تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
 
لغو همایش روز بصیرت در دانشگاه آزاد تبریز ؛

سخنرانی "فریدون عباسی" لغو شد؛ دانشجویان به رئیس‌جمهور نامه نوشتند

Share/Save/Bookmark
سخنرانی "فریدون عباسی" لغو شد؛ دانشجویان به رئیس‌جمهور نامه نوشتند
 
دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با لغو دقیقه ۹۰ مجوز برنامه "روز بصیرت" از ورود رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران به دانشگاه ممانعت کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز، فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران در تبریز حضور یافت و قرار بود ظهر امروز به مناسب روز بصیرت در دانشگاه به سخنرانی بپردازد که با وجود کسب مجوزهای لازم، صبح امروز مسئولان دانشگاه آزاد از لغو مجوز خبر دادند.
شب گذشته هم عباسی در سخنانی در مسجد جامع اسکو تاکید کرده بود که جریان "سازش‌کار" با ایجاد "کلیدواژه‌های" مختلف درصدد تضعیف نظام است.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز هم پس از این ماجرا بیانیه‌ای صادر و این اقدام یکجانبه مسئولان دانشگاه آزاد را محکوم کردند.
در این بیانیه با اعلام اینکه عده‌ای منتسب به دستگاه‌های دولتی و حامیان جناح‌های خاص، تحمل انتقاد ندارند و آزادی بیان را از ریشه بَرمی‌کنند، عنوان کردند: «افراطیون و تندروهای جناح خاص سیاسی که در زیر پرچم اعتدال و میانه‌روی، آزادی و تحمل مخالف و منتقد را شعار می‌دهند، صد حیف که تحمل یک مخالف و یا منتقد را ندارند. اتفاقی افتاد که بایستی نمی‌افتاد و چنانچه برای این‌ها تدبیری نشود، شرمساری مجدد را به وجود خواهد آورد.»
در نامه‌ای که دانشجویان به رئیس‌جمهور نوشته‌اند، آمده است: «از جنابعالی درخواست و تقاضا داریم بنابه عدالت محوری و اعتدال‌گری در دفاع از حقوق شهروندی که همه در مقابل قانون مساوی هستند، دستور فرمایید موضوع پیگیری گردد تا عوامل خارج(استانداری) و داخل(ریاست دانشگاه) پاسخگوی این حرکت زشت و جناحی و استبدادی توأم با بی‌تدبیری باشند».

م
کد مطلب: 359762
مرجع : تسنیم