تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
 
لاریجانی:

آمریکا و رژیم صهیونیستی بدانند فلسطین فراموش نمی شود/ نباید به رژیم صهیونیستی اجازه تنفس مصنوعی داد

Share/Save/Bookmark
آمریکا و رژیم صهیونیستی بدانند فلسطین فراموش نمی شود/ نباید به رژیم صهیونیستی اجازه تنفس مصنوعی داد
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی باید بدانند که فلسطین مسئله ای نیست که فراموش شود، گفت: نباید به رژیم صهیونیستی اجازه تنفس مصنوعی داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در سالن اجلاس سران، گفت: در اینجا باید از حضور روسای مجالس کشورهای مختلف، رهبران گروه های مقاومت فلسطین، سفرای خارجه مقیم ایران، جوانان فلسطینی حاضر در اجلاس، هیأت های بحرینی و یمنی که به علت اهمیت فلسطین در جلسه حاضر شدند، خانواده شهدای مقاومت، خانواده شهدای هسته ای و مدافع حرم، خبرنگاران داخلی و خارجی از حدود 200 رسانه تشکر کنم.
وی ادامه داد: در دو روز کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از بیانات مقامات کشورها استفاده کردیم و نکات ابتکاری در سخنان آنها در شرایط فعلی وجود داشت که در بیانیه پایانی نیز بسیاری از این موارد مورد  توجه قرار گرفت.
«همچنین باید از اعضای پارلمان ها و متفکران فلسطینی و گروه های نهضتی که حضور موثری در اجلاس داشته اند سپاسگزاری کنم، از طرفی دیگر سخنرانی رهبر معظم انقلاب در  ابتدای کنفرانس راه های موجود برای توفیق در مبارزه فرمودند که باید از ایشان به خاطر این منویات تشکر کنیم.»
لاریجانی با بیان اینکه در کل نطق و سخنرانی مقامات یک نکته کانونی و مهم مطرح شد، در بیان پیام مهم  اجلاس اظهار داشت: در هفته ها و ماه های گذشته تلاش های زیادی در منطقه صورت پذیرفت که هدف آن به قهقرا بردن محور مقاومت و فراموشی فلسطین بود به ویژه آشفتگی های امنیتی منطقه بستری شد که رژیم صهیونیستی از آن تنها بهره برد و این مسئله می توانست موضوع فلسطین را به بیراهه ببرد.
وی اضافه کرد: ایجاد دشمنی های فرضی و متفرق کردن ذهن ها از مبارزه با رژیم صهیونیستی و پیوندها نامبارک میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورها بخشی از اقدامات آنها بود از طرفی دیگر این غفلت از موضوع فلسطین نگرانی هایی را میان افراد علاقمند به سرنوشت مسلمانان ایجاد کرد.
رئیس مجلس با اشاره به اینکه در همایش حمایت از مردم فلسطین تاکید شد که آمریکا و رژیم صهیونیستی باید بدانند که فلسطین مسئله ای نیست که فراموش شود، تصریح کرد: فلسطین موضوع اصلی جهان اسلام است گرچه منطقه مملو از مشکلات امنیتی باشد اما فلسطین موضوع پراهمیتی است و این کشورها تصور نکنند که می توانند از فضای غفلت زده استفاده کنند زیرا هم سیاستمداران و هم اصحاب مقاومت با هوش و با فراست هستند و نمی گذارند موضوع مبارزه فراموش شود.
وی افزود: یکی دیگر از مسائل توجه به وحدت امت اسلامی است که متاسفانه در چند سال اخیر دچار آسیب هایی شد و باید راه کجی که رفته شده را درست کرد همچنین پیام این همایش این است که زمان، زمان حساسی بوده و نباید گذاشت رژیم صهیونیستی تنفس مصنوعی کند و باید متحد شویم و وحدت امت اسلامی کلید رستگاری مردم فلسطین است.
«وفاق و همگرایی گروه های فلسطینی یکی دیگر از موضوعات مهم اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین بود و در این  اجلاس همه گروه ها حضور داشتند.»
لاریجانی با بیان اینکه امروز تحولات بین المللی به نحوی بود که همه ما را دور هم جمع کرد، گفت: گروه های فلسطینی امروز به صورت یکصدا هستند که راهی جز مقاومت نیست لذا باید تعصبات را کنار گذاشت و اگر راهی طی شد و نتیجه ندیدیم باید از فرصت استفاده کرد و به داخل مقاومت پرداخت.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحلیل ما این است که فشارهایی که آمریکایی ها و صهیونیست ها با این تصور ایجاد می شود که اذیت هایی انجام دهند و فلسطین از صحنه محو شود اما راه مقاومت درخشان تر می شود.
وی در ادامه با اشاره به پیام کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، اظهار داشت: اختلافات گذشته فلسطینیان باید کنار گذاشته شود و راه ادامه یابد لذا در این اجلاس 4 کمیته مقاومت، جوانان، پارلمانی و NGOها داشتیم که نتیجه آن مکتوب شد لذا فکر می کنم نکته مهم این است که دبیرخانه ای داشته باشیم که موضوع را فعالانه دنبال کند.
لاریجانی در ادامه با عنوان اینکه راه حل ها خیلی دورتر از تحولات است، گفت: ضمن تشکر از نبیه بری که ابتکاری برای هماهنگی گروه های فلسطینی در لبنان آغاز کرد می خواهیم که فعال تر عمل کند و پیگیر باشد و به دنبال وفاق باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: این دبیرخانه نظرات شما را دنبال کرده و تلاش دارد ثمرات کنفرانس را سرعت بیشتری در ایام آینده پیگیری کند لذا در پایان نیز از پارلمان های کشورها و هم کسانی که از اصحاب مقاومت در منطقه هستند سپاسگزاری می کنم.د
کد مطلب: 367181
مرجع : مشرق