رهبری با تأکید بر اینکه کاندیدای نهایی این جبهه، همان کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است، گفت: هرکس در انتخابات رای نیاورد نباید در خیابان دنبال رای باشد و جبران کند.

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین امروز پنجشنبه پنجم اسفند در حاشیه اولین نشست مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به این که برای وحدت باید سازوکاری داشت، گفت: این بار نیروهای انقلابی تلاش کردند مجموعه فعالان انقلابی را دور هم جمع کردند.

باهنر با اشاره به سخنان مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی مبنی بر اینکه وحدت ما فلسفی نیست، افزود: قرار نیست ما از مواضع خود دست برداریم و ممکن است اختلاف نظر هم داشته باشیم اما در اینجا بحث همدلی و همراهی در انتخابات ریاست جمهوری را داریم و باید به رقابت سالم و اخلاقی و عادلانه پرداخت.

وی اظهار داشت : هرکس را ملت خواست باید به نتیجه انتخابات تمکین کنیم و هرکس رای نیاورد نباید در خیابان دنبال رای باشد و جبران کند.

باهنر تاکید کرد: کاندیدای نهایی جبهه پیروان همان کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است.

وی درباره کاندیداتوری بقایی نیز گفت: برخی افراد آهن هستند و آهنربا می‌تواند آنها را جذب کند اما برخی دیگر اینطور نیستند.

رئیس جبهه پیروان امام و رهبری در پایان گفت: همه همکاری می‌کنیم و شاید خدا خواست و از دل این جبهه یک حزب فراگیر و قوی بیرون آمد. 
 
 
 پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویردستجردی در جمع خبرنگاران:

انتخاب نامزدهای نهایی ریاست‌جمهوری جبهه مردمی از لیست 27 نفره انجام خواهد شد

مرضیه وحیددستجردی سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در حاشیه اولین مجمع عمومی این جبهه و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد 50 نفر برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری از طریق سامانه جبهه مردمی انتخاب شده‌اند ولی در نهایت 27 نفر از آنها در مجمع ملی به رأی گذاشته خواهند شد، گفت: دلیل رسیدن به 27 نیز این است که تعدادی از این افراد انصراف داده‌اند و انتخابات از بین این لیست 27 نفره انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون حضور سعید جلیلی در این لیست گفت: ایشان نیز در این لیست 27 نفره حضور دارند و امروز به معرض رأی گذاشته می شوند که در نهایت 10 نفر برای رأی‌گیری در مجمع ملی دوم انتخاب شوند.

دستجردی با بیان اینکه در حد فاصل بین مجمع ملی اول و دوم سازوکار جبهه مردمی توسط شورای مرکزی که امروز انتخاب می‌شوند به این 10 نفر تشریح خواهد شد، گفت: هر تعداد از افرادی که این سازوکار را بپذیرند به مجمع ملی دوم می‌روند و در آن مجمع به رأی گذاشته می‌شوند که به پنج نفر خواهند رسید و در نهایت در مجمع عمومی سوم با رأی‌گیری به یک نفر می‌رسند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با بیان اینکه ما برای 450 شهر کشور شورا تشکیل داده‌ایم گفت: مرکزیتی از طرف ستاد اجرایی مستقر در تهران معرفی شده که این مرکزیت از افراد شاخص ا ستان‌ها دعوت کرده‌‌اند و جلساتی را تشکیل داده‌اند.

وی ادامه داد: این ساز و کار مانند ساز وکاری است که ما در قشر زنان انجام دادیم که در آن ابتدا شورایی به عنوان مرکزیت تشکیل شد و از همه بانوان فعال با هر سلیقه‌ای و با لحاظ دو جنبه مردمی و انقلابی بودن دعوت شد.

دستجردی در همین زمینه افزود: افرادی در مجمع زنان کاندیدا شدند که تعدادشان 76 نفر بود که درنهایت با رای‌گیری به 36 نفر رسیدند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با بیان اینکه فقط قشر زنان در مجمع عمومی 36 کاندیدا دارد، گفت: از سراسر کشور امروز 800 خانم برای حضور در مجمع ملی حضور یافته‌اند.

وی همچنین در پایان در پاسخ به سوالی پیرامون انصراف از کاندیداتوری محمدباقر قالیباف گفت: ایشان جزو لیستی هستند که امروز توسط 3 هزار نفر مجمع عمومی به رای گذاشته می‌شوند و انصراف‌شان صحیح نیست.
 
پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویر آل‌اسحاق در جمع خبرنگاران:

محور برنامه‌ اقتصادی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی است

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: برنامه این جبهه برای مسائل اقتصادی، ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی است.

یحیی آل‌اسحاق عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در حاشیه نخستین مجمع ملی این جبه، با اشاره به مشکلات اقتصادی به عنوان مهمترین مشکلات روز کشور، گفت: در این دوره ریاست‌جمهوری، عمدترین مشکلات در زمینه اقتصادی است که این مشکلات ناشی از مسائل داخلی، محدودیت‌های بین‌المللی و ساختار و تدابیر اقتصادی ماست.

وی افزود: ما علیرغم اینکه بنیان‌های اقتصادی خوبی داریم، خروجی مناسبی از این بنیان‌ها نداریم.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولت آینده شرایط سختی را پیش رو خواهد داشت، تصریح کرد: اولویت دولت آینده باید مسائل اقتصادی باشد، ضمن اینکه مسائل فرهنگی و اجتماعی هم نقش تعیین‌کننده‌ای دارد که همه اینها با محوریت مسائل اقتصادی مشکلاتش حل می‌شود.

وی افزود: جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای اقتصاد هم تیم و هم برنامه دارد که اصول کلی این برنامه 24 بند اقتصاد مقاومتی است و هدف این است که عملا این 24 بند در قالب 24 پروژه در کشور پیاده‌سازی شود.

آل‌اسحاق با اشاره به مسائل خوزستان و مشکلات مردم در این شهر گفت: این یک شرایط طبیعی است که پیش آمده و از اول باید برای آن برنامه‌‌ریزی می‌شد و سازمان محیط زیست باید بیشتر از اینها توجه می‌کرد و این یک برنامه بلندمدت است و به صورت کوتاه‌مدت نباید روی آن فکر می‌کرد.

وی با اشاره به ویژگی‌ها و شرایط کاندیدای اصلح برای این جبهه، گفت: کاندیدای اصلح یکسری ویژگی‌های عمومی دارد که مشخص است و به طور خلاصه می‌توان گفت افراد مورد نظر باید کسانی باشند که توانایی و واقعیت‌های حرفه‌ای را در همه حوزه‌ها بدانند و در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی توانایی حرفه‌ای را زیر پوشش آرمان‌های انقلابی داشته باشند، یعنی یک فرد واقعیت‌نگر و آرمان‌گرا باشد. 
 
پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویرمصباحی‌مقدم در جمع خبرنگاران:

حرکت جبهه مردمی نیروهای انقلاب راهی برای انتخاب بهتر در انتخابات ریاست جمهوری است

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: هر حرکتی که بتواند نیروهای انقلاب را گرد هم بیاورد و وسیله‌ای برای انتخاب بهتر باشد مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز قرار خواهد گرفت و حرکت جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیز مصداق چنین اقدامی است.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، امروز پنجشنبه پنجم اسفند در حاشیه اولین نشست مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: جامعه روحانیت مبارز از سناریوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با کمال میل حمایت می‌کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: هر حرکتی که بتواند نیروهای انقلاب را گرد هم بیاورد و وسیله‌ای برای انتخاب بهتر باشد مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز قرار خواهد گرفت و حرکت جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیز مصداق چنین اقدامی است.
 
 پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد/ حاجی‌بابایی: کاندیدای نهایی جبهه مردمی را مردم مشخص می‌کنند/ ۱۰ نامزد برتر جبهه مردمی امروز انتخاب می‌شوند+تصاویربادامچیان در جمع خبرنگاران:

«جبهه مردمی» با برگزاری مجمع امروز کارش را پرقدرت آغاز کرد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» با برگزاری مجمع امروز کارش را پرقدرت آغاز کرد.

اسدالله بادامچیان عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در حاشیه نخستین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که انسجام جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: این مجمع شروع فعالیت ماست و همین که یک مجموعه بتواند در ابتدای تاسیس خود چنین جمعیت پرشوری را با نظم خوب مدیریت کند مسئله بسیار ارزشمندی است.

وی درباره تمکین کردن به نظر جبهه در رابطه با کاندیدای نهایی گفت: در صورتی که اعضای مرکزی جبهه به اتحاد آراء برسند، طبعا ما نیز تمکین خواهیم کرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره نحوه عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: شورای نگهبان هیچ‌گاه بدون دلیل شخصی را از پیش ردصلاحیت نمی‌کند، بلکه مشکلات قانونی و تخلفات گذشته اشخاص است که باعث ردصلاحیت آنها توسط شورای نگهبان می‌شود.
د
کد مطلب: 367238
مرجع : فارس